Психологічний прийом: шахраї ошукали мешканок Тернопільщини на 150 тисяч гривень

Психологічний прийом: шахраї ошукали мешканок Тернопільщини на 150 тисяч гривень
  • Із заявою про шахрайство до працівникиків поліції звернулись двоє жінок. 
  • Тернополянку аферисти ошукали майже на 100 тисяч гривень, а мешканка Кременця, через свою довіру, втратила більше 50 тисяч гривень

Зі слів тернополянки, їй зателефонував невідомий, який назвався працівником кіберполіції і порадив заблокувати банківську картку для захисту від інтернет-шахраїв.

Псевдополіцейський запропонував жінці перевести гроші на різні рахунки. Чоловік у своїй розмові був наскільки впевнений і переконливий, що заявниця виконала всі дії, які вимагав додзвонювач. Після чого, з банківської картки жінки зникли всі гроші.

За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження, передбачене частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають всіх можливих заходів, щоб викрити зловмисника.

Відео дня

Велику суму грошей втратила й мешканка Кременця. Психологічний прийом шахраїв «у вас намагаються вкрасти гроші з картки» й надалі спрацьовує. Понад 50 тисяч гривень видурив шахрай у жінки через її надмірну довіру.

Двінок з банку – і Ви без грошей, а тепер часто ще й без кредитних коштів, які доведеться повертати. Все тому,  що люди розголошують дані кредитних карток та захисні дані рахунку невідомим по телефону. Саме так вчинила мешканка райцентру. Замість захистити свої кошти, вона допомогла шахраєві їх вкрасти. А вже тоді телефонувала і в банк і в поліцію.

 Правоохоронці застерігають не виконувати вказівок незнайомців щодо здійснення будь-яких банківських операцій телефоном. Працівники кіберполіції як і працівники банківських установ не телефонують з приводу захисту банківських рахунків, не пропонують змінити паролі чи перевести гроші на інші рахунки, не будуть просити вас надати інформацію про вашу картку.  Проявляйте пильність, не виконуйте вказівки невідомих!

Прохання будь-кого надати йому наступні дані має викликати у вас підозри:

-PIN-код картки;

-термін її дії;

-три цифри на звороті картки (CVV2, CVC2-код);

-паролі, що надходять із SMS.

Негайно припиняйте розмову, а задля безпеки зверніться у відділення банку, або телефонуйте на гарячу лінію.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Val Val
    Завжди дивує, як в таких баранів стільки грошей.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up