Вконтакті, Російська версія Фейсбуку, надіслали мільйонам українських користувачів інструкцію, як обійти блокування Українським урядом, пише New York Timеs.
У вівторок, 16 травня Київ заборонив Українським інтернет-провайдерам надавати доступ до популярних російських соціальних мереж. До цього списку також увійшла частина російських інтернет-компаній, які займаються захистом від кібер-загроз. Вконтакті, другий за відвідуваністю вебсайт в Україні, та частина імперії групи Мейл.ру, котра охоплює 25 мільйонів українських користувачів, котрі можуть бути порушені.
За даними агенства Рейтерс , Вконтакті стверджує, що не надсилали своїм користувачам повідомлення про те, як обійти блокування їх сайту з наступним вмістом:
“Ми любимо наших українських користувачів і хочемо, щоб Ви завжди залишалися на зв’язку зі своїми друзями та близькими.”
Інструкція містила в собі посилання на віртуальні приватні вебсторінки та різне програмне забезпечення. Проте організація з Нагляду за правами людини (НПЛ) та Рада Європи заявили, що такі дії дорівнюють замаху на обмеження свободи слова.
“Це ще один приклад того, з якою легкістю Президент Порошенко невиправдано намагається контролювати громадськість України,” - зазначила Українська дослідниця Тетяна Купер.
На офіційному сайті Президента написали петицію про відміну блокування вебсайтів, також відбулися невеликі протести у Києві та Харкові. На вебсайт Президента України також зробили кібератаку. Проте вже наступного дня представник Кремля Дмитрій Пєсков заявив, що це необгрунтовані звинувачення.
Український депутат, Сергій Лещенко сказав, що київська влада зайшла занадто далеко.
“Якщо метою було зменшити вплив Росії на українське населення, існує безліч шляхів до досягнення цілі не блокуючи вебсторінки повністю,” - виразив він свою думку в публікації на вебсторінці журналу «Новое время».
Рішення Президента України підтримати Раду національної безпеки України може виявитися суперечливим в середині країни. Оскільки лише ВКонтакті має понад 15 мільйонів користувачів в Україні та Однокласники також дуже популярні.
Цензура чи хороший хід? Думка BBC
Блогер Антон Ходза розцінив заборону російських соцмереж як «фантастичну можливість» для українських стартапів. В той час, як інші жартують, що влада України повинна готуватися до негативних відгуків школярів та пенсіонерів.
ІТ-експерт Артур Оруджалієв оцінив це як цензуру. А журналіст Оксана Романюк з “Репортерів без границь” назвала економічні причини, які використовуються для виправдання заборони, якими насправді були економічні санкції проти українців.
Санкції торкнулися й участі Росії у Євробаченні. Юлія Самойлова не змогла приїхати до Києва, оскільки виступала у Криму. Україна поступово розширила перелік санкцій, які на даний час включають у себе понад 1200 осіб.
Переклад: Марія і Анастасія Чернишові
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Александр Ковик
Anonymous
Редпакція 20 хвилин, у вас ломка по одноглазниках, чи то просто замовлення чиєсь?
Петро Білецький