Як дозволити собі жити власним життям

Як дозволити собі жити власним життям

«Нова Я. Шлях до себе» – перша книжка психолога з Тернополя Наталії Гаєвської, яка зараз живе в Торонто, написана за результатами 39-ти денного онлайн-марафону для жінок. Видання дозволить дослідити себе і змінити якість життя.

Презентація першої книжки професійного психолога та психотерапевта з досвідом індивідуальної та групової роботи більше 12 років, кандидата психологічних наук Наталії Гаєвської «Нова Я. Шлях до себе» відбулася 19 червня у тернопільській книгарні «Є». Модерував подію директор видавництва «Мандрівець» Богдан Фенюк. Він детально розповів історію видання цієї книжки. До речі, з дня звернення авторки до видавця  – 13 лютого 2019 року і до появи друкованої версії рукопису «Нова Я. Шлях до себе» минуло всього лиш три місяці. Свою «першу ластівку» пані Наталя вже представила у Києві на «Книжковому Арсеналі».

Онлайн-марафон став основою

На презентації у Тернополі авторка розповіла, що книжку писала чотири роки з перервами. Перш ніж взятися за цю працю, вона довго вагалася варто чи не варто це робити взагалі. Кілька разів відкладала розпочате. Мотивував Наталію Гаєвську лист від однієї з учасниць  онлайн-марафону «Нова Я до Нового року», в якому жінка дякувала за натхнення.

  • За основу своєї книжки я вирішила взяти ідею і доопрацьовану програму марафону, який ми організували онлайн  разом із вчителькою моєї старшої доньки із суботньої школи Іриною Микитюк восени 2015 року, – каже авторка книги. – Він розпочався рівно за 40 днів до Нового 2016 року. Це був перший великий успішний проект після мого переїзду з України в Канаду, після народження другої дитини і професійного застою через цілком об’єктивні причини. Для мене це був величезний поштовх для того, щоб повернутися назад до своєї професії, в те русло, котре для мене в Україні було дуже таким моїм, справжнім.

Участь у ньому  взяли понад 300 жінок з різних країн і континентів віком від 18 до 59-ти років. Наталія Гаєвська розробила 39-ти денну програму завдань, які учасниці марафону отримували щодня в один і той самий час.

  • Працюючи над ними, жінки змогу знайти відповіді на запитання, що їх хвилюють, окреслити для себе цілі і перспективи, віднайти для цього відповідні ресурси, а головне – оновити свій психологічний стан, – додає пані Наталія.

Після завершення марафону психолог опрацювала і структурувала результати, котрі стали основою книги «Нова Я. Шлях до себе».

«В жодному випадку моя книжка не є панацеєю від всіх бід, а тим більше не є рятівним колом від життєвих незгод та випробовувань, але для тих, хто дійсно шукає відповідь на свої запитання, вона їх дасть – дасть поштовх діяти, повірити в себе і в своє оточення, навчить від мрій переходити до цілей знаходити шляхи для їх реалізації, знати чого насправді хочеш і нарешті отримувати задоволення від життя, – написала авторка видання на своїй сторінці у «Фейсбуці». –  «Нова Я. Шлях до себе» – це та книжка, до якої ви повертатиметесь раз за разом і не лише тоді, коли потрібна підтримка, розрада, мотивація, а й просто для натхнення – що все у ваших руках і все можливо, поки ви вірите!».

Генеральне прибирання життя

Книжка поділена на три тематичні блоки: «Генеральне прибирання», «Пошуки власного ресурсу», «Відродження». В кожному з них містяться завдання на кожний день і покрокова інструкція до оновлення свого життя. Також авторка ділиться цікавими історіями. Психологічні методики допомагають читачеві глибше пізнавати свої можливості, вчитись виражати власні емоції, ставити цілі, досягати бажаного. Загалом книга підштовхне подивитись на звичні речі по-новому. Вона буде цікавою не лише для жінок, а й для чоловіків, адже поради – універсальні.

  • Перша частина «Генеральне прибирання» про те, що в житті кожного з нас щось назбирується, – каже Наталія Гаєвська. – Це може бути щось добре, а може бути й таке, що нам заважає рухатися вперед, що гальмує нас. Тож ця частина покликана дати чіткі завдання та орієнтири, як позбутися того, що заважає. Це можуть бути стосунки, які вже давно віджили себе, професійна діяльність, яка не приносить задоволення, навіть якісь домашні дрібнички, які ви збираєтесь викинути, проте ніяк не наважитесь.

Вправи у першій частині книжки допоможуть чітко визначити, що саме заважає читачам у житті і яким чином можна цього позбутися. Одним із важливих моментів даного розділу є те, що серед непотребу можна знайти і дуже важливі речі, до того ж люди не завжди знають, що робити з такими знахідками.

Пошуки внутрішнього ресурсу

  • Друга частина книги є дуже важливою, адже в ній ідеться про ресурс, – додає авторка. – Вона найбільша, бо я люблю говорити про внутрішній ресурс. У житті кожен проходить через труднощі і випробування. В такі моменти дуже хочеться на когось опертися, поринути в якусь діяльність. Тоді ми рідко замислюємось над тим, що потрібно навчитися опиратися на себе. Є такий вислів «людина з внутрішнім стержнем». Так от цей розділ саме про це – про внутрішню силу, внутрішній ресурс, який дозволяє далі йти по життю.

Велику увагу психолог приділила тілесно орієнтованим вправам, тобто яким чином через тіло можна справлятися зі своїми емоційними станами. Не секрет, що всі стреси, які ми переживаємо, осідають всередині нас. Часто люди не знають, що з тим усім робити. Пані Наталя навела приклад, коли після сварки з якоюсь особою починає боліти горло лише через те, що ти стримався і чогось не сказав у часі конфлікту, або коли починає боліти голова через те, що людина довго не вирішує якусь проблему.

  • Часто наші фізичні болі пов’язані з емоційними негараздами, – пояснює авторка книги. – Більшість вправ у другій частині допоможуть пережити, пропустити крізь себе ті емоції, які десь застрягли. Також левова частка другого розділу книги про те, наскільки ми пов’язані з власним родом, з тими поколіннями, які були до нас. До речі, наш рід може стати колосальним ресурсом.

Відродитись і жити по-новому

Третя частина книги – «Відродження» про те, яким чином інтегрувати той досвід, який у вас був, який ви отримали в результаті генерального прибирання власного життя і пошуку внутрішнього ресурсу. Тут читачі знайдуть відповідь на питання, яким чином побудувати своє життя так, як вони хочуть, як навчитися мріяти і перетворити мрії на цілі.

  • Наше майбутнє народжується у нас в голові, – переконана Наталія Гаєвська. – Воно народжується з наших мрій, з того, як ми самі собі уявляємо наше життя. Всі обмеження і можливості – лише в нашій голові. Тоді коли ви розумієте і знаєте, що в подальшому з цим робити, то життя змінюється. Тож третя частина про те, як дозволити собі власні мрії і той рівень життя, який ви дійсно хочете. Бо дуже часто ми самі собі не дозволяємо це зробити. Загалом моя книжка про те, як дозволити собі жити власним життям.

У виданні є поради, як навчитися досягати своїх цілей. Для цього потрібно скласти стратегічні й тактичні плани. Також у книжці є багато мотиваційних історій.

  • Для мене ця книжка як третя дитина, – каже авторка. – Пригадую той момент, коли закінчувала рукопис і кілька разів вносила правки, аж доки не вирішила, що вже як є, так і добре. Тоді зрозуміла, що книжка народилася. Для мене дуже важливо, щоб те, що я роблю було корисним для людей, і коли отримую відгуки на цю книгу, то розумію, що варто було її писати. 39-денний марафон тому, що до мети потрібно йти маленькими кроками, не сходячи з дистанції.

Наталя Гаєвська переконана в тому, що чим краще людина знає сама себе, тим більшого вона досягне у житті, тим буде щасливішою. В її книжці нема чітких директив, читач має сам зробити висновки і знайти шлях до себе самостійно.

  • Я написала про те, як самому себе виростити, виховати, – каже авторка. – «Нова Я» – це вміння дослідити себе, чітко знати про свої сильні та слабкі сторони, як з цим далі жити і адаптувати свої знання до тої реальності, в якій людина живе.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

13:25 10 тисяч з кредитки збаражчанки збагатили незнайомця play_circle_filled 13:01 У Тернополі продають диски із аудіоказками, щоб придбати "казковий автомобіль" для діток з інвалідністю play_circle_filled photo_camera 12:29 Гаряча вода: не нижче 50 градусів і не вище ніж 75 градусів Цельсія play_circle_filled 11:29 У школах Тернопільщини продовжують виявляти фальсифіковане масло play_circle_filled Від читача 13:39 Тернопільський рибоохоронний патруль, -Правила поведінки на льоді 11:16 ПриватБанк і Western Union запускають новий сервіс грошових переказів на рахунки в Україні(Прес-служба банку) 11:03 Знайти невидиму корову та побачити світ у майбутньому: чим можна зайняти себе в інтернеті photo_camera 10:29 День Андрія 2019 - традиції, прикмети, що не можна робити у свято та де потрапити на вечорниці в Тернополі 10:02 Як святкують іменини тернопільські Андрії photo_camera 09:31 I need help: чи зрозуміють тернопільські рятувальники іноземця play_circle_filled 09:02 Курс долара на 13 грудня впав до нового мінімуму за 4 роки 08:00 Сьогодні, 13 грудня: святкують день Андрія 07:01 Погода у Тернополі на Андрія: хмарно, +2 21:05 Олена Підгрушна повертається до змагань Кубка світу 20:00 Як пережити крах першого шлюбу: сповідь розлучених тернополян 19:04 «Жінка має мити посуд, а чоловік - заробляти гроші»: що таке сексизм і як його уникнути 18:30 "Карітас Тернопіль" відзначає 25 років з дня заснування play_circle_filled photo_camera 17:58 Тернопільські дачники виграли на ще одному судовому засіданні. Чи буде парк на «Алясці»? stars 17:15 Жінка чи чоловік: хто ховається під відомими псевдонімами? (тест) 16:55 У Тернополі знайшли 19-річну темношкіру дівчину, про яку цілий день не було звісток (ФОТО) (оновлене)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up