Чи зупинять "омолодження" дерев у Тернополі: що вирішив виконком

Чи зупинять "омолодження" дерев у Тернополі: що вирішив виконком
  • Петиція тернополянки про припинення "омолоджень" дерев в Тернополі набрала 307 голосів з необхідних 300.

  • На виконкомі міської ради 3 липня прийняли рішення щодо "омолоджень". 

Нагадаємо, петицію з проханням зупинити "омолодження" дерев в Єдиному реєстрі місцевих петицій 17 травня 2019-ого зареєструвала Анастасія Джула. Авторка не лише пояснює чому це шкідливо для дерев, а й пропонує альтернативу. Зокрема, дівчина пропонує робити санітарну обрізку дерев фаховою, як це є в європейських містах. Розробити чіткі правила для комунальників, за якими буде здійснюватись догляд за всіма деревами в місті. Ввести мораторій на омолоджуючу обрізку здорових дерев, та ввести покарання за порушення, що призводять до загибелі дерев. 
Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає. Також створити групу з фахівців-дендрологів та з представників громадськості для розробки програми комплексного озеленення Тернополя.

Про розгляд петиції йшлося на засідання виконавчого комітету міської ради в середу, 3 липня. 

- Повністю припинити утримання зелених насаджень і не проводити їх омолодження ми не можемо, бо це заборонено правилами, - каже заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислва Стемковський. - Також необхідно здійснювати постійний огляд на предмет їхнього аварійного стану або взагалі стану загрози для міської інфраструктури та людей.

Тому у міській раді підтримали проект рішення, згідно з яким власники, балансоутримувачі, користувачі територій мають забезпечити виконання робіт із догляду за зеленими насадженнями згідно вимог чинного законодавства.

- Зокрема, у між вегетаційний безлистий період, із залученням спеціалістів у системі зеленого будівництва та при потребі дендрологів із індивідуальним підходом до кожної породи дерев та з дотримання діючих норм, - каже пан Стемковський.

Згідно із рішенням, відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради має оприлюднювати перелік першочергових об’єктів, рекомендованих комісією з оцінки стану та вартості зелених насаджень для виконання робіт з підрізки у між вегетаційний період на офіційному веб-сайті. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Наталія Швайка Репак
    Санітарна обрізка потрібна. Але адекватна, а не штурпаки з дерев полишати.
  • Ната Ли
    Обрізати дерева потрібно,ті,які потребують і переносять обрізання.Що у цьому поганого?Раніше дерева не обрізали,тому щр не було техніки і бензопил)))Поробуйте вилізти на високе дерево із звичайною пилкою і підріжте його)це дуже і дуже небеспечно!
  • Лариса Цимарная
    Це все ширма для списання коштів,мабуть!!!
  • Анна
    Не треба з дерев робити кущі!! Дерево має давати тінь. Нехай в парках позрубують краще ті ялинки, які обсохли, а то причепились до дерев.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:00 Полуничне тирамісу — хіт літа 2026: готуємо ягідний шедевр за 15 хвилин 15:50 В аварії на Петриківському перехресті постраждав велосипедист 15:00 Тернополянин став жертвою псевдобанкіра та втратив 70 тисяч гривень 14:00 Де безпечно купатися на пляжах Тернопільщини play_circle_filled photo_camera Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 13:00 100 років виповнилося довгожительці з Тернополя 12:01 У Тернопільському районі згорів автомобіль 11:15 На Володимира Великого згорів закинутий дачний будиночок 10:30 Бабуся привезла дворічного онука до Тернополя і залишила в під’їзді будинку 09:33 Бійка в центрі Тернополя: лунав постріл 09:00 Він знав, що не повернеться... рідні загиблого Героя Романа Гармаша просять підтримати петицію 22:00 Митець з Тернопільщини Олег Шкляренко отримав стипендію Президента 21:00 Фіолетовий сезон: у Тернополі починає квітнути лаванда. Дивіться відео play_circle_filled 19:05 Легківка у Кровінці на швидкості влетіла в рейсовий автобус: водій у суді отримав рік умовно 19:00 50 і 60 гривень на дитину: як працюватиме нова програма безоплатного харчування для школярів 18:00 У Теребовлянській ратуші — виставка картин художниць-викладачок школи мистецтв: долучайтесь до аукціону play_circle_filled photo_camera 17:15 Суд готується допитати обвинувачених у справі про смерть однорічного Єремія в лікарні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up