Пожежа на Микулинецькій: вже є висновки експертизи про шкоду навколишньому середовищу, — прокурор

Пожежа на Микулинецькій: вже є висновки експертизи про шкоду навколишньому середовищу, — прокурор
  • У справі заводу на Микулинецькій, що виготовляв пінопласт і двічі горів у Тернополі, розслідують два кримінальних провадження. Перше зареєстрували ще задовго до пожежі.
  • Наразі призначені експертизи, які мають назвати причину пожежі. Чи покарають відповідальних осіб, «20 хвилин» запитали в обласній прокуратурі.

Два кримінальних провадження розслідують силовики Тернопільщини щодо підприємства «ВКФ «Еліт Пласт», де у вересні 2023 року сталось дві пожежі. Причому перше провадження порушили ще до того, як там трапилась перша масштабна пожежа, повідомив очільник Тернопільської обласної прокуратури Андрій Миколайчук.
На якому етапі слідство і що вже виявили? Чи є результати експертиз щодо завданої шкоди довкіллю і чи притягнуть до відповідальності посадових осіб підприємства, «20 хвилин» запитали в головного прокурора Тернопільщини.

На заводі горіло двічі

Перша пожежа на підприємстві, що на вул. Микулинецькій, нагадаємо, сталась 10 вересня. Вoгoнь oхoпив будівлю цеху з вирoбництва пінoпласту. Загальна прoща приміщення – 13 000 метрів кв., які були запoвнені теплoізoляційним матеріалoм, плoща займання – oрієнтoвнo 9 000 метрів кв. Вдруге на згарищі загорілось вночі 20 вересня. 
Рятувальники Тернопільщини ще два роки тому позивались до суду, аби заборонити роботу підприємства, на якому 10 вересня 2023 року спалахнула пожежа. А суд сказав, що підприємство несе загрозу життю і здоров’ю людей. 

— Перше провадження було зареєстровано ще задовго до пожежі і стосувалось воно того, що підприємство здійснює свою діяльність без відповідних ліцензій, — повідомив Андрій Миколайчук. — Ми вже маємо висновки експертів, чи заподіяна шкода навколишньому середовищу. Зараз цей висновок опрацьовують слідчі з прокурорами і найближчим часом буде прийняте рішення по цьому провадженню. Щодо самої пожежі, після неї було зареєстроване одне провадження, через деякий час знову горіло – друге провадження, згодом їх об’єднали в одне. Наразі призначені експертизи, які мають назвати, що стало причиною пожежі. Лише отримавши ці висновки ми зможемо говорити, чи є в нас підстави ставити питання про відповідальність конкретних посадових осіб.

Відео дня

Несе загрозу людям

Суди, нагадаємо, ще рік тому заборонив роботу підприємства на вул. Микулиенцькій, де 10 вересня сталась масштабна пожежа.  

Рятувальники позивались до суду, що виявлені на підприємстві порушення є «особливо небезпечними та створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а тому експлуатація такого об`єкту підлягає зупиненню до усунення виявлених порушень».

Суд першої інстанції постановив: повністю зупинити експлуатацію будівлі, що на вулиці Микулинецькій, 46, — до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Тоді представник фірми подав апеляційну скаргу. 7 березня 2023 року  колегія П`ятого апеляційного адміністративного суду розглянула апеляцію та винесла постанову. Судова колегія зазначає, що з первісно виявлених 29 порушень на час розгляду даної справи у суді першої інстанції відповідачем усунуто 8 з них.

— На переконання судової колегії, порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та у сфері цивільного захисту, що залишились не усунутими, створюють загрозу життю та здоров`ю людей, — постановила колегія апеляційного суду. — Відповідачем не надано жодних доказів усунення виявлених порушень та звернення до позивача з метою проведення позапланової перевірки чи самого акту такої перевірки, який би встановлював факт повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

У свою чергу, зазначив суд, наявність хоча б одного порушення, яке створює загрозу життю та здоров`ю людей, є безумовною підставою для застосування заходів реагування.

Журналісти «20 хвилин» у рамках власних розслідувань щодо роботи підприємства «ВКФ «ЕЛІТ ПЛАСТ» дізнались і повідомляли читачам, що рятувальники не видавали дозволів на їхню роботу. Крім того, повідомляли міську раду та відділ державного архітектурно-будівельного контролю міськради про порушення на підприємстві, що горіло. Також повідомляли про виявлені порушення міськраду та просили перевірити підприємство. А ще позивалися до суду, а після заборони роботи фірми судом першої та апеляційної інстанцій, повідомляли поліцію, що рішення судів не виконуються, а підприємство, про яке суд сказав, що воно «несе загрозу життю і здоров’ю», й далі працює у Тернополі. Про це у відповіді на запит журналістки «20 хвилин» повідомив начальник Головного управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей. 

Детальніше читайте:

Рятувальники попереджали міську владу про загрозу роботи підприємства на Микулинецькій

Керівництво мовчить

«20 хвилин» 4 грудня 2023 року вкотре звернулись за коментарем до міськради щодо дозволів роботи небезпечного для людей підприємства, яке працювало у Тернополі. Речниця міськради Мар’яна Зварич повідомила, що чекають результатів слідства і рішень судів.

Ми також намагалися отримати коментарі від керівництва та представників фірми. Телефонні номери, які є у відкритих джерелах, є недоступними. Наші журналісти протягом 10-12 вересня були на місці події та зверталися через охоронців з пропозицією почути думку керівництва компанії. Ми також залишили свої контактні дані для зв'язку. Однак усі наші спроби там, ймовірно, проігнорували. Після пожежі з журналістами так ніхто і не зв’язався. 

Ще 20 вересня 2023 року «20 хвилин» надсилали запит до керівництва підприємства, але відповіді на нього не отримали досі.

Зокрема ми цікавились:

  1. Яким чином ТОВ «ВКФ «Еліт Пласт» отримало земельну ділянку у користування в Тернополі для розміщення виробництва? Яка площа земельної ділянки? Хто надав дозволи на розміщення підприємства? Просимо надіслати копії договірної документації.
  2. Просимо керівництво підприємства ТОВ «ВКФ «Еліт Пласт», що знаходиться на вулиці Микулинецькій, 46 у місті Тернополі, прокоментувати факт пожежі, яка трапилась 10 вересня. Чому сталося загоряння? Чому не спрацювала система пожежної безпеки?
  3. Що керівництво підприємства може прокоментувати щодо викидів небезпечних речовин у повітря? Адже під час вимірювань фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб зафіксували перевищений рівень фенолу та формальдегіду.
  4. Суд першої інстанції ще 3 листопада 2022 року постановив повністю зупинити експлуатацію будівлі, що на вулиці Микулинецькій, 46, — до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Однак, підприємство працювало попри заборону суду. Просимо пояснити, чому не дотримувалися судової вказівки?
  5. 20 вересня на території підприємства вдруге трапилась пожежа. У Головному Управлінні ДСНС у Тернопільській області журналістам повідомили, що горіли залишки пінопласту та сировини для його виготовлення на площі 400 кв. м. Поруч із місцем пожежі знаходилися 3 кисневі балони. Поясніть, чому пожежа трапилась вдруге?

«20 хвилин» й надалі стежитиме за розвитком подій у цій справі та повідомлятиме про все читачів.

 

Читайте також: 

Пожежа на Микулинецькій 20 вересня: «20 хвилин» побували на заводі

Тернопіль вкрив густий чорний дим. Усе через масштабну пожежу на Микулинецькій

Рятувальники попереджали міську владу про загрозу роботи підприємства на Микулинецькій

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Вакансії Тернопіль

    Прошу підтримати телеграм канал 👇https://t.me/RobotaFaineMistoTernopil

keyboard_arrow_up