Про обдурених українців на Кубі, спорт та свято Шевченка у Тернополі і про те, у скільки обійшлося відкриття Америки Колумбом, писали галицькі газети середині травня 1929 і 1931 років.
Українці на острові Куба
Т-во «Українська Бесіда» у Львові одержало від п. Сідлецького інформації про життя Українців-емігрантів на острові Куба, з яких довідуємося, що в Гавані, столиці Куби, перебуває тепер до 500 наших емігрантів, які живуть з праці рук. Плата за роботу, яку одначе не все можна дістати, виносить від 1 до 2, а найбільше 3 доляри денно... Виїхати до Америки можна тільки по році...
«Діло», 16 травня 1923 року
Руханка в Тернополі
Дня 6 цего місяця відбувся в Тернополі перший по війні руханковий попис на провінції — заходами місцевого «Сокола». Програма — чисто руханкова — заініціована промовою голови “Сокола” проф. Бриковича, складалася з вправ хлопців 6-10 літ і вправ члениць і членів. Її виконання, на загал бездоганне, зраджувало солідну підготовчу працю.
«Діло», 19 травня 1923 року
Свято на честь Шевченка
Звеличала молодь обох тернопільських українських гімназій, себто приватної жіночої гімназії УПТ і державної мужеської, пам'ять Шевченка святочним концертом, який надовго залишиться в споминах тернопільського громадянства. По мистецьки дібрана та відповідно уложена, обильна програма притягнула чимало гостей. Концерт увінчався надзвичайно гарним успіхом, бо всі, хто брав будь-яку участь у влаштуванні цього свята, доложили богато сил та старання. Чи не найгарнішою точкою був виступ молодого скрипачка Ковальського.
«Діло», 18 травня 1929 року
Скільки коштувало відкриття
Коли Колюмб вибирався відкривати Америку, Португалія не вірила в успіх тієї подорожі і не хотіла дати Колюмбові ніякої піддержки в його «авантюрі». Колюмб звернувся до іспанської королеви Ізабеллі і вона жертвувала на ту експедицію 140.000 мазаредів, себто більше-менше 60.000 польських золотих. Крім того королева Ізабелля обіцяла 10.000 мазадерів тому мореплавцеві, який перший побачить нововідкриті землі. Та сума (біля 625 золотих) мала припасти морякові Валаейо, який 12 жовтня перший побачив з корабля береги Америки, але все ж ту суму дістав Колюмб.
«Діло», 13 травня 1931 року
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер