Приватні медзаклади та медичні виші долучаться до проєкту з підготовки фахівців з реабілітації

Уряд розширив експериментальний проєкт із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров’я за дуальною формою здобуття освіти, і до проєкту зможуть долучити приватні медзаклади, медичні виші та медзаклади Міноборони.
Відповідну постанову ухвалили на засіданні Кабінету міністрів, передає Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоровʼя.
«Постанова визначає критерії, відповідно до яких до експериментального проєкту можуть долучитися приватні заклади охорони здоров’я та найкращі у наданні реабілітаційної допомоги медзаклади в системі Міністерства оборони України. Такі лікарні можуть стати хорошими базами для практичного навчання студентів, але не є законтрактованими з Національною службою здоров’я України та/або не перебувають у спроможній мережі. Постанова також дозволяє долучитися до експериментального проєкту всім закладам вищої освіти, які відповідають критеріям», — йдеться у повідомленні.
Крім того, як зазначають у МОЗ, внесені зміни до відбору студентів для участі в експериментальному проєкті – відтепер пропускний бал розраховуватимуть не за всіма дисциплінами, а лише тими, що формують спеціальні компетентності фізичного терапевта/ерготерапевта або їхніх асистентів.
З огляду на потребу у фахівцях з реабілітації постанова також дозволила у межах експериментального проєкту обіймати посаду фізичного терапевта або ерготерапевта студентам, які пройшли відбір для участі в ньому та мають досвід роботи на посаді асистента фізичного терапевта або асистента ерготерапевта не менше одного року. Цю зміну запровадили після регулярних консультацій із висококваліфікованими й досвідченими фахівцями у сфері реабілітації.
Як нагадали в МОЗ, дворічний експериментальний проєкт запровадили у серпні 2024 року. До нього долучилися чотири заклади вищої освіти:
- Дніпровський та Сумський державні медичні університети;
- Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського;
- Національний університет фізичного виховання і спорту України.
Крім того, до проєкту долучилися окремі заклади охорони здоров’я спроможної мережі чи законтрактовані НСЗУ та студенти.
З-поміж студентства долучитися до проєкту могли ті, хто навчається щонайменше три роки на денній формі навчання за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія»); мають показник успішності за попередній навчальний рік не менше 80%; або під час вступу на магістерський рівень вищої освіти отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227 тощо.
Кожен студент-учасник проєкту здобуває освіту за дуальною формою за навчальним планом, погодженим як вишем, так і закладом охорони здоров’я. Час практичного навчання на робочих місцях становить від 45 до 60%. Студенти-учасники у проєкту проходять освітню програму на робочому місці під керівництвом досвідчених координатора та наставника.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Тернополі відкрили новий реабілітаційний центр.
Читайте також:
У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць
Арттерапія, психологи, масажі: у лікарні Тернополя облаштовують центр безоплатної реабілітації
Куди звертатися лежачим та маломобільним особам, яких треба перевезти: інструкція
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.