Вона постійно приходить уві сні: сестра-близнючка загиблої у ДТП 15,5 років тому в Петрикові (ЕКСКЛЮЗИВ)

Вона постійно приходить уві сні: сестра-близнючка загиблої у ДТП 15,5 років тому в Петрикові (ЕКСКЛЮЗИВ)
 • «Тепер Свєта приходить до мене лишень у снах і найбільше питає за Настю, мою доньку, яка схожа на неї, як дві краплі води. А про ДТП – ні слова», — поділилась Зоряна, сестра-близнючка загиблої в ДТП Світлани Козлюк.
 • «Ми знали, що він дзвонив до мами і плакався, що хоче назад, що більше так не може. От вони все і спланували…»
 • Я ніколи не пробачу йому смерть сестри, та йому й не потрібне моє пробачення – він жодного разу навіть не подивився в очі ні мені, ні тьоті Свєті, мамі Наталі, ви ж все самі бачили, — Зоряна Кравець, колись Козлюк, яка того фатального вечора йшла позаду своєї сестри-близнючки Світлани. Вона стала однією з перших, хто побачив тіло сестри, яке Олег Струнь на шаленій швидкості провіз на капоті метрів 30 і скинув на узбіччя. — Йому не жити на цьому світі. Не знаю, на що ми сподіваємось, але йому не жити, навіть якщо він і вийде на волю.

Подивись на мене! Отак зараз мала виглядати моя сестра!

«20 хвилин» вдалось поспілкуватись із Зоряною наступного після суду дня. Жінка розповіла, якою була сестра, чи спілкувалась її родина ці роки з винуватцем смертельної ДТП і де він переховувався ці 15, 5 років. Поділилась жінка, чи вірить, що Олег Струнь з’явився в поліцію з каяттям. Та як діятиме родина, якщо винуватця ДТП таки випустять – за строком давності розгляду кримінального провадження.

Світлана - ліворуч, у червоній сукні. Праворуч - її сестра-близнючка Зоряна
 • Подивись на мене! Отак зараз мала виглядати моя сестра! – у суді, де Олегу Струню обирали міру запобіжного заходу, Зоряна плакала і не стримувалась, звертаючись до убивці найріднішої людини. А він, втупившись в одну точку у скляній клітці, мовчав і навіть не поворухнувся. — Ти не вийдеш звідси! Ти не житимеш, як не живе моя сестра…  

Нагадаємо, 8 жовтня 2005 р. дівчатка повертались з міської дискотеки. Їх проводжав Наталин однокласник. Трохи віддалік крокувала сестра-близнючка Світлани – Зоряна зі знайомим юнаком. Було приблизно пів на 11-у вечора, коли на першу групу молодих людей наскочив шалений автомобіль. Якимось чудом біда оминула хлопця, який супроводжував Світлану і Наталю. Переляканий, він добіг до найближчого дому і повідомив людей про лихо. А через кілька хвилин до місця трагедії підійшла Зоряна. Вона та її друг наїзду не бачили, але його наслідки викликали молодих людей шок. Усіх трьох очевидців жахливої ДТП медики швидкої доправили до психоневрологічного диспансеру, однак невдовзі рідні забрали дітей додому.

Екс-податківець, водій «Опеля» 26-річний Олег Струнь переховувався від слідства понад 15 років, і 29 червня 2021 р. сам прийшов до поліції.

Відео дня

17-річна Світлана Козлюк і 16-річна Наталя Гнатієвич були дуже гарними подругами, майже як сестри. Обидві загинули у центрі села, за кількасот метрів від будинків, де вони жили. Обох поховали на початку цвинтаря у Петрикові – поруч.

«Ми знаємо, що ці всі роки Струнь жив у Москві»

Машина врізалася в дівчат на величезній швидкості. Світлану після аварії у темряві навіть не відразу побачили: мабуть, її тіло кілька секунд знаходилося на капоті автомобіля і впало на землю метрів за тридцять від місця, де лежала її подруга.

Дві подруги, Світлана і Наталя, загинули в ДТП в 2005 р.
 • Ми знаємо, що ці всі роки Струнь жив в Москві, навіть мав чи то крамнички, чи то лотки – одягом торгував, — розповіла Зоряна Кравець. — Жив там сам. Не має ні сім’ї, ні дітей. Можливо, як писали у ЗМІ, спочатку і поїхав туди до батька. То було на початках. Потім сам – це ми точно знаємо. Там більше мама «кришує». Колись працювала у центрі, де була велика «гуманітарка». Чим займається зараз – не знаємо.

Родичі загиблих дівчат кажуть, що дізнались про екс-податківця багато. І навіть те, що мати купила Олегові Струню дві квартири у Києві. Всі розуміють, що життя в Тернополі йому не буде. Тому він, скоріш за все, розраховує після всього втекти до Києва і житиме спокійно. Не вийде, запевняє сестра загиблої Світлани.

 • Ми знали, що не так давно він (Олег Струнь – прим. авт.) дзвонив до мами, жалівся, що хоче назад, додому, і цю всю схему з так званим каяттям вони планували наперед і дуже ретельно – на відміну від нас, — каже жінка, яка втратила в тій фатальній аварії свою сестру-близнючку. — Логічно подумати: чого ж він з’явився саме після 15 років? Це все ясно, як божий день – щоб вийти сухим з води. Вони дуже добре підготувались, видно, отримали не одну юридичну консультацію – на відміну від нас.

Відчуття навіть шоком назвати важко

Жінка каже, ще тоді слідчі запевняли: така справа не може мати строки давності. Що щораз поновлюватимуть слідство і рано чи пізно винуватця ДТП знайдуть і покарають. Тепер, дізнавшись, що Олег Струнь може уникнути покарання на цілком законних підставах, родичі звернулись до адвокатів.

 • Коли слідчі прийшли до нас додому і повідомили, що Струнь прийшов до поліції, так би мовити здався, у нас був шок, — поділилась пані Зоряна. — Все повернулось, ніби й не було тих 15 років. Біль страшенний. А коли почули, що він не нестиме відповідальності за вбивство Свєти і Наталі – ці відчуття навіть шоком назвати важко.

Родичі Олега Струня приходили до батьків загиблої Світлани єдиний раз. Дівчина каже, всіх нюансів не пригадує, бо тоді толком не розуміла через шок і юний вік, що відбувається. Але чітко пам’ятає: батьки Олега «давили» на те, що їхню дитину не повернеш. І просили їх пожаліти – бо у них це єдиний син. Навіть якісь гроші давали. Все до копійки пішло тоді на пам’ятник Свєті.

 • Якась межа має бути — такого навіть звірі не роблять, як вони зробили, — жінка ледь стримується. — Він в поліції заявляв, що шкодує про все, що трапилось. Чому тоді він про це нам не говорить? Як досі навіть в очі не подивився і не попросив пробачення? Зрозуміло, що це каяття було б про людське око. Але хоч так… Не буде йому прощення – ніколи…

Зоряна досі не може второпати, як людина (Олег Струнь – прим ред.), навіть зі страху, жодного разу не натиснула на гальма. Навіть коли відрізало голову Наталі – і та впала на пасажирське сидіння поруч з водієм. Як забрати голову і переховувати в морозилках чи холодильниках кілька днів? І верх цинізму – віддати ту голову у день, коли Наталку поховали – з муляжем замість голови, прикритим весільним вельоном. Яким нелюдом треба при цьому бути?

Наталя зі Світланою, які загинули в ДТП
 • Свєту він протягнув на капоті метрів 30, а потім їхав з головою Наталі у машині – як? Як??? Це ж ким треба бути, щоб навіть зі страху не натиснути на гальма. Не пригальмувати, коли збив двох дітей. Як? – емоції переповнювали сестру загиблої. — А тепер він прийшов в поліцію, ніби то з каяття. Через 15, 5 років…

Близнята — як одне ціле. Досі…

Коли близнятка росли, були дуже схожими. Розрізняли їх хіба рідні. Зоряна була трошки круглішою на лиці. Характери теж різнились – Свєта була бойова і «пряміша» у висловах і діях. Зоряна – більш м’яка і спокійніша. Дівчатка, попри те, що навіть мали різних близьких колежанок, все одно були не розлий вода і, як каже Зоряна, — одним цілим.

Світлана - ліворуч, а справа її сестра Зоряна

Кажуть, у близнюків дуже сильний зв’язок. І навіть коли один з близнят йде зі світу, інший весь час відчуває його присутність. Так досі є і в Зоряни з покійною Світланою. Щоправда, спілкуються дівчата тепер лише у снах. А старша донька Зоряни, 10-річна Настуня, як дві краплі схожа на Свєту…

 • Вона довгенько мені не снилась… - жінка на мить зупинила розмову. Опанувавши себе, продовжила, — Десь через рік після трагедії вона прийшла до мене уві сні вперше. Відтоді, особливо коли тяжко, приходить весь час. Ми розмовляємо про все на світі. Вона підтримує мене, щось радить, переживає, коли мені погано.

Один зі снів Зоряна пам’ятає досі. Каже, таке враження, ніби вони зустрілись зі Свєтою наяву. Та все розпитувала за сім’ю сестри, а в Зоряни двійко дітей — 10-річна Настуня та 5-річний Артемко, хвилювалась, як діти.

 • Бачила я твою Настуню, вона так на нас обох схожа, — звернулась уві сні до близнючки Світлана. — Єдина тема, яку загибла не зачіпає, це ДТП, що забрало її життя…

Не може пробачити, або Вся надія на «робін гуда»

У сестер були різні компанії. Свєта дружила з Наталею, з якою разом загинули того фатального вечора і з якою поруч її поховали. У Зоряни була своя близька подруга. Але жодна людина не могла стати між сестрами, настільки вони були близькими. Тому зараз Зоряна каже, що зробить все можливе, аби вбивця сестри та її подруги таки поніс покарання.

 • Я не можу і Струню, і його матері пробачити, — жінка ледь стримується. — До чого тут, спитаєте, матір? Наталина мама перед похороном приходила до неї, на коліна впала і просила віддати голову. А та жінка лише сміялась у відповідь… Голову явно вони десь тримали у холодильнику, бо на щоці була лише маленька подряпина, навіть макіяж зберігся. Тоді була спека. І як, нічого не змінилось? Не тягали пси, не клювали птахи? Вони тоді над нами насміхались, бо за ними стояли гроші і зв’язки, які дозволили йому втекти на довгих 15, 5 років. Як їм пробачити?

Зоряна досі вірить у справедливість навіть попри те, що шанси посадити у в’язницю вбивцю сестри — мізерні. Переконана, що зробить все, що в її силах, аби так сталося. Відібрав життя двох дітей – понеси за це покарання. Як не за законодавством, то за законами життя. Диви, знайдеться якийсь «робін гуд», який допоможе справедливості взяти гору…

Журналістка «20 хвилин» зв’язалась із адвокатом підозрюваного Олега Струня Борисом Шкільняком. Ми пропонували висловити свою позицію щодо ДТП майже 16-річної давнини і розповісти свою версію того, що сталось. А також, де був всі ці роки і чому майже через 16 років вирішив повернутися. Адвокат запевнив, що повідомить своєму клієнтові. Проте одразу наголосив, що надії мало, адже той коментарів не дає. Наголошуємо, що готові вислухати Олега Струня і опублікувати все. Якщо зголосяться говорити батьки, родичі чи друзі Олега Струня – ми готові опублікувати і їхню позицію.  

Читайте також:

Як тебе земля носить — убити дітей, забрати голову?! Родичі до водія, який скоїв смертельну ДТП

Чи випустить суд на волю Струня, який скоїв смертельну ДТП і переховувався 15 років

Дайте нам — порвемо! Як екс-податківець, який збив на смерть двох дівчат, може уникнути тюрми?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Nika Kotynska

  Це просто жах((
 • Olena Cherniak

  У мене є близнючка я співчуваю.....
 • Уляна Филип

  Він не думав, що справа набуде такого розголосу!
  Хоч би видав з себе: "вибачте"
  Дві дівчини вбив, і з'явився, хоче вільно пересуватися...
 • Валя Коноховець

  Про яке каяття мова...з'явився після терміну давності...

keyboard_arrow_up