Шахрайські махінації: за якою схемою аферисти найчастіше обдурюють тернополян

Шахрайські махінації: за якою схемою аферисти найчастіше обдурюють тернополян

Найпоширеніший вид шахрайства - злочини вчиненні в мережі – Інтернет. Зазвичай громадяни мають намір придбати або купити різноманітний товар довіряючи розміщеним оголошенням, а як наслідок втрачають кошти, які переказують на рахунки аферистів. 

Правоохоронці розповідають, що в пастку спритних аферистів потрапляють не тільки покупці, але і продавці. Зловмисники вигадують різні види шахрайства і схеми розводу, що потрібно бути дуже пильним при користуванні сервісом. 

Зазвичай шахраї застосовують такі методи:

1. 100% передоплата. Перед відправкою продавець просить заплатити повну вартість або аванс. Отримавши гроші, зникає, блокує номер, не відповідає на особисті повідомлення або відразу видаляє аккаунт.

Відео дня

2. Бракований товар. Покупцеві відправляють товар низької якості або з браком. При цьому продавець може відправити річ наложкою, коли впевнений, що визначити брак на поштовому відділенні неможливо.

3. Дуже дешева вартість. Основна особливість, за якою можна розпізнати і заблокувати шахрая.

4. Занадто «молодий» аккаунт. Такі, як правило, заводять менеджери з продажу з поганими відгуками, або злочинці, які після "успішної операції", видалили минулий. Якщо при цьому вимагають сплатити 100% - подумайте гарненько, це може виявитися той самий розвод по передоплаті.

Також злочинцями бувають не тільки продавці, але й покупці.

Вони працюють за наступними схемами: 

1. Просять підтвердити переказ. Покупець-аферист дзвонить, цікавиться товаром і погоджується сплатити повну вартість. Після стверджує, що переказ здійснено, але гроші не впали на рахунок, оскільки були перераховані з картки іншого банку. Продавця просять повірити на слово і вислати товар, або підійти до банкомату і дозволити переказ грошей. Дотримуючись інструкцій зловмисників, продавець відправляє аферистам гроші зі свого рахунку.

2. Дзвінки від банківських службовців. Продавцю дзвонить нібито співробітник фінустанови, який повідомляє, що на його рахунок прийшли гроші від юрособи, текст бажано схвалити паролем з SMS. В результаті з'ясовується, що зазначена в SMS сума, не зарахована на рахунок продавця, а навпаки.

3. Додаткові дані. Намагаються дізнатися додаткові дані про картку продавця: CVV-код, термін придатності картки. Роблять це дуже майстерно, втираючись в довіру. В результаті продавцеві залишається тільки заблокувати свою картку.

Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил: 


•    Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб - ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі.
•    Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які приходять на ваш номер).
•    Не розголошуйте реквізити картки.
•    Вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів? Не піддавайтеся на вмовляння!
•    Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі. 
•    Обов'язково перевіряйте номер телефону. Зазначений в оголошенні може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати.

 

Відділ комунікації поліції
Тернопіль

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Тетяна
    Я попалася на гачок аферистів,написала заяву у кіберполіцію з номерами телефонів як домашніх так і мобільних,омером картки в банку,ссилкою сайту через який все робилось,одним словом всі дані були,до мене подзвонили з Києва і сказали,що передають справу в область і тут зі мною ще раз зв'яжеться кіберполіція обласна,і так і ніхто більше не дзвонив,не докладав про розгляд справи,все тихо вже рік
    Я чесно кажучи не розумію,чим займається кіберполіція,просто існує....
  • Барюсік Пазітіффф
    хотьби одного афериста злапалиби кібер поліція і превсилюдно казнити  щоб другі бачили
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:35 У Тернополі облаштують мобільний спортивний комплекс для ветеранів та громади 14:15 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 9 липня) 14:00 Судитимуть тернополянина та його спільників за незаконний видобуток корисних копалин 13:07 На Збаражчині чоловік убив дружину, а після цього вчинив самогубство — поліція Від читача 14:21 Ветеран відродив родинну справу завдяки гранту від держави 12:45 За зґвалтування неповнолітньої засудили жителя Борщівщини 12:23 Червоний рівень небезпеки: на Тернопільщині очікуються надзвичайні дощі, грози та град 12:04 У Білецькій громаді впав ворожий дрон. Місцевих просять не наближатися, аби той не здетонував 11:20 Шахрай пообіцяв стосунки, натомість видурив у тернополянки понад пів мільйона гривень 10:51 Помер український композитор Ігор Поклад 10:25 На Тернопільщині врятували собаку із глибокого колодязя 09:30 Підтоплений будинок і заблокована швидка: ніч на Тернопільщині була неспокійною 09:10 Росія вночі запустила по Україні 728 дронів й 13 ракет 09:02 На Тернопільщині через негоду знеструмлені понад 32 тисячі споживачів 09:00 Перестало битись серце захисника з Лановеччини Василя Костюка 08:00 Укрзалізниця запускає безбар’єрний вагон для пасажирів на кріслі колісному photo_camera 05:03 У Тернополі гучно. В небі над містом та областю — шахеди та ракети (ОНОВЛЕНЕ) photo_camera 22:01 Небезпечна краса: отруйні рослини, які можуть бути навіть біля вашого будинку photo_camera 21:00 Подарували шанс на життя: у Львові врятували 30-річну маму з Бучача завдяки донорській печінці photo_camera 20:00 Журналісти «20 хвилин» отримали доступ до Генплану. Але довелось викликати поліцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up