Як безболісно повернутись до навчання у школі після канікул

Як безболісно повернутись до навчання у школі після канікул
  • Купуйте шкільну атрибутику разом із дитиною. Дайте змогу дитині обирати те, що їй подобається.
  • Запитайте, чи хоче дитина йти до школи. Якщо відповідь «ні»,- з’ясуйте, що саме викликає у неї тривожність, допоможіть із цим справитися.
  • Створюйте приємні асоціації зі шкільним життям. Пригадайте про цікаві та кумедні події шкільного життя з минулого року.

До школи з радістю і без проблем після тримісячного відпочинку? Це реально, запевняє кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Чорна. Лишень потрібно дотримуватись певних правил та допомогти дитині згадати приємне зі шкільного процесу. А також забути про «совковий» метод додаткового навчання під час канікул.

  • Якщо батьки заздалегідь обрали вірну тактику: не завантажували дитину під час відпочинку навчальними завданнями, а дали відпочити досхочу, то процес переходу від канікул до навчання прийде цілком безболісно, - переконана Ірина Чорна. - Проявиться феномен пізнавального голоду.

Дитині самій захочеться до школи. Та є категорія вчителів, які досі дотримуються підходів радянської педагогіки і радять батькам у період, завбачливо відведений науковцями фізіологами, психологами, педіатрами для  відпочинку дитини, безапеляційно перетворювати на продовження навчального процесу. Мовляв, «щоб не забули», каже психолог.

  • Надмірне використання ресурсів психіки може спровокувати розвиток у дитини  психоемоційного виснаження, - переконана Ірина Чорна. – А також підвищений рівень втомлюваності, послаблення імунітету, хворобливість, капризність. А як захисний механізм – небажання йти до школи.

Не залякуйте школою, радить психолог. Школа дає засоби для самореалізації особистості. Допоможіть дитині це зрозуміти та використати ці засоби сповна.

Відео дня

Як безболісно повернутись до навчання у школі

1. На все свій час. Якщо час, відведений для відпочинку, підмінювати навчальною діяльністю, то під час навчальної діяльності у психіки виникне потреба у активному відпочинку. Психіка, як і м’язи, - потребує відпочинку.

2. Не ігноруйте дитячі, інколи наївні, проблеми. Бо з часом вони переростуть у дорослі та складні. Запитайте дитину, чи хоче вона йти до школи. Якщо відповідь «ні»,- з’ясуйте, що саме викликає у дитини тривожність, допоможіть із нею справитися. Якщо дитина уникає відповіді та замикається, зробіть ще кілька спроб, якщо вони будуть невдалими – це сигнал потреби звернутися за допомогою до психолога.

3. Створюйте приємні асоціації зі шкільним життям. Пригадайте про цікаві та кумедні події шкільного життя з минулого року (виступи, екскурсії, конкурси тощо).

4. Задовольняйте базову потребу у спілкуванні із ровесниками. Пригадайте дитині про її друзів, адже саме у школі буде змога знову із ними зустрітися.

5. Підвищуйте самооцінку дитини. Разом переглядаючи фото, відео, пов’язане із школою, хваліть дитину. Якщо особливих досягнень не було, то похваліть хоча б за те, «як чемно, дисципліновано себе поводив», «як гарно вийшов на фото».

6. Формуйте впевненість дитини у власних силах. Робіть акцент на досягненнях і не згадуйте про невдачі.  

7. Формуйте глибинну мотивацію. Створіть цікаву перспективу. Спонукайте дитину побудувати плани на цей рік. Запитайте: «Чого хочеш досягнути?», «Чого нового навчитися?», «Для чого?», «Як ці знання допоможуть у твоїй майбутній професійній діяльності?», «Як стануть у пригоді у житті?». Наведіть приклад із власного життя.

8. Забезпечуйте можливість самореалізації. Дізнайтеся, які гуртки для дітей функціонують у школі. Запропонуйте дитині можливість задовольнити інтереси та розвинути свої здібності.

9. Використовуйте ресурси поверхневої мотивації. Купляйте шкільну атрибутику разом із дитиною. Дайте змогу дитині обирати те, що їй подобається. Придбані речі повинні приносити радість та естетичне задоволення їх власнику - дитині, а не батькам.

10. Здійснюйте антистресову профілактику. Впродовж останнього тижня серпня раз в день мимоволі згадуйте про школу. Це забезпечить плавний перехід психіки від стану відпочинку до діяльності.

11. Гарантуйте дитині її право на відпочинок. Ознайомте дитину із структурою навчального року. Коли будуть і скільки триватимуть канікули. Скільки святкових днів, наявність щотижневих вихідних.

12. Відновлюйте осінньо-весняні біоритми. Щодня поступово зміщуйте час ранкового підйому. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Edik Melnichenko
    А є поради,як безболісно повернутися до роботи після відпустки(((
    Edik Melnichenko reply Edik Melnichenko
    Краще вже до психіатра шоб навєрняка))))
    Оксана Плавуцька reply Edik Melnichenko
    Звернись до психолога за тиждень до початку роботи 😁
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:05 Змінили місце проведення фестивалю до Дня вишиванки у Тернополі 13:30 Танцівники «Dance Mafia Family» привезли у Тернопіль бронзу з українського чемпіонату 13:03 На Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух: що вже зробили photo_camera 12:27 На Тернопільщині 72-річний чоловік отримав свій перший паспорт Від читача 11:42 Травневий топ вакансій Тернопільщини 11:50 Богиня війни: тернопільські військові показали як працює українська артилерійська «Богдана» play_circle_filled 11:35 ТОП автосервісів, які обирають досвідчені водії Тернополя (партнерський проєкт) 11:15 Дали штраф чоловіку, який за понад 100 тисяч обіцяв допомогти скласти іспити і отримати водійське посвідчення 10:45 Зниження долара та обвал євро: актуальні курси валют в обмінниках 10:10 Ремонтують дорогу на Галицькій у Тернополі 09:37 Окремі категорії людей з інвалідністю мають пройти повторний огляд: МОЗ 09:00 Війна забрала життя Героїв з Тернопільщини Олександра Камінського та Олександра Баботи 08:00 Передепідемічний рівень: на Тернопільщині росте кількість хворих на грип та ГРВІ 22:00 Наводить гармату, мріє про дім: історія навідника артбригади 21:00 Євробачення-2025: де дивитися, як голосувати і які прогнози play_circle_filled 20:03 М’ясо дорожчає: скільки коштує у супермаркетах Тернополя та де дешевше photo_camera 19:00 У День матері в Теребовлі ярмаркували заради пам’яті, підтримки і віри в Перемогу photo_camera 18:00 Кабмін спростив оформлення паспортів для чоловіків за кордоном 17:25 15-річний водій мотоцикла та 20-річна дівчина постраждали в аварії на Тернопільщині 16:50 Уряд виплатив українцям рекордний кешбек за березень — 443 млн грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up