Ми спробували підтвердити чи спростувати цю інформацію. Нагадаємо, слухання цієї справи відбувається в закритому режимі. Тому вільного доступу до судових засідань журналісти не мають. Тому звернулись за коментарем до суду. Там, на жаль, нам відмовились надавати інформацію телефоном.
Нагадаємо, Тіло випускниці Іринки Мукоїди зі слідами насильницької смерті виявили зранку 26 червня 2017 р. на узбіччі траси у смт. Вишнівець Збаразького району. Підозрюваного, Василя Гнатюка, затримали через тиждень після убивства. Йому інкримінують, окрім убивства, зґвалтування в неприродний спосіб. Приблизно пів року тривало слідство і справу передали до суду. Підготовчі засідання відбувались в Тернопільському міськрайсуді, де, окрім іншого, обрали присяжних. Згодом перенесли розгляд до Чорткова, так вирішила колегія апеляційного суду.
Наразі суд присяжних Чортківського райсуду у складі двох професійних суддів та трьох присяжних продовжує розгляд справи щодо вбивства випускниці.
Відповідно до ст. 27 КПК України, справа слухається у закритому режимі, тобто в присутності лише учасників кримінального провадження, оскільки обвинуваченим є неповнолітній і обвинувачення стосується злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.
Чи відміняють-переносять судові слухання – ми поцікавились в одного з адвокатів Василя Гнатюка – Андрія Русина. Той про перенесення справи не знає. Запевнив, що вже наступного тижня, 14 квітня, у Хмельницькому апеляційному суді мають вирішувати питання щодо зміни запобіжного заходу – на перебування під домашнім арештом. Адвокати подали апеляційну заяву, і Верховний суд розподілив слухання справи до Хмельницького суду. Адже в Тернопільській апеляції не мають права її розглядати, бо нікому – вже всі судді брали участь в слуханнях на етапі досудового розслідування.
Щодо доправлення Василя Гнатюка до зали суду – з цим проблем немає, запевнив адвокат. Відстань між судом та ізолятором тимчасового тримання – невелика.
У березні Василь за ґратами зустрів свій 19-ий день народження. Вже третій рік він перебуває під вартою. Адвокати переконані – даремно, бо не винуватий.
Вже один з основних присяжних вибув – його місце у розгляді справи зайняв один із запасних присяжних. Якщо вибуде ще один – не буде складу присяжних і слухання знову затягуватимуться, допоки не оберуть нових.
Про судові дебати говорити ще рано, припускає адвокат. Ймовірно, справа у суді першої інстанції розглядатиметься від пів року до двох-трьох. Василь Гнатюк перебуває під вартою вже майже три роки. Фактично, цей термін він вже «відсидів». І, якщо якась з інстанцій його виправдає, адвокати запевняють, що вимагатимуть відшкодувань та покарання для посадових осіб.
Санкція п.10 ч.2 ст.115 КК України передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне позбавлення волі; ч. 3 ст. 153 КК України — від 8 до 12 років позбавлення волі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер