- Найголовніше - це пам'ятати батькам про те, що гарні стосунки із дітьми важливіші від усього іншого, - каже психолог Валентина Цепенюк. - Так, це важливо, але дитині потрібно казати прямим текстом:" Ми тебе любимо, незважаючи на усі оцінки". Тим більше, якщо це стосується школярів 10-11-річного віку. Самі батьки мають розуміти, що результат ще можна виправити наполегливою роботою.
Психолог переконує, що для дітей важливо відчувати підтримку. І якщо учні у старшій школі вже самостійніші і можуть відстоювати свою точку зору та приймати певні рішення, то для учнів віку 10-11 років дуже важливо знати, що про них хтось піклується та пишається ними.
- Батьки для дітей - це поводирі в життя, - каже психолог. - Від того, скільки часу і сил вкладатимуть у виховання, залежить подальше життя цих дітей.
Результати іспитів, на думку експерта, залежать і від того, як батьки налаштують дітей перед здачею.
- Іспит у будь-якому віці дитини - це стрес., - продовжує пані Цепенюк. - Це момент, коли діти мають бачити підтримку від рідних. Ви повинні розуміти, що якщо дитина у стресі, то шанси показати високі результати зменшуються. Потрібно казати дітям, як ви їх любите, як пишаєтеся ними, тоді ви побачите, що вони самі захочуть вчитися і тішити вас результатами.
Найголовніше, на думку психолога, - це говорити з дітьми. Тож треба пояснити їм важливість всього, що відбувається.
- Узагалі усі незрозумілі ситуації в сім`ї, конфлікти мають обговорюватись, - каже Валентина Цепенюк. - У цьому випадку дитині варто сказати, що дитина зараз закладає якісь цеглинки у своє майбутнє. Тому такі іспити доведеться складати ще не раз. Від того, що дитина збудує зараз, може залежати, що вона отримає потім. Робити це треба делікатно. Головне - це не зруйнувати ці тендітні стосунки "батьки-діти".
Про те, як налаштовують дітей на іспити, ми запитали і тернопільських мамусь в одній із місцевих спільнот в соцмережах. Ось що вони пишуть.
- Я говорю,що це звичайна контрольна. Дитину потрібно підтримати., - пише Юля Крамар.
- Вчитель готує, вдома просто повторюємо головні правила, налаштовую як на підсумкову контрольну, - ділиться досвідом Галина Подковська.
- Хороший вчитель це вміє і зробить сам. Нам пощастило - наші втручання непотрібні, лише віра у своїх дітей, - відповіла Наталія Сташевська.
А як ви допомагаєте школярам налаштуватись на важливі іспити? Чи вважаєте ви доречними атестацію на завершенні початкової школи? Відповідь залишайте в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер