«1215 грн в місяць за дитсадок - це тиск та вимагання»

«1215 грн в місяць за дитсадок - це тиск та вимагання»


На сесію міськради 15 червня знову прийшли матері діток без тернопільської прописки, які відвідують місцеві дитсадки. Жінки намагались достукатись до влади, що  обов’язкова сплата 1215 грн в місяць за перебування – це непосильна ніша для більшості з них, а також – порушення законодавства. 


Звернення жінок результату ніякого не дало – голова та депутати послухали, майже не перебивали за винятком поодиноких реплік з місця, і перейшли до розгляду наступних питань. На їхнє переконання – за дітей без прописки повинні платити або громади, де ті зареєстровані, або самі батьки.  Причому, нагадаємо,  торік влада запевняла, що прийняті рішення про трансферти - це головний біль не людей, а  районів та ОТГ.

Звернення від матерів зачитала жителька Тернополя, чию дитину нещодавно не впустили до садочку через відсутність оплати відповідно до наказу управління освіти від 30 травня, Анна Хасан.

чит. також: 5-річного Рената прийняли в садочок з активістами і телекамерами


- Ми батьки дітей, що відвідують навчальні заклади міста Тернополя, і не мають  місцевої реєстрації, звертаємось до вас із вимогою скасування  окремих положень і рішень Тернопільської міськради  №7/14/19 про взаємовідносини з ОТГ, іншими органами  самоврядування у сфері надання послуг, - каже жінка. -  Не зважаючи на те, що  ми всі працюємо у місті Тернополі, а тому на рівні з тернополянами наповнюємо місцевий бюджет податками, роками фінансуємо утримання закладів освіти комунальної власності, які не в змозі в повному обсязі  забезпечити необхідне фінансування навчального закладу, щороку  робимо за власні кошти ремонти у навчальних кімнатах, замінюємо вікна з метою енергозбереження, замінюємо систему освітлення, інвентар,   управління освіти і науки міськради змушує нас сплачувати  1215 грн за одну дитину за відвідування дитсадку, зісилаючись на ті підстави, що у нас відсутня тернопільська прописка – реєстрація.  Для більшості з нас сума є не підйомною, адже окрім 1215 гривень  на одну дитину, ми повинні сплачувати за харчування наших дітей і на інші витрати, які передбачені законом України.

У виступі пані Хасан наголосила, що такі рішення міськради та наказ управління освіти суперечать правовим актам вищої юридичної сили, Конституції  України, закону «Про дошкільну освіту», які гарантують доступність  освіти в державних  закладах дошкільної освіти та ін. 

- Ми  розцінюємо самостійне зобов’язання щодо плати за перебування наших дітей закладах дошкільної освіти у розмірі 1215 грн як тиск та вимагання, що завдає нам матеріальної та моральної школи, - підсумувала жінка. 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ната Лия
    за Конституцією Украіни вся освіта безкоштовна!а також медична допомога безкоштовна!і надра належать народу Украіни,а не олігархам!!та багато,чого у тій Конституціі написано!але кого це цікавить?і хто виконує конституцію?Основний Закон!!!!!
  • Діонісій
    проблема є, але реально тої тьотки вже задохрена.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 На війні загинув тернополянин, пластун, Герой Андрій Буда 20:15 Аварія з вантажівкою неподалік Ступок: є травмовані, рух ускладнений 20:03 «Бруківку поруч з домом кладуть, а ми мерзнемо»: будинок на Стуса, 10 досі без вікон 19:00 Шахед влучив за 30 метрів від закладу: колиба «Автопорт» відновила роботу після обстрілу Від читача 19:03 Підтримка для вашого бізнесу від Тернопільського обласного центру зайнятості 18:05 Врятували кошеня з глибокого колодязя: тваринка уже в безпеці 17:50 Графік відключення світла в Тернополі та області на 11 та 12 грудня 17:20 «Витягли з-під вантажівки та рятували до приїзду швидкої». Софійці потрібна і наша допомога 16:50 Тисячу гривень «Зимової підтримки» можна буде витратити на продукти 16:10 «Про ремонти говорити ще зарано»: як живе родина, чия квартира палала після ракетного удару 15:45 За яких умов в Україні можуть відбутись вибори президента, пояснили у Раді 15:15 Операція «Кратом»: на Тернопільщині викрили нових учасників наркосистеми, клієнтами були діти 14:40 Суд у справі побиття ветерана з Настасова: підозрюваного залишили під вартою play_circle_filled 14:10 Медики повернули до життя пацієнта із зупинкою серця: злагоджена робота двох бригад 13:35 У Дії можна буде оформити Європротокол про аварію 13:00 На Театральному майдані встановлюють різдвяну шопку: який вигляд вона матиме цьогоріч photo_camera 12:32 Неподалік Теребовлі вантажівка збила 10-річну дитину 12:00 В останню путь провели 35-річну Тетяну Попик та її донечку 4-річну Софійку, які загинули від удару ракети play_circle_filled 11:35 Відвідувачка магазину розпилила газовий балон в очі продавчині одного з магазинів у Тернополі 10:55 Уряд виділив 30,8 млн грн на ліквідацію наслідків атаки на Тернопіль 19 листопада
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up