Чоловік, який створив тернопільський “Таїланд”, просить людей там не смітити

Чоловік, який створив тернопільський “Таїланд”, просить людей там не смітити
  • У райський куточок, так званий Таїланд у Тернополі, хтось їде за фотографіями, а хтось заради джерельної води, в яку можна зануритись у спекотні дні. 
  • Таку красу у місті зробили тернополяни власними руками. Ініціатор - Іван Мельник. Чоловік радіє тому, що люди приходять на це місце, але просить, щоб не смітили. 

 

В соцмережах люди часто писали, що джерело окультурив підприємець. Але насправді протягом восьми років цим займався тернополянин Іван Мельник. Чоловік працює в ДП "Український світлотехнічний інститут", що на Бродівській. Там перевіряють всю світлотехнічну продукцію, яку привозять з-за кордону. Він сам щоранку перед роботою та щовечора приходить до джерела, щоб зануритись у прохолодну воду.  

Читайте також: Хочете екзотики? Тернопільський "Таїланд" вражає райськими краєвидами 

Раніше чоловік жив на “Східному”, потім переселився на вул. Оболоня. Він дуже любить пити джерельну воду і коли почув від людей, що біля колії за “Білим замком” є невелике джерельце, вирішив туди навідатися.  

- Але там дуже любили хлопці купатись і збовтували ту воду, - розповідає Іван Мельник. - А з того джерела вода тече ж далі, і я їм сказав, що от можна трохи далі викопати яму, а вони зможуть купатись там. І вони це зробили. Я подивився, що дно там тверде, кам’яне. І помаленько збільшував те джерело - брав лом, сапу, відро.
 
Над розширенням джерела  чоловік почав працювати ще років десять тому, десь у 2008-ому. І щороку по трохи збільшував яму. 

- Хтось скаже, що тре було трактора, то вирив би яму за день. Але я був сам, то своїми силами все робив, - продовжує чоловік. - Потім стінки обліпив глиною з цементом, зробив дамбу. Задіяв кількох хлопців, щоб вони каміння принесли, їх ми діставали з річки. А чотири роки тому я зібрав велику команду хлопців, - всі ті, хто там любить занурюватись. 

Так назбиралось більше 20 людей. І кожен діставав що міг: сітку, цемент, пісок, труби. Тепер джерело повністю модернізоване. Там зараз дві труби: з того басейну можна спустити воду повністю за хвилин 15 і набрати цілий за хвилин 40. Якщо спустити воду, то дно можна очистити, прибрати. 

Просить не смітити

- Я там ще посадив кілька сосен, - каже чоловік. - Були і гарні плоти там, але наші люди поламали все на шашлики. Я хочу попросити, щоб люди не смітили там. Був випадок, коли пляшку кинули у воду, потім скло ледве прибрали з дна. Ще прошу не розпалювати там вогонь, бо вигорає і трава, і дерева. Є люди, які біля джерела не хочуть смітити, а йдуть звідти і по стежці десь в кущі викидають сміття, біля моста. Так теж не варто робити. 

Чоловік просить людей, які хочуть купатись в тому басейні, брати з собою шльопанці чи щось для перезуття. Бо, коли ходять по землі босими ногами, а потім заходять у воду, то вона забруднюється. 

- Ще там хтось поставити лавку, це дуже добре, - каже чоловік. - Але є одне "але"  - вона пофарбована, як український прапор. А сідати на наш прапор не гарно. Тому було б добре її перефарбувати. 

Як розповідає Іван Мельник, він почав робити ще один басейн, трохи далі від того, що вже є. Але його теж потрібно окультурити.

- Потрібно більше людей, щоб допомогли його облаштувати, - каже чоловік. - А взагалі там ще далі, через річку, є площадка для засмагання зі сторони Петриків. Але там теж потрібно навести лад.

Довідка

Охочі допомогти Іван Мельнику облаштувати ще один басейн на тернопільському "Таїланді" можуть звернутись до нього за номером телефону 097-868-74-97. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:02 «Мріє повернутися в рідний дім. А все погане — забудеться». З полону повернувся Анатолій Копча 18:09 Дрібні купюри старого зразка збирають в тернопільській школі №10 на допомогу ЗСУ 17:03 «Я боюсь за своє життя»: у Борщеві чоловік у балаклаві напав з ножем на жінку на очах дитини 16:30 12 хвилин між життям і смертю: тернопільські медики врятували чоловіка Від читача 09:24 Брифінг щодо грантових можливостей Служби зайнятості для бізнесу 16:00 Пів тисячі доз на місяць: справу сімох наркоторговців скерували до суду 15:20 Стартували виплати у розмірі 1500 гривень. Хто отримає 14:26 Є влучання по підприємству на Тернопільщині play_circle_filled 14:15 У повітряному просторі Тернопільщини фіксують дрони. В сусідніх областях чули вибухи 13:50 Уже можна отриимати нові препарати з переліку «Доступних ліків»: хто та коли може скористатись 13:15 Лобове зіткнення на трасі Тернопіль—Львів: водія Mazda обвинувачують у смерті кермувальника Opel 12:50 Робота в Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 1 квітня) 12:30 У Тернополі виявили підпільний склад, де розливали фальсифікований алкоголь в пляшки відомих брендів 11:58 Шахеди на Тернопільщині: ворог масовано атакує західні області (оновлено) 11:15 Розшукують водія вантажівки, який може бути причетним до смертельної аварії на Кременеччині 10:40 У Резерв+ стався масовий збій 10:12 Смертельна аварія у Борщеві: справу передали до суду 09:33 Луцьк у вогні: ворожі дрони знищили склад Нової пошти, горіла багатоповерхівка play_circle_filled photo_camera 09:00 На щиті повертаються Герої Владислав Лозовський та Степан Гриник 08:00 Пенсії, тарифи і «Доступні ліки»: які зміни чекають на українців з 1 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up