Благодійні полиці для потребуючих уже є у кількох крамницях Тернополя

Благодійні полиці для потребуючих уже є у кількох крамницях Тернополя

Благодійний кошики з написом "Потребуєш - візьми, можеш - поклади" встановили у магазинах "Молодіжний" (вул. 15 квітня, 15а) та "Продукти" (вул. Малишка, 11) з ініціативи ГО "Самопоміч". Туди можна покласти хліб, печиво, макарони, чай та інші продукти харчування, які безкоштовно візьмуть люди, які ледве зводять кінці з кінцями.

 

- Інформацію про подібну акцію, ми побачили в соцмережах, - розповідає активіст громадського організації "Самопоміч" Віталій Попків.- Така ініціатива прижилася в деяких міста України. Ми розуміли, що серед тернополян є люди готові допомагати, потрібно лише зорганізувати цю взаємовиручку.

Вже в перші дні покупці активно долучаються до наповнення благодійних полиць. Брати ж продукти з кошика люди не поспішають, перепитують.

- Українці здавна допомагали один одному, ще на початку XIX-го століття на Галичині утворювалися товариства взаємодопомоги. В часи Голодомору на Велику Україну було передано сотні тонн продуктів - українцям від українців. До сьогодні при церквах збирають хліб для потребуючих, - констатує депутат міської ради від "Самопомочі" Віктор Генсерук. - Ми прагнемо відновити давню українську традицію взаємодопомоги. Зараз важке матеріальне становище у переважної частини суспільства. Ріст цін на продукти, великі комунальні платежі роблять багатьох неспроможними забезпечити себе базовим набором харчів. Буханець хліба чи кілограм крупи для декого вартує "копійки", а для когось може коштувати життя.

Благодійні ятки виготовлені з натурального дерева, розповідають ініціатори акції, матеріал для полиць підбирали спеціально, аби при контакті з ними продукти харчування не псувались.

Цього тижню одну з благодійних полиць встановлять у магазині "Левас" (бул. Данила Галицького). Активісти кажуть, що орієнтуються на магазини з нижчими цінами, які найбільше відвідують тернополяни в пошуках знижок. На цьому обіцяють не зупинятися, тож незабаром такі благодійні кошики будуть в багатьох магазинах Тернополя.

- Акцію розпочали під час різдвяних свят, адже це, мабуть, найкращий період для добрих справ. Проте плануємо зробити її постійно діючою,- каже голова міського осередку "Самопомочі" Андрій Грицишин.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:01 Померла вчителька початкових класів Байковецької гімназії Світлана Гануляк 15:25 На Тернопільщині тимчасово обмежили руху великовагового транспорту 15:01 Від 50 до 175 гривень за кілограм: у Тернополі вже продають кавуни та дині 14:00 Спека до +39, дощі і грози: прогноз погоди на Тернопільщині Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 13:02 З нагоди Дня Конституції України Зеленський відзначив двох уродженців Тернопільщини 12:00 День Конституції України відзначили у Тернополі 11:05 Найпухкіші вареники з полуницею: два рецепти тіста, які завжди виходять 10:15 Діти їздили на самокатах по даху будинку на Лучаківського: реакція соцмереж 09:00 28 червня — День Конституції України: історія свята та цікаві факти 21:00 Як на Тернопільщині відсвяткували випускні: добірка із соціальних мереж 20:00 Дев’ять років на лінії вогню: історія артилериста Ярого 19:00 Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч: що про це думають тернополяни 18:00 Як безпечно охолодити дитину у спеку: поради неврологині 17:00 «День, який назавжди змінив наше життя»: у Тернополі одружився викладач Олександр Хома
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up