Партнер рубрики Події

Екватор літа: вода на Тернопільщині забрала життя 23 людей. З них п’ятеро – діти

Екватор літа: вода на Тернопільщині забрала життя 23 людей. З них п’ятеро – діти
  • Одна з причин загибелі на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Коли у воді судома зводить м'язи, це лякає людину. На якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, горло зводить спазм. Цього часом буває цілком достатньо, аби захлинутися.
  • Ніколи не пірнайте в незнайомих, спеціально необладнаних місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією могло принести корчі.

Вода помилок не пробачає – і про це свідчать цифри статистики. Від початку року на водоймах Тернопільської області вже загинули 23 людей, з них п’ятеро – діти.

Минулоріч цифри були суттєво меншими (детальніше див у довідці – прим. авт)

Детальніше читайте У ставку в Бережанському районі втопилися двоє підлітків.

Відео дня

Хлопці відпочивали на ставку в компанії ще трьох неповнолітніх. В якийсь момент двоє підлітків пішли купатися та не змогли самостійно вибратися з води. Одного зі хлопців рятувальники витягнули вже мертвим, інший підліток помер у реанімації лікарні.


На Теребовляншині втопились ще двоє дітей. Зі слів товаришів, обоє хлопців стали спускатися по плитах, якими укріплено берег. Де була суха поверхня, їм вдавалося втримувати рівновагу, а далі посковзнулися і опинилися у ставку. Оскільки ніхто не вмів плавати, хлопці не змогли самостійно вибратися з  води, а 17-річна дівчина та 13-річний школяр, що залишилися на березі, не мали змоги допомогти їм врятуватися.
Порушення елементарних правил – залишається головною причиною загибелі людей на воді, каже речниця управління ДСНС в області Ірина Крупа. - Друга головна причина загибелі на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Коли у воді судома зводить м'язи, це лякає людину. На якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, горло зводить спазм. Цього часом буває цілком достатньо, аби захлинутися.

Судоми самі по собі не можуть утопити, кажуть рятувальники. Треба лише уміло їм протидіяти.

  • Коли зсудомило литку, а це, до речі, буває найчастіше, - слід захопити рукою пальці ноги, сильно притягти їх до себе і тримати так, попри біль, - радить Ірина Крупа. - Допомагає й енергійний масаж у воді напружених м'язів. Як правило, через 3-5 хвилин судоми минають без стороннього впливу. Отже, треба просто протриматися цей час на плаву, не панікувати.

Коли вирушаєте на відпочинок до води, пам’ятайте обов’язкові правила, які допоможуть вберегти ваше життя, наголошують рятувальники.

Правила поведінки на воді: 

 • Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче 17-19 градусів за Цельсієм, у більш холодній - перебувати небезпечно.

* Плавати у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватись поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин. Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що веде за собою припинення дихання.

• Уникайте купання у невідомих вам та спеціально не визначених для цього місцях. Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим чистим дном. У воду слід заходити обережно.

• Не влаштовуйте грубі ігри на воді, підпливаючи під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу та ін..

• Ні в якому разі не заходьте у воду в нетверезому стані.

• Уникайте купання наодинці. Адже у випадку біди – ніхто не зможе прийти вам на допомогу.

• Не залишайте поблизу водойм дітей без нагляду дорослих. Діти повинні купатися лише під наглядом батьків.

• Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках! Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.

• Ніколи не пірнайте в незнайомих, спеціально необладнаних місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією могло принести корчі.

• Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил.

• Купання із маскою, трубкою і ластами, потребує обережності. Не плавайте з трубкою при сильному хвилюванні води.

• Плавати треба тільки уздовж берега та обов'язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога при потребі.

• Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.

Відпочивальникам заборонено:

  • запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;

  • підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

  • залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
  • використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
  • стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
  • розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;
  • використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
  • приводити із собою собак та інших тварин.

Вимоги до місця для купання дітей в природних водоймищах:

  • бути не ближче ніж за 500 м від причалів, пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд;
  • повинно бути рівним, піщаним або дрібногальковим і очищеним від корчів, каміння, водоростей;
  • глибина води в них має бути не більш як 1,2 м;
  • швидкість течії (руху) води - не більш як 0,3 м;
  • місця купання повинні бути огороджені на суші та у воді;
  • ділянка акваторії не менше 10% загальної площі акваторії з глибиною не більше ніж 1,2 м позначається поплавковою огорожею або буями помаранчевого (червоного) кольору для купання осіб, які не мають навичок плавання;
  • огорожа за периметром акваторії виготовляється за допомогою каната із закріпленими на ньому прапорцями червоного кольору на поплавцях (пінопластові, дерев’яні, коркові пластини) з таким розрахунком, щоб вони були помітні із суден, які проходять водоймищем;
  • у місці купання не повинно бути виходу ґрунтових вод з низькою температурою, джерел забруднення води, вирів;
  • оптимальні кліматичні умови - безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22-24°С і води не нижче 20°С.

Довідка

Від початку року на водоймах Тернопільської області вже загинули 23 людей, з них п’ятеро – діти. За анаологічний період минулого року цифри були суттєво меншими: загиблих на воді 19. Дітей – троє.

Цифра 

В області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок.

Читайте також Що робити і чого категорично не можна, рятуючи того, хто тоне
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У місті на Тернопільщині відновили дзвін старовинного годинника на ратуші 20:00 На вулиці Батьківського двоє тернополян зробили стихійне сміттєзвалище — як відповідатимуть 19:03 Через обмеження тепер затори: чи ремонтуватимуть аварійний міст біля технічного університету photo_camera 18:25 У Тернополі розшукують молоду жінку Від читача 22:29 Тумба Кварцит 110 18:00 Сенатору США, який має чортківське коріння, присвоїли звання «Почесний громадянин Чорткова» 17:00 У Тернополі презентували інформаційно-координаційну платформу для ВПО 16:00 Поліція розшукує 52-річного тернополянина 15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up