Тернополянка орендувала квартиру і… потрапила до рук шахраїв

- Оренда житла обернулася для жительки міста відкритим кримінальним провадженням. 19-річна дівчина переказала незнайомцю за оренду квартири 5000 гривень.
- Наразі правоохоронці проводять заходи, аби розшукати шахрая.
Потерпіла розповіла, що знайшла в інтернеті оголошення про оренду житла. Зателефонувавши автору допису, псевдоорендар наголосив, що працює тільки за передоплатою. Тернополянка погодилася й здійснила транзакцію. Однак згодом зрозуміла, що її ошукали, адже телефон афериста був вимкнений, а допис видалений.
Про це розповідає відділ комунікації поліції Тернопільської області. Відомості про подію працівники Тернопільського районного управління поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Як не попастись на гачок?
Правоохоронці зауважують, що аби не потрапити на гачок, необхідно знати кілька простих фактів про оренду квартир. Перш за все реальні власники квартир ніколи не обмежують свою рекламу одним інтернет-ресурсом. Якщо вам сподобалась пропозиція на сайті-оголошень, під час телефонної розмови запитайте, де ще можна знайти ці апартаменти. Нерідко в людини, яка займається здачею житла в оренду, є сайт. В такому разі, можете бути спокійним за свою безпеку.
Щоб перевірити реальність пропозиції самотужки, достатньо лише ввести номер власника чи адресу квартири в пошуковику. Ви отримаєте список сайтів, де розміщувались квартири людини.
Ще одне, на що слід звернути увагу – це банківська картка, на яку просять перечислити кошти. Якщо при спробі сплатити суму не показується, на чиє ім'я вона оформлена, краще відмовитися від такої броні. Аферисти відкривають рахунки саме в таких банках, щоб їх важче було упіймати.
Окрім цього шахраї створюють щоразу нові профілі, адже для цього достатньо лише купити нову сім-карту. Після того, як домовляться про певну кількість завдатків, просто вимикають старий номер і реєструють новий профіль. Тому велике значення має, як давно власник зареєстрований. Спробуйте також знайти відгуки про цю квартиру на інших ресурсах. Аферисти точно не можуть похвалитися такими досягненнями.
Правила оренди житла
Як обрати житло для оренди – радять на dom.ria.com. Орендар повинен пам'ятати – під час знімання квартири він бере на себе відповідальність за надану нерухомість. Так, угода накладає зобов'язання не лише на орендодавця, а й на квартиронаймача. Правила оренди квартири досить прості, їх можна сформулювати в п'яти пунктах.
- Визначте пріоритети.
Що для вас більш критичне – близькість до центру, низька ціна або розвинена інфраструктура. Це допоможе вибрати найбільш підходящий варіант квартири і не витрачати енергію на перегляд десятків варіантів по всьому місту.
- Обирайте перевірені джерела інформації.
Оголошення на паркані вже давно не актуальні. Краще звернути увагу на проект «Перевірені квартири», який за 2,5 роки завоював довіру орендарів по Україні. Так убезпечите себе від шахраїв.
- Будьте уважні при перегляді.
Намагайтеся помітити деталі, стан меблів, сантехніки та побутових приладів. Це необхідно, щоб згодом власник не зміг звинуватити вас у псуванні майна.
- Звірте всі документи.
Дуже важливо, щоб перед вами був одноосібний власник житла. А якщо в документах є ще власники, щоб вони написали згоду або довіреність. Ще один спосіб перевірки – пошук квартири за реєстром нерухомості. Так ви зможете дізнатися, чи відповідають дані, надані власником, істині.
- Захистіть себе договором.
Це головне правило знімання квартири, яке зможе вберегти вас потім від раптових підвищень цін або навіть виселення.
Читайте також:
Екскерівниця міграційної служби за 6 тисяч доларів «вирішувала питання» з ВЛК. Що сказав суд?
Спершу повертали гроші з відсотками, а потім тернополянка втратила понад пів мільйона
Хотіла швидко розбагатіти: 27-річна тернополянка віддала шахраям понад пів мільйона гривень
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Щоб "не попастися на гачок", краще звернутися до компетентних людей, котрі відповідально перевірять об''єкт і тоді ви не матимете шансів натрапити на обман шахраїв. Маю на увазі сервіси чи агентства типу https://komertsiya.com.ua/