Чи можна носити прикраси родичів, які померли розповідає отець-блогер Олексій Філюк
Знаний на Тернопільщині священик Олексій Філюк відповідає на найпоширеніші питання серед вірян про забобони
На своїй сторінці у Facebook знаний тернопільський священик Олексій Філюк публікує відповіді на поширенні питання вірян та допомагає відрізнити забобони від заборон
Чи справді не можна сидіти на порозі
У священика запитали про повір'я добре відоме серед старших людей. Бабусі переконували: на порозі сидіти не варто.
— Я не можу вам відповісти чому люди кажуть, що не можна сидіти на порозі. Люди старі напридумують всякого. От уяви собі, що в сім'ї дванадцять дітей, є мама і тато. І наприклад дитина сіла на порозі, а баба несе миску борщу. То вона може не побачити малого за тарілками і перекинути на голову дитині, — каже о.Олексій Філюк.
На думку священика, можливо це стало причиною такого повір'я.
— В дохристиянські часи взагалі під порогами померлих хоронили. Тому напевно таке напридумували, але насправді є ліжко, диван, лавка. Сидіть собі там, — каже священик. —Якщо сядете на поріг — гріха не буде. Але з практичної точки зору — не варто.
Чи можна носити хрестик покійного родича
У отця Олексія співрозмовник запитує чи можна носити хрестик покійної бабусі.
— Так, звичайно можна. Тому, що це пам'ятка про наших рідних. У нас, в християн є зовнішнє та внутрішнє богошанування, — говорить священик. — Я — священик — з хрестом, християнин — з хрестом. Головне, щоб в душі не був нулик. Віруємо в Христа, читаємо Євангеліє, живімо в Божому Слові.
Отець Філюк наголошує, що якщо померлі рідні залишили вам якісь речі в подарунок — то їх не варто боятись.
Чи можна їсти перед причастям?
Про святе Таїнство Причастя розповідає знаний священик. Зокрема, чимало людей цікавляться тим скільки часу перед прийомом Причастя варто не вживати їжу.
— У нас, в Православній церкві, споживання їжі перед Причастям не одобряється. І подумати логічно, людина йде до храму, а перед тим наїлась котлет, запила компотом. Тоді люди йдуть до Причастя, а та людина десь ганяє, бо її кличе природа. Так негоже. «Не на суд, І не в осуд Причащаюсь, але в Життя Вічне», — цитує отець Святе Письмо.
У Греко-Католицькій церкві є дозвіл не їсти за дві години до Причастя, а от Православна церква такого дозволу не дає.
— Але, хто хворий і немічний, має хворобу, як от цукровий діабет, що потрібно приймати уколи, в таких випадках і зі згоди священика, така людина допускається до Причастя. Але колись старі люди на кожну службу ішли до церкви натщесерце, щоб споживати достойно Тіло і Кров Божу, і щоб наше тіло не відволікало від молитви до Господа, — завершує отець.
Нагадаємо, раніше ми публікували роз'яснення отця Філюка про те чи можна вітати з 40-річчям, грати в карти та увечері ходити на цвинтар.
Читайте також:
Чи можна дарувати дві квітки, що робити з «підкладами» та забобонами: розповідає о. Олексій Філюк
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Viacheslav Gopanchuk
Костя М.
Svitlana Fesenko reply Костя М.
Оксана Якимів
Наталія Навроцька reply Оксана Якимів
Наталія Навроцька
Oleh Jst reply Наталія Навроцька
Наталія Навроцька reply Наталія Навроцька
Наталія Навроцька reply Наталія Навроцька
Svitlana Fesenko reply Наталія Навроцька
Oleh Jst reply Наталія Навроцька