На дві години жителі “Сонячного” перекрили трасу міжнародного значення, заблокувавши два пішохідних переходи - з вул.15 Квітня на вулицю Київська неподалік заводу “Оріон”, та пішохідний перехід біля виїзду із заправки там же.
Саме стільки часу противники появи торф'яної котельні у житловому районі, ходячи безперервно через переходи, намагались привернути увагу до себе міської влади вввечері 10 жовтня. Однак жоден представник влади на місце не приїхав і не прийшов. А ось поліції, груп швидкого реагування було чимало.
- Влада просто насміхається з нас. Вони пальцями показують і сміються з нас. Мовляв, клоуни і лохи, - кажуть тернополяни. - А те, що нам жити тут біля їхньої торф'яної котельні, і дихати смердючим торфом, то їх не цікавить. Ні акції, ні суди, ні протести під міськрадою нічого не дають! Нас не чують! Вони сьогодні сидять і п'ють в ресторані, всі знають у якому, а вийти до людей нікому.
Загалом рішення про перекриття дороги було спонтанним. Спершу жителі вул. Київської, 15 Квітня, Симоненка та інших збирались біля входу на територію котельні на Київській, 3с. Запрошували на збори також і представників міської ради, КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” попередньо листом, втім ті не прийшли. Відтак далі голова ініціативної групи, що виступає проти будівництва котелень на торфі, розповіла тернополянам про ухвалу суду, якою зняли заборону з будівництва нещодавно та розповіла про намір оскаржити таке рішення. А далі люди, зрозумівши, що міська влада не збирається ані трішечки враховувати їхню думку, вирішили іти на пішохідні переходи. Мовляв, такий варіант хоч і дещо примітивний, однак дієвий.
- До влади в нас одна вимога — заборонити будь-які будівельні роботи на котельні, допоки тривають суди щодо скасування декларації на початок будівництва, - розповіла голова ініціативної групи Юлія Мамчак перед початком акції на дорозі. - Також ми оскаржуємо зняття заходів реагування у сфері держнагляду у виді тимчасової заборони.
Акцію на дорозі, як і зазвичай, не всі перехожі та водії зустріли дружелюбно. Фури, що мали намір виїхати з міста, та фури, що хотіли в'їхати, тривалий час сигналили. Водії рейсових автобусів радили протестувальникам їхати до міського голови під хату у Байківці і там протестувати. А дехто із водіїв легківок намагався прорватись. Пропускали свідомо активісти швидкі, також пропустили один рейсовий автобус, у якому був пасажир після діалізу. Загалом, на зустріч під котельнею прийшло значно менше жителів, аніж потім приєдналось до акції на переході. Люди підходили, запитували про причину акції та приєднувались до неї. Було й чимало зівак.
- В нас вже просто лопнуло терпіння, - каже тернополянка Лілія. - Ну, знущаються з нас. Ми не хочемо дихати торфом, ми боїмося за наших дітей. В мене дитина — алергік, і куди нам подітися, як запустять торф'яну котельню?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Фірман напився, відправили у відпустку, приїхав Гаврилюк, от мудили тільки горілку можуть пити: https://www.facebook.com/257095795051878/videos/313400579470171/
Задовбали вже протистувати за рахунок інших людей!!!
Зробили війну в країні, вибрали жидву нами правити, значить низько кланятись і в перстень цюлувати !!!! Чи як завжди?: вибирав не я і хата не моя!!