Бучацький замок відкриває нерозвідані підземелля

Бучацький замок відкриває нерозвідані підземелля
Останці мурованих із червонястого каменю стін Бучацького замку XIV-XVII століть бувалого туриста не здивують. Влітку жителі містечка пасуть на замковому подвір’ї худобу і гусей. Взимку із замкової гори катаються на санках діти.

Та й справді, хіба дивина для Волині, Галичини чи Поділля руїни старих замків! Ще Тарас Шевченко у своєму “Щоденнику” згадав подібні залишки, котрі нагадують про війни, “панів і хлопів”. Багато таких фортець зруйнували ще козаки Богдана Хмельницького. Деякі замки не пережили світових воєн. Але в Бучацького — доля особлива. Його занедбали самі вельможі у XVIII столітті. Частину стін твердині люди розібрали на будматеріали. Так не залишилося й сліду від палацу, фонтана, можливо, замкового храму. Туристи бувають на фортеці щодня. Люди з усієї України та Польщі з сумом оглядають руїни, не підозрюючи водночас, що не менш цікава, аніж мури, частина цитаделі таки збереглася і її теж можна побачити.

Відео дня
class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt">Історії цього місця

— Колись, пригадую, у ті підземелля провалилася корова, — розповідає Анастасія Мазепа, яка живе поряд із замком. — То було років із 30 тому. Паслася корова і враз — немає. Тільки чути, як вона реве.

Коли ж прибігла господиня худобини, виявилося, що та впала у підземну порожнину. Корову тоді витягли, пригадує жителька Бучача. Згідно з легендами, підземелля старого замку тягнуться на велику глибину, але унікальності їм надає передусім можливість потрапити всередину: один із входів розташований біля круглої башти фортеці. Влізши у невеликий отвір у стіні, можна пройти пивницями метрів із 10-15. Далі льохи засипані землею, що, одначе, зберігає їх від подальшого руйнування. Плани цих ходів наразі невідомі.

Підземелля замку можуть бути дуже цікавими, адже історія їх розпочалася, можливо, понад 600 років тому. Князі Бучацькі зводили фортецю на місці давніх, вперше згаданих у 1379 році укріплень. Водночас власники були досить багатими, займали посади старост і воєвод, деякий час володіли найпівденнішими окраїнами Великого князівства Литовського з жвавими портами і замками Каравул, Чорний город і Качибеїв. Бучацькі, а потім і Потоцькі, швидше всього, не залишили у льохах скарбів, але саме пивниці можуть розповісти про господарство, побут і військову справу старих часів.

Як туди дістатися

До Бучача щоденно курсують автобуси із міжміського автовокзалу обласного центру. Відстань від Тернополя до містечка становить 76 км. Квиток коштує 14 грн 80 коп.

Кому варто їхати

Мандрівка до підземель фортеці, напевно, буде справою людей цікавих, яким не достатньо побачити лише оборонні мури і вежу фортеці. Водночас у пивниці краще не пускати дітей.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    Колись був у гостях у Бучачі, мені розповідала старенька бабулька, що після війни замок ще виглядав нормально. Коли почали відбудовувати місто - то розбирали його на будівельні матеріали. Хоча поряд є кар'єри з каменем - так було швидше. Хто був у Бучачі мабуть помітив - що пів Бучача побудовано з того замку. Крім замку у Бучачі є ще закинутий монастирок у лісі, стародавня Рукомишська печерна церква і в Підзамочку - замок. Багато вражень отримав коли подорожував тими місцями, дуже красиво.
    Anonymous reply Anonymous
    Крім цього є Миколаївська церква 16 ст., ратуша (свого часу найвизначніша у Сх.Європі) і великі монастирські будівлі, які добре видно із Замкової гори.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:00 Облаштовують безбар'єрний маршрут з мікрорайону «Дружба» до центру Тернополя 11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled 10:15 Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу (пресслужба Тернопільської міської ради) Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 10:10 На Тернопільщині відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини», де запалять «Ватру Нескорених» 09:47 Професійне відбілювання та чистка зубів у Тернополі: Огляд стоматологій міста (партнерський проєкт) 09:29 В аварії на Тернопільщині загинув 49-річний чоловік 09:01 Двох гастролерів підозрюють у серії крадіжок на Тернопільщині 08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up