Підозрюють банкіра з Кременця, який допомагав «ухилянтам» перетнути кордон

- «Послугами» чоловіка скористались вісім «ухилянтів», які не повернулись в Україну. Їхні дані він вносив до системи «Шлях».
- Деталі – читайте у матеріалі.
Прокурори обласної прокуратури повідомили про підозру жителю Кременця. Його звинувачують у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційної (автоматизованої) системи, що призвело до підробки інформації, та у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України).
Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.
За даними слідства, працівник банку, маючи доступ до електронних цифрових підписів фізичних осіб-підприємців, які здійснювали міжнародні перевезення, без їх відома вносив дані військовозобов’язаних чоловіків до інформаційної системи «Шлях» як водіїв транспортних засобів. Своїх клієнтів підозрюваний знаходив, даючи оголошення в Інтернеті про можливість влаштувати легальний виїзд за кордон. На «послугами» чоловіка повелись вісім ухилянтів.
Наразі встановлюється причетність підозрюваного до інших фактів незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб через кордон. До суду подали клопотання про обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» писали про злочинну схему, яку організували в одному зі спортивних клубів Тернополя. Учасники угрупування виготовляли необхідні довідки – ВЛК, МСЕК тощо, які надалі давали можливість безперешкодно перетинати державний кордон. Замовлення надходили від «клієнтів» на електронну адресу ділків, на яку вони і надсилали свої дані та копії документів. За таку «допомогу» вимагали 3000 доларів США.
Читайте також:
Переправив десятки військовозобов’язаних за кордон: діяльність кременчанина документували місяцями
Без військового квитка ні полікуватися, ні одружитися чи працевлаштуватися – не вдасться
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.