У дитсадку італійців не вчать писати і читати. Їх навчають правилам і звичкам, що мають допомогти у початковій школі, проводять заняття з малювання, музики, фізкультури. У початковій школі вони вивчають такі предмети як читання, письмо, малювання, музику, італійську та іноземну мови, інформатику.
читайте також: Щотижня дітей у класі пересаджують за інші парти, аби ті знаходили нових друзів
А також інші дисципліни, які входять до обов'язкової програми. Можуть за бажання вивчати і історії релігії, Біблію.
- Після закінчення початкової школи діти автоматично вступають у середню школу, без іспитів, - розповідає Лілія Стець, яка 10 років живе у Римі. – Однак середня школа поділена на дві частини. Так, з 11 до 14 років навчання безкоштовне. Діти вивчають математику, італійську мови, іноземні, географію, природознавство. Після закінчення цього періоду середньої школі учні здають письмові іспити з італійської, іноземної мови та математики. З інших предметів – іспити усні.
Якщо діти успішно проходять усі згадані іспити, то отримують документи і переходять на другий рівень навчання в середній школі. Тут вже діти мають можливість обирати програми в класичних, природознавчих і лінгвістичних школах-ліцеях чи техучилищах. Училища готують випускників для роботи в сільському господарстві, промисловості, торгівлі.
- Упродовж перших двох років усі усні вивчають предмети, що входять до загальнообов’язкової програми, - додає жінка. – Це, приміром, та ж італійська, іноземна мова, література, математика, географія, історія та інше. А вже з третього року починається спеціалізація, тобто поглиблене вивчення предметів.
По закінченні середньої школи, успішної здачі письмових та усних іспитів, діти мають вступати до вишів.
- Наскільки знаю, в Італії – понад 40 державних університетів. Університети є у кожному великому місті. Або ж є філії великих університетів, - додає вона. - Процес навчання – доволі демократичний. Приміром, студент може сам обирати, під час якої сесії йому здавати той чи інший предмет. Іспити можна здавати кілька разів. Я, приміром, не можу однозначно стверджувати, що італійська система освіти краща від нашої. Так, у чомусь вона краща. А в чомусь і ні. Ця система просто інша. Якби з нашої системи викорінити корупцію, то, думаю, вона не поступилась би за якістю перед закордонними.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Анонім
Владимир Кусмарцев