Чи можна на Різдво ставити дідух та ялинку, якщо помер хтось з родини: відповідає отець Філюк

Священник-блогер з Тернопільщини Олексій Філюк відповідає на цікаві питання про релігійне життя. Цього разу розмірковує над питаннями щодо традицій різдвяних свят. Що християнське, а що дісталось нам від язичників, розповідаємо у публікації.
На своїй сторінці у Facebook знаний на Тернопільщині священник Олексій Філюк публікує відповіді на поширенні питання вірян та допомагає відрізнити забобони від церковних заборон.
Чи можна йти колядувати, якщо хтось помер в родині
У священника запитали чи доречним буде іти колядувати, якщо нещодавно помер хтось з родини і ти ще у жалобі.
— Можна йти колядувати. Бо Слово Боже каже: «Приносьте Богу жертву хвали. Церква — плід уст». Ви не жертвуєте кози, бика, вівцю, як це колись робили у жертвоприношення. Ви йдете нести коляду на Славу Божу, щоб славити Новонародженого Христа. І та зірка, яка зійшла у Вифлеємі, вона дала світові надію. Ви прославляєте Христа, несете теж ту надію. — говорить він.
Священник закликав людей славити Бога в час Різдва та в час усього свого життя.
Чи можуть християни ставити дідухи
В Україні на Різдво заведено ставити на кут стола або будинку сніп, який називають дідухом. Чи християнською є ця традиція, роз'яснює отець Філюк.
— Апостол Павло каже нам чітку відповідь: «Християнам усе можна, але не все корисно». Я особисто сам не ставлю і вам не рекомендую. Дідуха, бабуха... Що ще видумати можна. Це язичницьке. Хтось каже, що це традиція, це гарно. Погоджуюсь, це традиція, християнство переплелось з язичництвом і це наслідок. Проте, на першому місці має бути сам Бог, — коментує отець.
Далі він цитує Слово Боже, яке навчає воздавати Господу хвалу, завжди за усе дякувати.
— Часто люди мають хибне поняття про Різдво. Не йдуть до церкви, бо головне для них 12 страв, 40 наїдків, п'ють горілку, святкують, але про головне забувають. А головне, це прославляти Бога, який зійшов у людській подобі на землю, — сказав отець Філюк.
Чи можна ставити ялинку, якщо помер хтось з рідних
Запитали в отця Олексія і про Різдвяну ялинку та чи варто ставити її вдома до 40 днів після того, як в родині хтось помер.
— А чому не можна? Не плутайте борщ та мухи. Людина померла, ви у жалобі — будьте у жалобі, але якщо в хаті дітки, вони хочуть свята, ялиночки. Чому вони мають страждати? Богу —боже, Кесарю — кесареве. Покійника провели в останню дорогу, а дітям треба ставити ялиночку, — вважає священник.
Нагадаємо, раніше ми публікували роз'яснення отця Філюка про те, зняти «порчу» та чому не можна дарувати годинник.
Отець-блогер Олексій Філюк розповів, що думає про квадроберів
Чи можна вітати з 40-річчям, грати карти та вночі ходити на цвинтар, розповідає отець Філюк
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
ЛюдаЗа часів Давньої України ,коли на наших землях ще не було християнства святкували не Різдво, а Зимове Сонцестояння.. колядували,водили козу,робили вертепи..але не на честь Ісуса Христа...А на честь Нового-Сонця яке народжувала матінка Земля.П вже пізніше з приходом християнства сенси були підмінені,а назви викорчувані .Наші предки святкували Зимове сонцестояння (Коляду),яке цього року приходить на 21.12..
-
Ірина СавіцькаПравду сказано переплуталися християнство з язичеством.Що дідух має до народження Христа?Слава Богу Олексіє що ви бувши священником висвітлюєте Біблійну позицію.
-
Volod_0kце типовий попик - невіглас. щось там пробує коментувати, "засудити" чи "виправдати" тисячолітні звичаї. якось без цього попоблогера обійдемося
-
Olga LuchakДідух "бабух",як принизливо сказано,а "йолка" то радість для дітей!