Ресторан “Чайка” на однойменному острові. Яким був і як виглядав культовий заклад Тернополя (ФОТО)

Ресторан “Чайка” на однойменному острові. Яким був і як виглядав культовий заклад Тернополя (ФОТО)
  • Ресторан «Чайка» став чи не найпопулярнішим закладом повоєнного Тернополя. Розташований на невеличкому острівці біля перлини міста – Ставу. 

  • Нам вдалося віднайти ретро фото цього ресторану, а в цьому матеріалі ми розповімо його історію.

Тернопіль 50-их років був зовсім не схожий на місто, яке ми бачимо зараз. Наслідки Другої світової – зруйновані будівлі, сміття і ще раз сміття були всюди, а відбудова міста впала на плечі тернополян.

А з відбудовою Файного міста багато довелося і змінювати. Так, невелику річку Рудка пустили вздовж вулиці Набережна, зараз це вулиця Білецька, відновили і затоку до Ставу з островом посередині. Сам острів штучно збільшили та досипали сміттям від повалених у центрі міста будівель, а на ньому звели «культовий» для своїх часів ресторан «Чайка».

Як виглядав ресторан

Відео дня

Звели його на початку 1950-их років. Як видно на знімку, що зробили 1 травня 1952 року, навколо ресторану тоді ще не було ані дерев, як зараз, ані спортивного майданчика. Лише ресторан, до якого можна було дійти дерев’яним мостом.

Чому ж ресторан назвали «Чайка» краєзнавці, яких ми запитали, відповіді не знають. Якщо вам відомо більше про цей заклад та його назву, пишіть у коментарях.

Краєзнавець та історик Олександр Столяров про сам заклад писав, що він на свій час був шикарним і досить швидко став популярним, попри безгрошів’я у населення на той час.

Ресторан був невеликим, значно меншим за багато сучасних закладів харчування у Тернополі та одноповерховим. Вибір страв був також невеликим, як і напоїв, а закордонних годі було й знайти.

– Пам’ятаю такий заклад, хоч і не відвідував його, – розповідає краєзнавець Юрій Ковальков. – Як мені говорили знайомі, він був дуже популярним в 50-ті, з простими, але водночас смачними стравами, хоч ресторан і не був схожим на ті заклади, які ми бачимо сьогодні та для тих далеких років він був «культовим».

Була навіть своя традиція у тернополян, які поверталися з ресторану. Вони обов’язково брали з собою хліб, аби погодувати коропів. До слова, рибалок на острівці не було, адже там рибалити забороняли, а водойму спеціально зариблювали.

Чому зник та що стало з островом

А зник ресторан наприкінця 50-их років, коли біля Тернопільського замку спорудили відкрили новий заклад «Хвиля», прямий конкурент «Чайки». 

А вже від назви славнозвісного ресторану почали називати і затоку – «Чайка», а першим острівцем Закоханих був не той, що ми знаємо, а там, де колись був ресторан. Все тому що після закриття ресторану на лавочках, що були на острівці полюбляли сидіти закохані пари. 

А нинішнє місце закоханих назвали на противагу – островом Розлуки, хоча офіційна його назва була Острів Сидоренка та Коваленка, на честь ініціаторів його створення. 

Пізніше, наприкінці 80-их на «Чайці» був навіть корабель, ним не плавали, а збудували лише, щоб збільшити кількість посадочних місць ресторану «Назарія», про який ми розповімо в наступних публікаціях.

Зараз же на однойменному острові нічого й не нагадує про існування колись популярного ресторану. Він і досі лишається місцем відпочинку тернополян, там досить часто можна зустріти місцевих рибалок та спортсменів, адже на «Чайці» встановили спортивні тренажери.

А ви пам’ятаєте ресторан «Чайка»? Чи відпочивали там? Пишіть у коментарях та додавайте фото.

 

Читайте також

Назва була популярніша, ніж сам магазин. Яким був «культовий» «Бурячок»?

І досі місце зустрічі для багатьох поколінь. Розповідаємо історію культового магазину «Молоко»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up