Чи зупинять "омолодження" дерев у Тернополі: що вирішив виконком

Чи зупинять "омолодження" дерев у Тернополі: що вирішив виконком
  • Петиція тернополянки про припинення "омолоджень" дерев в Тернополі набрала 307 голосів з необхідних 300.

  • На виконкомі міської ради 3 липня прийняли рішення щодо "омолоджень". 

Нагадаємо, петицію з проханням зупинити "омолодження" дерев в Єдиному реєстрі місцевих петицій 17 травня 2019-ого зареєструвала Анастасія Джула. Авторка не лише пояснює чому це шкідливо для дерев, а й пропонує альтернативу. Зокрема, дівчина пропонує робити санітарну обрізку дерев фаховою, як це є в європейських містах. Розробити чіткі правила для комунальників, за якими буде здійснюватись догляд за всіма деревами в місті. Ввести мораторій на омолоджуючу обрізку здорових дерев, та ввести покарання за порушення, що призводять до загибелі дерев. 
Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає. Також створити групу з фахівців-дендрологів та з представників громадськості для розробки програми комплексного озеленення Тернополя.

Про розгляд петиції йшлося на засідання виконавчого комітету міської ради в середу, 3 липня. 

- Повністю припинити утримання зелених насаджень і не проводити їх омолодження ми не можемо, бо це заборонено правилами, - каже заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислва Стемковський. - Також необхідно здійснювати постійний огляд на предмет їхнього аварійного стану або взагалі стану загрози для міської інфраструктури та людей.

Тому у міській раді підтримали проект рішення, згідно з яким власники, балансоутримувачі, користувачі територій мають забезпечити виконання робіт із догляду за зеленими насадженнями згідно вимог чинного законодавства.

- Зокрема, у між вегетаційний безлистий період, із залученням спеціалістів у системі зеленого будівництва та при потребі дендрологів із індивідуальним підходом до кожної породи дерев та з дотримання діючих норм, - каже пан Стемковський.

Згідно із рішенням, відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради має оприлюднювати перелік першочергових об’єктів, рекомендованих комісією з оцінки стану та вартості зелених насаджень для виконання робіт з підрізки у між вегетаційний період на офіційному веб-сайті. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Наталія Швайка Репак
    Санітарна обрізка потрібна. Але адекватна, а не штурпаки з дерев полишати.
  • Ната Ли
    Обрізати дерева потрібно,ті,які потребують і переносять обрізання.Що у цьому поганого?Раніше дерева не обрізали,тому щр не було техніки і бензопил)))Поробуйте вилізти на високе дерево із звичайною пилкою і підріжте його)це дуже і дуже небеспечно!
  • Лариса Цимарная
    Це все ширма для списання коштів,мабуть!!!
  • Анна
    Не треба з дерев робити кущі!! Дерево має давати тінь. Нехай в парках позрубують краще ті ялинки, які обсохли, а то причепились до дерев.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Дев’ять років на лінії вогню: історія артилериста Ярого 19:00 Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч: що про це думають тернополяни 18:00 Як безпечно охолодити дитину у спеку: поради неврологині 17:00 «День, який назавжди змінив наше життя»: у Тернополі одружився викладач Олександр Хома Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 16:00 У Тернополі встановили освіжаючі парасольки: де та коли вони працюватимуть play_circle_filled photo_camera 15:00 Екстернат, 12 років навчання і чи всіх візьмуть до обраних ліцеїв: що з'ясували «20 хвилин» 14:00 Не встиг загальмувати і збив жінку, яка померла у лікарні. Як покарав водія суд 13:00 Пенсіонерка з Тернополя віддала псевдолікарю із Сирії 10 тисяч євро 12:00 Нові контракти та вищі виплати: держава посилює соціальні гарантії для військових (Прес Служба партії "Слуга Народу") 11:18 «Він уже мав повертатися додому»: Тернопіль попрощався із загиблим поліцейським Ігорем Кульбабою play_circle_filled photo_camera 10:00 200 балів на НМТ: у Тернополі назвали нові імена випускників із найвищими результатами 09:00 На щиті повертаються Герої з Тернопільщини Іван Бачинський та Андрій Орисик 22:00 Випускний бал у Чорткові: дивіться фоторепортаж 21:00 Зворушлива зустріч: у Тернополі тато-військовий зробив сюрприз для донечки та приїхав на випускний play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up