Наразі робота у групах продовженого дня для вчителів входить у їхній штатний розпис. Як буде з нового навчального року, в управлінні освіти наразі не вирішили, говорить заступник начальника з фінансових питань Олена Пельвецька.
Частина груп продовженого дня у школах може скоротитися. Адже немає сенсу працювати з трьома-п’ятьма дітьми. У групі повинно бути 30 учнів, щоб вчитель, який з ними працює, мав повну ставку.
Скільки ж коштуватиме перебування у групах продовженого дня? Точно сказати наразі не можуть.
Однак при журналістові пані Пельвецька робить орієнтовний підрахунок. Якщо взяти для прикладу вчителя вищої категорії який має більше 30% вислуги років, при умові, що в групі буде 30 дітей, то за одного учня треба заплатити приблизно 260 грн на місяць. Якщо хтось з учнів не відвідуватиме групу, то його плата розподілятиметься між рештою.
Або можливий варіант – що плата буде нараховуватися незалежно від того, лишається дитина в групі чи ні, хіба що вона була відсутня з поважних причин. Але ці всі варіанти лише на стадії обговорення, зауважує заступник начальника управління освіти.
Що думають тернополяни
Ми запитали у читачів «20 хвилин»: чи повинні групи продовженого дня бути платними?
Анонім
- А з якого переляку групи продовженого дня мають бути платними? Якщо так розібратися, то ми вже заплати за навчальний процес через податки. Освіта у нас безкоштовна, тому нехай ті "мудрі" інноватори заспокояться.
Ната Лия
- В чому питання? Освіта безкоштовна, а догляд за дітьми у групі продовженого дня – платний! Так у всьому цивілізованому світі! Совок закінчився, за все треба платити, а то звикли на халяву послуги отримувати!
Віктор Крамар
- В Україні середня освіта, згідно з Конституцією, є безкоштовною. Тому не варто придумувати хапугам, як на цьому заробити. Не повинно такого бути, хіба для дітей старше 5 класу. Аферисти-освітяни спеціально ставитимуть дітей молодших класів в 2 зміну, щоб доїти батьків.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер