Новими партами наразі забезпечили 66% першокласників. Решту замовлення ще надходить у заклади. Одні батьки задоволені меблями, інші – ні. Замість обіцяних трансформерів, їм дали неякісні дерев'яні столи.
Новенькі парти для першокласників на початку навчального року мали отримати всі школи Тернополя. Через неготовність ринку до масового замовлення меблів, в закладах обіцяли, що замовлення виконають наприкінці жовтня. Середина листопада, а парти є лише в половини первачків. А батьки учнів школи №2 взагалі просять директора забрати їх із класу.
- Це не парти, а хтозна що, - жаліється одна з мам. – Дерев’яні конструкції далеко не кращої якості. Ніякі це не трансформери. Спинки у стільчиків приварені, висота стола не регулюється. Частина меблів уже прийшли пошкодженими. Та найголовніше – гострі кути та нерівна поверхня виробів. За кілька днів частина дітей вже встигла подерти одяг. А як хтось впаде і вдариться об гострий кут? Хто відповідатиме?
Обурені батьки здивовані: навіщо було витрачати стільки грошей, аби купити парти, які є небезпечними для дітей.
- Вони ширші від попередніх на 10 см, у класі стало набагато менше місця. Плюс – меблі взагалі не функціональні. Краще на ті гроші купили б дітям розвиваючі матеріали, або покращили умови перебування в класі, - акцентує жінка.
За її словами, батьки звернулися до директора, аби в них забрали це "чудо" і повернули старі парти. Краще добре старе, ніж погане нове, кажуть вони.
Директор школи Інна Іванюк стурбована ситуацією в школі. Каже, навіть не сподівалася, що меблі будуть такої якості.
- Як і всі директори, шукала українського виробника, який би взяв замовлення. Хотілось, щоб меблі прийшли раніше, і вже з початку навчального року наші першокласники сіли за новенькі парти. Знайшла фірму в Івано-Франківську, вона є на сайті Інституту моніторингу якості освіти. Усі сертифікати якості виробник надав, - зауважує директор.
За один комплект для учня – парта і стільчик – пані Іванюк заплатила 1248 грн. В інших фірмах ціни були дорожчі, а бюджет був обмежений.
Неякісний метал, кришки відстають від основи парти, крісла заварені… Такі дефекти на партах, що отримав навчальний заклад. Керівник миритися із ситуацією не збирається і вже готує товар для відправлення назад.
- Ми повернемо неякісні парти, висловимо йому недовіру. Нехай або повертають гроші, або присилають нам нові меблі, - зауважує вона. – Я солідарна з батьками, думаю, ми цю проблему вирішимо найближчим часом.
Нагадаємо, що новенькі парти на кінець жовтня мали отримати всі тернопільські школи, про це говорили в місцевому управлінні освіти. З державного бюджет на комплект меблів для дитини виділили 1347 грн.
Деякі заклади меблі отримали.
- Гарні, яскраві парти. Дітям дуже подобається. Легко пересуваються, їх можна міняти місцями – дуже зручно, - говорить мама одного з учнів, пані Наталія.
Проте частина тернопільських школярів новенькі трансформери досі не бачили.
- Наразі по меблях виконали замовлення на 66%. Є 2004 комплекти із 3053, - розповідає заступник начальника управління освіти Олена Пельвецька. – Дидактичним матеріалом школярі забезпечені майже на 100%.
Затримки з постачанням меблів місцеві чиновники списують на неготовність українського ринку до таких обсягів замовлення меблів. Ще одна причина – з державного бюджету гроші виділяли кількома траншами, останні кошти надходили ще у вересні-жовтні.
Крім того, парти-трансформери, які так презентує Міністерство освіти і науки не зовсім пристосовані для наших шкіл, наголошує пані Пельвецька.
- Велика кількість учнів в класах і невеличкі приміщення – такі реалії. Якщо двомісні парти ми ставили в три ряди, то для одномісних потрібно аж п’ять. Не всі заклади мають настільки просторі класні кімнати, тому і надалі будуть змушені ставити трансформери так, які раніше, - говорить посадовець.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер