Через небезпеку з коронавірусною інфекцією тернополяни почали скуповувати не тільки маски, а й антисептики. Ми перевірили, чи дійсно їх в аптеках уже не лишилося, де та за скільки їх можна знайти.
Знайти медичні маски в аптеках Тернополя уже не можна. Їх розкупили люди, хоча звичайні маски не зможуть захистити здорову людину. Володимир Богайчук також підтверджує, що в аптеках немає медичних масок, однак вони для здорових людей не потрібні. Їх варто використовувати для самоізоляції. Людина, яка відчуває симптоми респіраторного захворювання, має одягати маску, щоб запобігати передачі інфекції здоровим людям навколо.
Після масок почався ажіотаж з антисептиками. Їх масово почали скуповувати тернополяни.
Журналіст «20 хвилин» перевірив кілька аптек у місті, щоб переконатися, чи є антисептики для рук та скільки вони коштують. Ми перевірили десять аптек, і лише у двох з них були антисептики у вигляді гелю. Невелика пляшечка на 30 мл. коштує 35 гривень. Однак фармацевти кажуть, що антисептиками зловживати не варто. Через спиртову основу вони можуть сушити шкіру. Краще обирати ті, які мають у своєму складі гліцерин або спеціальні зволожуючі масла.
В аптеках пояснюють, що антисептики періодично привозять, однак люди швидко розкуповують їх.
- Наразі антисептиків для рук немає, їх розкупили, але найближчим часом мають привезти, - каже фармацевт в одній з аптеці пані Ольга. – Ми маємо інші антисептики – декаксидин, хлогрексидин, стерилліум та перекис водню у вигляді спрею. Антисептики для рук часто купують батьки для дітей у школу. Дуже багато людей приходять запитують, бо в більшості аптек уже не лишилось нічого.
У кількох аптеках журналісту «20 хвилин» також запропонували альтернативу – хлоргексидин та стерилліум. Їх можна придбати навіть у спеціальних флаконах для розпилення на шкіру.
На дверях у деяких аптеках навіть вивісили оголошення, що ні масок, ні антисептиків у них немає.
Хоча спеціальний антисептик важко знайти в аптеках, у звичайних супермаркетах, магазинах з побутовими товарами чи косметикою антисептики є. У магазинах з різними дрібницями для дому ми знайшли пляшечки з антисептичним гелем, об’ємом 30 мл. Така коштує 35 гривень. У магазинах з косметикою також є антисептики для рук у вигляді гелю. Пляшечка, об’ємом 30 мл, коштує 37 гривень.
У супермаркетах ми знайшли антисептики у вигляді спрею. Флакон коштує 29 – 40 гривень. Тому насправді придбати антисептик у Тернополі можна, головне – обійти кілька магазинів.
Ціни на антисептики, як запевнили продавці, не піднімали і робити цього не будуть. Про те, що ціни не підійматимуть сказали і в аптеках.
Однак лікарі закликають не піддаватися паніці. Не варто скуповувати антисептики, щоб захиститися від коронавірусу. Варто лише пам’ятати елементарні правила – частіше мити руки з милом, уникати масових скупчень людей, по моживості відмовитися від поїздок у громадському транспорті та відкласти поїздки за кордон. Експерти пояснюють, що зловживати антисептичними засобами не варто. Особливо це стосується дітей.
Все в нашому житті добре, якщо воно в допустимих межах. З народженням дитина стикається з різними мікроорганізмами, до яких у неї виникає імунітет. Організм здатен виробляти антитіла, які вбивають ті чи інші організми. Якщо цього немає, то організм «не розуміє», що потрібно робити. Що стосується дезінфікуючих засобів, то щоб знищити інфекцію, має бути правильна концентрація розчину, яка не шкідлива для організму. Іноді навіть доводиться використовувати засоби індивідуального захисту, щоб захистити себе від дезінфікуючих речовин.
Поширена думка, що бактерії — це завжди погано. Тому ми намагаємося їх всіляко знищувати, ретельно все вимиваємо та нерідко користуємося антимікробними засобами. Бактерії здатні ставати стійкими до того, чим їх знищують. Зокрема антисептики вбивають не лише погані, а й хороші бактерії, які живуть на нашій шкірі та для нас корисні. Надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи. Звісно, не варто розводити бруд, відмовлятись від миття рук чи нехтувати правилами особистої гігієни. Йдеться скоріше про надмірне та часто невиправдане використання мийних засобів, що може мати потенційну шкоду для здоров’я.
А ви придбали антисептик? Що думаєте про цей ажіотаж? Пишіть у коментарях!
Читайте також:
Дезінфікувати чи ні: як не нашкодити собі та дітям надмірною стерильністю
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Igor Novak
Віталік Шенюк
Лариса reply Віталік Шенюк
Просто хороша людина!