21 березня багато тернополян одягнуть кольорові шкарпетки

21 березня багато тернополян одягнуть кольорові шкарпетки
  • Флешмоб на підтримку людей із синдромом Дауна відбудеться у Тернополі 21 березня. Цього дня потрібно одягнути кольорові шкарпетки, або використати їх як аксесуар - прикріпити як брошку до одягу чи прив’язати до сумки чи наплічника.
  • Допомогти можна і коштами – особливим діткам організовують літній табір. Тож пару шкарпеток можна обміняти на символічних 21 гривню, за аналогією до зайвої хромосоми при цьому синдромі.

У Тернополі стартувала акція «Кольорові шкарпетки» на підтримку людей із синдромом Дауна, або як їх ще називають сонячних людей. Придбавши кольорові шкарпетки, можна допомогти в організації літнього табору для особливих діток Тернополя. А одягнувши кольорові шкарпетки або шкарпетки різних кольорів, що ще більше привертає увагу, можна показати свою підтримку і прихильність до сонячних людей.

- Цього дня ми із самого ранку усі одягаємо кольорові шкарпетки і таким чином показуємо свою прихильність і підтримку людей із синдромом Дауна у всьому світі, і, привертаючи до себе увагу, певний час відчуваємо себе так само як людина з цим синдромом, - розповідає голова ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна Бебіко» Ольга Гордієнко. – Наші шкарпетки усі яскравих кольорів, на них зображені пари хромосом і написаний хештег # LOTS OF SOCKS, їх дизайн однаковий у всій Україні.

Окрім флешмобу, у Тернополі відбудеться кілька заходів на підтримку сонячних людей.

- Основні заходи відбудуться у Тернополі саме 21 березня, коли в усьому світі відзначають Всесвітній день людей з синдромом Дауна, - зазначає Ольга Гордієнко. - У ТРЦ «Подоляни» в «Мадагаскарі» заплановані ігри і розваги для сонячних дітей на 11.00 і на 16.00. А о 13.00 на Лепкого,6 в бібліотеці для дорослих №8 відкриють виставку 17-річної сонячної художниці Ліди Олійник. Вона представить 28 картин, об’єднаних назвою «Сонячна весна».

Масова акція «Кольорові шкарпетки» (LOTS OF SOCK) проходить в Україні уже 9-й рік поспіль. Долучаються до акції компанії, організації, батьки, усі небайдужі. Такі шкарпетки можна придбати в Центрі «Бебіко» або одягнути шкарпетки, які люди уже мають, розповідає пані Гордієнко.

- В нашому центрі «Бебіко», що на Федьковича, 14 ми ще розповсюджуємо такі шкарпетки для усіх, хто хоче долучитися до флешмобу на підтримку сонячних людей, - продовжує співрозмовниця. - Уже близько 300 пар ми розповсюдили, бо компанії, які нас знають, замовляли їх ще з січня. А ще з 300 пар ми маємо. Бачимо, що акція набирає обертів, тож на наступний рік будемо замовляти більше таких шкарпеток. Нас уже підтримують різні організації, які з нами співпрацюють, міська рада, обласна рада.

Пару шкарпеток можна обміняти на символічних 21 гривню, на зразок зайвої хромосоми при цьому синдромі.

- Акція «Кольорові шкарпетки» ще й благодійна, тому будемо вдячні, якщо хтось зможе пожертвувати більше, - зазначає Ольга Гордієнко. - Кошти з продажу шкарпеток збираємо на організацію літнього табору для таких дітей. Крім наших діток, цього року до нас приєднуються ще й десять сімей з Попасної, тож кошти нам дуже потрібні.

Організатори акції закликають долучатися до Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна 21 березня та підтримати реалізацію табору в червні!

"Внесіть свою частинку в «Краплинку здоров'я»  наших маленьких вихованців!!!" - йдеться на сторінці активістів. Тел. Центру "Бебіко" 0-67-755-89-68.


Довідка

Щороку в Тернопільській області із синдромом Дауна народжується 16-18 дітей.

21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Дата була обрана не випадково - це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає цим захворюванням, 21-а хромосома наявна в трьох копіях.
У всьому світі пройде масова акція LOTS OF SOCKS, під час якої люди надінуть яскраві, різнокольорові шкарпетки і продемонструють, як це бути не таким, як всі і привертати до себе погляди перехожих. Учасники акції впевнені, що відчувши на собі дивні погляди, люди почнуть розуміти "дітей сонця", для яких синдром Дауна часто стає вироком.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up