- Цікавою є публікація Людвіка Фінкля із “Щорічника Тернопільського наукового гуртка” за 1892 рік, - каже головний спеціаліст Державного архіву Тернопільської області Тетяна Маркевич. - З неї можна дізнатись, яким був Тернопіль у далекому 1672 році. У цьому ж виданні є план Тернополя 1797 року, складений окружним інженером бароном Антонієм Посареллі.
Із довідки повітового начальника про наше місто станом на 24 жовтня 1914 року можна дізнатись про кількість жителів (34 тисячі чоловік), будинків, установ, навчальних закладів, товариств, магазинів тощо.
Найдавніші документи, що розповідають про організацію міського самоврядування, стан господарства, торгівлі та освіти зберігаються у фонді “Тернопільський міський магістрат ”, що охоплює 1816-1918 роки. Вони теж представлені в експозиції.
До уваги відвідувачів матеріали про керівників Тернополя, культурно-освітнє життя міста, діяльність різноманітних товариств.
Є на виставці документи про німецьку окупацію та визволення, про радянські часи тощо. Окремим розділом подані матеріали про події в Тернополі в період здобуття незалежності - світлини демонтажу пам'ятника Леніну, масових мітингів, голодування студентів тернопільських вузів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous reply Anonymous