Смерть біля АТБ: підозрюваний досі під вартою, хоча може вийти під заставу у 181 тис. грн

Смерть біля АТБ: підозрюваний досі під вартою, хоча може вийти під заставу у 181 тис. грн
  • В апеляційному суді розглянули апеляцію прокурора, який просив не призначати заставу. Що вирішив суд? Кому, за що і скільки визначають застави? 
  • Билися всі, але чомусь в ізоляторі лише мій син — мама причетного до смерті Павла біля АТБ.
  • Справу з «Умисного вбивства» перекваліфікували в «Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого». Михалові загрожує до 10 років позбавлення волі. Чому проти родичі загиблого?

Апеляційну скаргу прокуратури щодо призначення застави підозрюваному у вбивстві біля АТБ відхилила колегія суддів Тернопільського апеляційного суду 20 вересня.

Прокуратура намагалась оскаржити міру запобіжного заходу, яку обрав підозрюваному суд першої інстанції – перебування під вартою з правом внесення застави 181 тис. 600 грн. Залишити перебування під вартою і не визначати розмір застави. Проте колегія суддів Тернопільського апеляційного суду залишила в силі рішення суду першої інстанції.

Наразі підозрюваний до 18 жовтня перебуватиме під вартою – у Чортківськоому СІЗО. Застави, яку призначив міськрайонний суд, за Михайла не вносили. Це ж підтвердив адвокат підозрюваного Василь Михалюк.  

Відео дня

Слідство у справі триває вже кілька місяців. Під час бійки біля АТБ загинув 25-ти річний Павло Гоцко. Того ж дня знайшли підозрюваного – Михайла Сиротюка.

Першого червня 2021 р. Михайлові обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. В подальшому цей строк 27 липня було продовжено. Адвокат просив домашнього арешту, проте суддя відмовила, продовживши строк тримання під вартою з визначенням застави.

Коли і кому не визначають заставу?

  • У випадку застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчій суддя зобов’язаний визначити розмір застави, — пояснила суддя-спікер Тернопільського міськрайонного суду Анна Мостецька. — У розмірі, який визначений Кримінально-процесуальним кодексом.  

Проте є ряд випадків, в яких суддя може не визначати заставу. Вони зазначені у ч. 4 ст. 183 КПК.

4. Слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні:

1) щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування;

2) щодо злочину, який спричинив загибель людини;

3) щодо особи, стосовно якої у цьому провадженні вже обирався запобіжний захід у вигляді застави, проте був порушений нею;

4) щодо злочину, передбаченого статтями 255-255-3 Кримінального кодексу України;

{Частину четверту статті 183 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 671-IX від 04.06.2020}

5) щодо особливо тяжкого злочину у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Той, хто бив — гуляє на волі?

  • В мене складається враження, що слідчі просто хочуть повісити вину на одного, щоб швидше закрити справу, — поділилась з «20 хвилин» пані Надія, мама підозрюваного Михайла Сиротюка. — Той, хто бив вже лежачого Павла, зараз гуляє на волі, а мій син у слідчому ізоляторі.

Нагадаємо, бійка між двома групами молодих людей сталась вночі, 30–го травня на проспекті Злуки між супермаркетом «АТБ» та нічним клубом «Алюр». Хоча учасники втекли з місця події, вже в обід працівники поліції затримали підозрюваного – 26-ти річного Михайла Сиротюка. Хоча він в бійці задіяний був не один, затримали лише його. Наразі триває слідство.

Як розповідає мама підозрюваного Михайла Сиротюка пані Надія – її син вже четвертий місяць перебуває в Чортківському слідчому ізоляторі. 

– Ще триває слідство. Я не є учасником справи, тому не знаю ніяких деталей. Все, що мені стає відомо, дізнаюсь зі ЗМІ та судових засідань, на які я приходжу. Це надзвичайно важко. Вже три місяці я не можу поспілкуватися з сином. Зустрітися з ним не можу. Телефонувати чи писати мені він теж не має права. Останній раз я говорила з ним в день його затримання. Єдине, що можу зробити для нього – передавати передачі. 

Мама Михайла каже – боїться, що всю вину покладуть на її сина, хоча в ту ніч в бійці був задіяний не лише він. 

Справу перекваліфікували на «тяжкі тілесні»

– В ту злощасну ніч з Михайлом було ще двоє друзів, – розповідає жінка. – Вони гуляли і йшли до нічного клубу. Там між ними і зав’язалась суперечка з іншою компанією. Почалась бійка. Билися всі, але чомусь в ізоляторі лише мій син. В перший день в інтернеті вже з’явилося відео з тієї бійки. Там видно, як на землі лежить Павло, і йому ще завдають удари, але не мій син. Можна розгледіти, що удар був саме в шию. А, як стало відомо із заключення судмедексперта, смерть настала через крововилив, через травму шиї. А у особи, яка нанесла удари, була характерна ознака – перебинтована рука. Цей хлопець був з компанії Павла.

Відео лиш нещодавно долучили до матеріалів справи – розповідає пані Надія. 

– Це відео – важливий доказ, – каже жінка. – А головне для мене – воно показує, що Михайло не наносив ті удари, які могли стати причиною смерті Павла. Я хочу, щоб суд прийняв справедливе рішення. 

Щодо застави у понад 181 тис. грн., мати підозрюваного каже, що сума для родини не підйомна.

Справу підозрюваного Михайла Сиротюка з «Умисного вбивства» перекваліфікували в «Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого». Йому загрожує від семи до 10 років позбавлення волі.

Журналісти «20 хвилин» також спілкувались і зі швагром Павла, якого звати Тарас Фучило. Він розповів, що одразу виїхав на місце події, говорив з працівниками АТБ, спілкувався із поліцією. Рідні одразу припускали, що Павла вбили. 

Як згодом стало відомо зі слів близьких Павла і зі слів самого підозрюваного, суперечка виникла через навушник.

«Мій брат не починав бійки» 

– Паша вийшов із товаришем з магазину. У Романа впав навушник, неподалік стояла компанія молодиків, почали сміятися. Почалася штовханина. Павло заступився за друга. Вони накинулися на Павла, дуже сумніваємося, що нападник був один, тому що він був кремезний, навряд один зміг би його вирубити, – припускає пан Тарас.

Родина Павла не згодна з тим, що справу перекваліфікували з вбивства на умисне тілесне ушкодження, що призвело до смерті. 

– Ми не згодні з тим, що справу перекваліфікували з умисного вбивства на умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, – розповіла сестра загиблого Ірина. – Вони навмисно його били в область голови. Це явно могло привести до каліцтва і смерті. Після удару він впав. Можливо і далі була бійка. Зі свідчень невідомо. Мій брат не починав бійки. Він вже підійшов згодом, і його теж почали бити.

Журналісти «20 хвилин» й надалі стежитимуть за розвитком цієї справи та повідомлятимуть про все читачів. 

Читайте також

«Це вбивство»: рідні 25-річного Павла розказали, що трапилося біля АТБ
Причетний до вбивства 25–річного Павла біля АТБ просить домашній арешт. Подробиці резонансу

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Mariana Zabronska

    Нема друзів в тому світі, або якщо є то дуже мало. Один «друг» на бійку нарвався, потім ще не давав відкачати Павла, інших «друзів» так само слід простиг. Висновок дві зломаних долі! З такими друзями і ворогів не треба!
  • Саша Шашкун

    Садити. Сук. Таких.

keyboard_arrow_up