Через сміття тернополяни воюють цілими під’їздами

Через сміття тернополяни воюють цілими під’їздами

У Тернополі продовжують облаштовувати контейнерні майданчики для сортування сміття. Тернополяни скаржаться, що їх місце розташування часто не погоджували із мешканцями будинків. До того ж, не витримані санітарні та пожежні вимоги.

Сортування сміття – завдання для всіх міст України, у тому числі і Тернополя. Балансоутримувачі будинків повинні переобладнати контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів. Як насправді це відбувається, поговорили під час прямого ефіру на сайті "20 хвилин".

Читачка звернулась у редакцію з проханням провести прямий ефір, аби представники влади та приватних підприємств, які обслуговують багатоквартирні будинки, детально розповіли про те, як влаштовують контейнерні майданчики. Адже, каже жінка, із цим є серйозні проблеми.

- Вітром прямо в центрі міста роздуває і пластикові пляшки, і целофанові пакети, я вже не кажу про гори сміття, які валяються біля контейнерів, - скаржиться пані Надія. – Нормального накриття нема, сморід і бруд.  Хто має контролювати це все?

Під час прямого ефіру на сайті "20 хвилин" гості розповіли про те, на якому етапі влаштування контейнерних майданчиків, які основні вимоги до них та контроль за виконанням.

Виконання рішення про обов’язкове сортування сміття у Тернополі почали із заварювання сміттєпроводів у багатоквартирних будинках, розповідає начальник відділу благоустрою та екології управління ЖКГ Оксана Лобурак.

- Спільно з мешканцями приватні підприємства мали вибрати місця, де буде розташований майданчик для сміття,  говорить вона.

Втім, судячи з коментарів на сайті "20 хвилин", на практиці усе інакше – тернополяни скаржаться, що локацію контейнерів з ними не погоджували.

"Брехня. ПП Вікторія ніяких зборів навіть не намагалися зробити і думки людей не питали. Мешканці самі вимагали зборів, але начальство їм відмовили", - пише Міша.

"Мій будинок обслуговує ПП "Люкс". Коли заварювали сміттєпроводи, ніхто не проводив жодної дезінфекції. І ніхто не білив тих сміттєвих камер. Навіть нормально двері не можуть закрити. Ніхто не вивішував оголошень про збори  і не повідомляв, що будуть заварювати ковші", - коментує анонім.

Пані Оксана відповідає: "Це – болюче питання!"

- Контейнерні майданчики повинні бути розміщені на прибудинковій території. Добре, коли біля будинків є достатньо місця для розташування баків. Там простіше. Але є багато будинків з маленькими прибудинковими територіями. Управління зверталось до керівників підприємств, аби приймати рішення спільно з мешканцями. На практиці дотримуватися санітарних норм про розташування майданчика не ближче 20 м від будови – проблематично. Можна виконувати такі вимоги лише біля новобудов. На жаль, маємо те, що маємо, - каже Оксана Лобур.

Скільки людей – стільки й думок, додає юрист ПП "Люкс" Ірина Федчишин.

- Є мешканці будинків, які самі беруть ініціативу у свої руки, звертаються і пропонують. А є такі, що починають обурюватися, коли майданчик уже влаштований, - каже вона. – Часто тернополяни не можуть порозумітися один з одним, під'їзди воюють між собою. Траплялося, що контейнер звечора стояв в одному місці, на ранок – уже в іншому. Люди сваряться. Щоб прийняти лояльне для всіх рішення, на зборах мешканців за нього мають проголосувати не менше 50%. Це нереально. До того ж, при щільній забудові дотриматися принципу 20-ти метрового розташування контейнерів також неможливо.

Не лише принцип розташування, а і самого підходу до влаштування майданчиків викликає у тернополян та експертів здивування.

- Мене особисто, наприклад, зачіпає, що контейнери для побутових відходів – обгороджені, а для полімерів – окремо. Місця для скла взагалі немає. Це все одно, що роззувся в різних місцях: один черевик – уже в хаті, а інший – лишився на дворі, - говорить керівник Ради голів ОСББ Сергій Лупак. – Перевізники вивозять відходи, але ніхто з них не проводить дезінфекцію контейнерів. Звідси – і неприємний запах.

 

Гостями програми були:

 1. Керівник Ради голів ОСББ Сергій Лупак;
 2. Юрист ПП "Люкс" Ірина Федчишин;
 3. Начальник відділу благоустрою та екології Оксана Лобурак.

 

Найцікавіші обговорення на сайті "20 хвилин":

 

Галина Мазуровська

Вулиця Пушкіна, 1 та 3. Під горою - сміттєві баки, ніяких майданчиків. Гори сміття, що не поміщається, - валяється на дорозі, розлітається. Чи збираються там щось нарешті зробити?

Сергій Лупак

У даному випадку, як на мене, перевізнику достатньо доставити контейнер, бо сміття донизу несуть і з Пушкіна,1  і з Пушкіна,3.

 

marijka
У центрі міста як було, так і залишилось - контейнери для загального сміття і сітки на пластик, все це окремо не обгороджене і доступне для безхатченків, ворон, голубів і щурів.

Оксана Лобур

На даний момент ще не закупили контейнери для сортування сміття, навіть усі майданчики ще не збудовані. Лишень визначили місця їх розташування. На перспективу так і має бути кілька контейнерів для змішаних відходів, склотари, пластику. Балансоутримувачі говоритимуть із перевізниками про збільшення періодичності вивезення сміття та розглядатимуть варіант про внесення сітки до обгородженої ділянки майданчика.

Спецконтейнери для пластику дорогі. Закупити одразу всі нереально.

 

Ольга

Які вимоги до контейнерного майданчика?

Ірина Федчишин

Майданчики мають бути влаштовані на водонепроникній основі та повинні бути закритими (верх і боки), частина з них мають ще і двері. Останнє – за бажанням мешканців будинків.

Якщо ставити контейнери для пляшок під накриття, то потрібно збільшувати періодичність вивезення сміття. А не це люди часто не погоджуються.

 

Від редакції

Скільки загалом контейнерних майданчиків планують облаштувати в місті?

Оксана Лобур

Ми мали десь 500 плюс 124 будинки мали сміттєпроводи. Усе залежить від бюджету будинків. Десь мешканці сплачують кошти, десь – ні.

 

Василь

Скільки вартує влаштування одного майданчика?

Сергій Лупак

Майданчик на шість секцій плюс два відділення – на полімери і скло обійшовся у 15-20 тисяч гривень. Недешеве задоволення. Але ми зробили такі майданчики закритими, адже часто жителі сусідніх сіл привозили нам "подарунки".

 

Лілія

15  Квітня, 15. Для того, щоб викинути сміття, потрібно виходити на проїжджу частину вулиці, яка веде до будинків номер 15,17,19,21, бульвару Пантелеймона Куліша, будинків на вулиці Київській. У випадку травмування мешканців, хто буде відповідати?  

Оксана Лобур

Чомусь мешканці протестують, коли майданчик уже збудований. Ми говорили з керівниками жеків, аби ті проводили збори. Чому люди мовчать? Тільки тернополяни можуть приймати рішення.

Сергій Лупак

Я ні разу не бачив оголошення на будинках, що будуть проводити збори по визначенню місця розташування контейнерного майданчика. Як правило, приватне підприємство, повідомляє уже про факт його встановлення.

Ірина Федчишин

Майданчики не виростають за один день. Там, де люди активні, визначили прийнятне для всіх місце розташування – проблем немає. Де самі мешканці не можуть домовитися, виникають непорозуміння.

 

Галина Мазуровська

У будинку був внутрішній сміттєпровід, його почистять після встановлення контейнерів на вулиці? Чи відріжуть?

Оксана Лобур

Перед тим, як заварити сміттєпроводи, там мали провести дезінфекцію.

Сергій Лупак

Вивільнилися приміщення для зберігання контейнерів, відповідно, ви можете спільно ними користуватися. Це – власність господарів багатоквартирних будинків, а не приватного підприємства.

 

Анонім

Міська рада ухвалила рішення по сортуванню сміття, але чомусь не провела консультації з представниками санітарної служби, пожежниками, будівельними організаціями, і на основі їхніх пропозицій зауважень чи висновків не розробила нормативно-правову базу, тобто відсутні технічні умови, відсутній типовий проект на майданчик, у якому мали бути передбачені захист від котів, щурів і ворон, відведення інфільтратів, освітлення, вентиляція ну і таке подібне.

Оксана Лобур

Ну, власне, усі вимоги прописані в законі. Крім вище описаних норм, є ще одна наша пропозиція – створити зелений захисний пояс.

Сергій Лупак

Одна з вимог – виготовлення майданчиків із негорючих матеріалів. Але, як часто доводиться бачити, дахи тримаються на дерев'яних балках.

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (5)
 • Nazarii Budz

  "господарі" :-)
 • Валера Матів

  Які нах.. майданчики!? Ви в якій країні живете?)))
 • тойво

  а для чого ставити сітки для пет пляшок під накриття?
 • Анонім

  Закон законом ,але технічні умови на майданчик мають бути . В законі можливо написано широке поняття без деталей ,аАле і так видно ,що в законі нічого не прописано оскільки кожне підприємство робить як хоче.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:16 У Тернополі затримала продавця амфетаміну зі стажем play_circle_filled photo_camera 15:32 На Тернопільщині судитимуть лісника, який незаконно зрубав понад 30 дерев 14:50 Тернополянин заплатив за фейкові талони на пальне 14:11 У Бережанах поліцейські вчасно надали допомогу чоловіку Від читача 12:01 Ремонт та заправка автомобільних кондиціонерів фреоном 14:02 Сайти для малого бізнесу від Вінницької ІТ-Академії - БЕЗКОШТОВНО! (новини компаній) 13:33 На Петлюри та 15 Квітня немає води – аварійна ситуація 13:10 Зустріч однокласників закінчилась смертю двох людей: суд відправив за грати 20-річного Артема 12:37 Чули дивне сповіщення під час тривоги – не турбуйтесь 12:17 Сергій Надал: «Допомога Армії від Тернополя» вчергове передано допомогу на фронт для воїнів з нашої громади (ПРЕССЛУЖБИ) 11:49 Депутати Тернопільської облради «Проти» Московського патріархату і «За» повернення Почаївської Лаври державі 10:46 Завжди був усміхнений і доброзичливий: загинув Ярослав Вовк з Теофіпольщини 10:00 В її очах – ціла епоха: 100-річчя відзначила Марія Качор з Чортківського району 08:54 Деякі села біля Тернополя 23 березня будуть без світла – ремонтують електромережі 08:02 Сьогодні, 23 березня, вітаємо метеорологів і піклуємось про чотирилапих 22:17 Зголодніли перед сном – з’їжте шматочок сала: «за» і «проти» українського продукту 21:29 Два «срібла» на міжнародному турнірі з Таеквон-До у юних тернополян 20:36 До шкіл Тернопільщини приїдуть нові автобуси 20:00 Їжа - це справжнє мистецтво: переселенка відкрила у Тернополі кафе правильного харчування 19:29 Збаразька громада оплакує Олександра Єрьоміна
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up