535 випадків шахрайства зафіксували правоохоронці минулого року в області, а цього року - 103. Найчастіше шахраї телефонують і кажуть, що банківська картка заблокована, для того щоб її розблокувати необхідно повідомити номер карточки та PIN-код.
Від початку року, в області зафіксували 103 випадки шахрайства. Минулоріч – було аж 535 таких випадків, з яких: 178 справ підготовленні до розгляду в суді, по 357-ми ще ведеться слідство. Про це повідомив під час прес-конференції заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в Тернопільській області Михайло Шмиглик.
Зі слів правоохоронців, схем за якими діють зловмисники досить багато. Однак всі вони базуються на довірливості та легковажності тернополян. Михайло Шмиглик наводить приклад і каже, що часто зловмисники телефонують до тернополян і кажуть, що його банківська картка заблокована. Разом з тим, злодії повідомляють номер телефону за яким необхідно звернутися для того аби врегулювати ситуацію.
Тернополянин телефонує по вказаному номеру, - продовжує правоохоронець - Після чого, інший зловмисник представляється потерпілому, як працівники Ощадбанку і розповідає видуману історію, мовляв злодії намагалися викрасти гроші з банківської карточки і щоб запобігти крадіжці банк її заблокувати. Однак, її можна розблокувати в телефонному режимі. Для цього потрібно лише повідомити номер карточки та PIN-код. Як показує практика, після такої видуманої історії тернополяни часто розповідають зловмиснику усі персональні дані.
blockquote>Відео дняЯк результат, маючи потрібні дані, зловмисники просто переводять усі кошти на інші рахунки по всій Україні. До прикладу, за інформацією поліції нещодавно була подібна ситуація, де зловмисники зняли вкрадені кошти таким же методом аж у Донецькій області.
Окрім цього існує ряд інших шахрайств. Приміром, заламування грошей. Таке шахрайство відбувається на торгових точках, коли при розрахунку за товар зловмисник відраховує необхідну суму коштів продавцю, однак коли їх дає, заламує деякі купюри і віддає не всі.
Ще один популярний вид шахрайства у області – «зняття порчі». Коли до пригніченої людини підходить шахрай і починає її психологічно “обробляти”. Мовляв, я можу вам допомогти перебороти злидні. Однак для цього необхідно провести певні молитовні обряди.
Потерпілий веде зловмисника додому, і коли шахрай проводить обряд, цупить дорогоцінні речі після чого зникає, - наголошує Михайло Шмиглик. - Також часто зловмисники телефонують до тернополян і повідомляють, що хтось з рідних потрапив у аварію, і для того аби владнати ситуацію, необхідно перерахувати певну суму грошей.
Існує ще один популярний серед шахраїв метод, коли вони приходять у домівки тернополян під виглядом соціальних працівників.
Часто зловмисники представляються працівниками соцслужб і прийшовши у домівку кажуть господарям, що вони отримали допомогу в розмірі 150 грн, - наголошує правоохоронець. - Однак пропонують 200 грн. І коли людина не усвідомлюючи того, що її хочуть обманути, іде за здачею, злодії пильнують, де ж сховок з грошима. Після цього зловмисники починають заговорювати людину, просити води тощо. І в той час, коли потерпілий іде по воду, зловмисники викрадають гроші і зникають.
Такий же механізм зловмисники використовують при так званому продажі якоїсь продукції. Часто злодії пропонують на продаж мед. І коли людина іде по здачу, вони пильнують за нею, для того аби виявити сховок з грошима. Після чого працюють по звичній схемі. Однак, як запевняють правоохоронці таких випадків можна уникнути. Потрібно лише бути уважним.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Niko