24 лютого в Україні встановили Національним днем молитви

Верховна Рада проголосувала за встановлення Національного дня молитви. Він буде в Україні щорічно 24 лютого (у день річниці початку повномасштабної збройної агресії РФ).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал нардепа Ярослава Железняка.
Так, парламент підтримав за основу та в цілому законопроєкт №12457. «За» віддали свої голоси 255 народних депутатів.
Як зазначено у пояснювальній записці до проєкту постанови, його метою є встановлення в Україні Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого — у річницю повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
Для досягнення цієї мети пропонується встановити відповідний пам’ятний день, а також сформульовано наступні доручення:
- Верховна Рада у Національний день молитви проводитиме засідання, яке починається з виконанням духовного гімну України "Боже великий, єдиний".
- Кабміну у тримісячний строк з дня прийняття цієї постанови має розробити із залученням представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та затвердити комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Національного дня молитви.
- Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати підготовку та здійснення комплексу заходів щодо відзначення Національного дня молитви.
На думку ініціаторів, прийняття проєкту обґрунтовується тим, що «з історії відомо немало прикладів, коли загальнонаціональна молитва міняла хід історії».
— Прийняття постанови сприятиме збереженню духовної спадщини, зміцненню патріотичного духу та консолідації українського суспільства у спільній молитві за перемогу та відновлення територіальної цілісності України, — йдеться в документі.
У положеннях документа вказано, що закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування (після підписання президентом України). Тоді 24 лютого офіційно стане пам'ятним днем — Національним днем молитви.
За словами нардепів, реалізація даної постанови не потребуватиме додаткових витрат із державного бюджету України.
Читайте також:
Хроніки повномасштабної війни: що відбувалося на Тернопільщині впродовж двох років
Спогади тернополян до другої річниці повномасштабної війни
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Світлана Ільченко
Оля Любінська
Марія Ящик
Оля Пальчик