Максимум на початку березня президент Кучма зобов’язаний підписати закон про скасування плати за вхідні дзвінки для всіх видів зв’язку.
У четвер Верховна Рада подолала вето президента на закон, що скасовує плату за вхідні дзвінки для всіх видів телефонного
Максимум на початку березня президент Кучма зобов’язаний підписати закон про скасування плати за вхідні дзвінки для всіх видів зв’язку.
У четвер Верховна Рада подолала вето президента на закон, що скасовує плату за вхідні дзвінки для всіх видів телефонного зв’язку, повідомляє ForUm. У грудні 2002 року Леонід Кучма повернув закон зі своїми пропозиціями до парламенту.
Оператори зв’язку звернулися до Кучми з проханням вотувати цей закон через те, що скасування плати за вхідні дзвінки, на їх думку, призведе до технічних проблем. Оператори стверджували, що вступ закону в силу призведе до кризи телекомунікаційної галузі і зменшення податкових надходжень від підприємств зв’язку.
Згідно зі статтею 94 Конституції, “якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, президент України зобов’язаний його підписати і офіційно оприлюднити протягом десяти днів”.
Минулого тижня оператор мобільного звязку “КиївСтар GSM” скоротив кількість неоплачуваних секунд для неконтрактних абонентів з 4 до 2 секунд. Пояснили це тим, що абоненти зловживають безкоштовним часом і, телефонуючи раз-по-раз, перевантажують мережу. У ЗМІ з’явилась інформація, що UMC теж “обріже” безкоштовний ліміт до 2 секунд.
Коментарі
Оператори не підуть на підвищення тарифів через гостру конкуренцію?
Борис Беспалий, народний депутат України, один з авторів закону про безкоштовні вхідні дзвінки:
— 6 місяців — це той термін, за який оператори мобільного зв’язку можуть переглянути тарифи. У минулому році президент наклав вето, аргументуючи це тим, що Верховна Рада втрутилася у цінову політику. Парламент цілком слушно з цим не погодився, оскільки закон стосувався лише захисту прав споживачів, ніякі тарифи там не регулювалися і ціни залишалися вільними.
Ярослав Павловський, заступник директора Інституту інформаційного суспільства:
— 306 голосів за подолання вето президента на поправки до Закону “Про зв’язок” — це, по-перше, свого роду показник популізму, а по-друге, — показник слабкості телекомунікаційного лобі у парламенті.
Сфера, в яку намагаються втрутитися сьогодні депутати, повинна регулюватися іншими підзаконними актами — постановами та розпорядженнями Кабміну, наказами Державного комітету інформації та зв’язку України (ДКЗІУ) та Антимонопольного комітету, врешті-решт потребами ринку.
У той же час не можна не враховувати й той факт, що сьогодні конкуренція на ринку мобільного зв’язку суттєво загострилася. Тому, оператори навряд чи підуть на кардинальне підвищення тарифів. Швидше за все збільшення відбудеться, проте не настільки катастрофічне — оператори змушені будуть шукати інші шляхи роботи з абонентами.
Юрій Соловйов, президент Асоціації операторів зв’язку “ТЕЛАС”:
— Сьогодні власники 70% телефонів розмовляють через “вісімку”. Як тільки інші абоненти прямих телефонів перейдуть на такий спосіб з’єднання, можна буде перейти на відповідний тариф, а для цього знадобиться чимало часу. Тому ми пояснювали депутатам, що цей закон передчасний. У цілому це нововведення вносить дезорганізацію в систему зв’язку, думаю, постраждають всі оператори.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.