Партнер рубрики Події

Аби не стати жертвою "шахраїв-волонтерів" - потрібно перевіряти документи


Аби не стати жертвою "шахраїв-волонтерів" - потрібно перевіряти документи
Про те, як не потрапити на "благодійних шахраїв" та з'ясувати на що волонтери від благодійних фондів чи організацій просять гроші, розповіли представники благодійного фонду "Фонд добрих людей".

- Від того, що є шахраї, які прикриваються волонтерами від благодійних фондів - ніде не дінешся, - каже директор з розвитку благодійного фонду "Фонд добрих людей" Ігор Костюк. - У Тернополі порівняно з Україною в загальному - проблема не настільки велика. 

За словами представників "Фонду добрих людей", у волонтерів потрібно запитувати на що вони збирають кошти. Просити контакти до тих людей, для яких просять допомогу. 

-   Якщо волонтер без всякого дає вам номер, наприклад, до бійця Василя і ще якісь контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю, - каже пан Костюк. - А якщо волонтер починає вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай. 

Відео дня

Загалом, як пояснює Ігор Костюк, скриньки, у які люди кидають гроші на вулицях, розраховані лише для того, щоб проінформувати людей про проблему та на тих, хто може допомогти декількома гривнями. А якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк і особисто на рахунок людини, якій потрібна допомога. 

- Щоб не потрапити на шахраїв ще потрібно придивлятись до того у що одягнута людина, яка стоїть зі скринькою та до самої скриньки, - каже  керівник тернопільського відділення благодійного фонду Павло Бойко. - Цих людей потрібно перевіряти, адже зараз дуже модно стояти на вулиці зі скринькою. 

Картонна скринька це перша підозра того, що людина вийшла з дому і вирішила заробити, пояснює Павло Бойко. Перевіряти потрібно і документи. 

- Коли відкриваємо папку волонтера, там повинна бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти, - продовжує чоловік. - А це - реєстрація фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги. Також договір самого волонтера з фондом. Всі документи мають бути затверджені мокрими печатками. Окрім того мають бути дозволи від міської ради на збір коштів та квартальні звіти. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:03 Тернопіль прикрасили до Великодня: фоторепортаж з міста 18:02 Тепер захищає нас із неба: загинув 25-річний воїн з Коропецької громади Андрій Данцевич 17:04 У Тернопільській громади висадили понад сотню дерев та кущів: де стане зеленіше 16:02 У Тернополі стартував сезон фонтанів (Фото дня) Від читача 22:29 Тумба Кварцит 110 15:01 У Бучачі освятили Алею Памяті 25-ти воїнам-героям з громади photo_camera 14:03 Без яєць та молока, з ромом та журавлиною: блогери та господині Тернополя поділилися рецептами пасок 13:03 На Чортківщині жінка впала в 12-метровий колодязь 12:03 Молода картопля по 65, а яйця – 23: що та за скільки продають на ярмарках до Великодня 11:03 Чи будуть депортувати з-за кордону чоловіків з простроченими паспортами: пояснює юрист 10:09 У Тернополі чоловік на BMW втікав від поліцейських: чим закінчилась погоня 09:14 Легендарна паска за рецептом Дарії Цвєк: тримайте секретний рецепт play_circle_filled 08:30 Вночі окупанти атакували «Кинджалами» Львівщину та Франківщину, цілились в теплоелектростанції 21:00 У місті на Тернопільщині відновили дзвін старовинного годинника на ратуші 20:00 На вулиці Батьківського двоє тернополян зробили стихійне сміттєзвалище — як відповідатимуть
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up