- Будь ласка, в місті епідемія чумки, - пише в одній з груп у "Фейсбук" користувачка, яка називає себе Вікторія Тернопіль. - В першу чергу, вакцинуйте своїх тварин - не економте на вакцині і не лінуйтеся, будьте уважні, дивіться, чи тварини коло вас не мають чуми. При перших симптомах - негайно звертайтесь до лікаря.
Далі йде прохання допомогти на лікування песиків, які вже нібито захворіли на чумку. У Держпродспоживслужбі категорично заперечили, що в Тернополі зареєстровані випадки чумки у тварин. Називають інформацію фейком і припускають, що таким чином з людей намагаються викачати кошти.
- У соцмережах поширюють неправдиву інформацію про епідемію чумки у Тернополі, - запевнили в головному управлінні Держпродспоживслужби в області. – Повідомляємо, що станом на 22 жовтня Тернопіль є благополучним щодо чуми м’ясоїдних тварин, в т.ч. і собак. А також гепатит, ентерит, аденовірус, лептоспіроз.
Щойно працівники Держпродспоживслужби у коментарях до посту спробували офіційно спростувати інформацію про відсутність епідемії чумки, у відповіді розгорілась дискусія, так би мовити, на підвищених тонах. Та посипались звинувачення у приховуванні епідемії. Натомість працівники Держпродспоживслужби офіційно заявляють: епідемії немає! Та порадили, аби убезпечити домашніх улюбленців, вакцинувати їх.
- Найкращий спосіб запобігання даних хвороб тварин - це профілактика, а саме вакцинація, яку проводять у двомісячному віці, - повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в області. - Щоби діагностувати чумку у собак, необхідно звертатися до висококваліфікованих лікарів ветмедицини у приватні клініки, а також повідомляти міську держлікарню ветмедицини про захворюваність тварин, загибель тощо.
Аби тварини були здоровими, необхідно дотримуватись правил:
- контрольоване розведення різних тварин з дотриманням умов догляду, годівлі, утримання за рахунок власника, в т.ч. забезпечення добавок з мікро- і макроелементами, вітамінами;
- забезпечення тварини ветпаспортом у держлікарні з подальшими ветпрофзаходами (вакцинація проти чуми, сказу) та обробками (ендо і екзопаразити) щодо недопущення різних інфекційних та інвазійних хвороб;
- проведення ідентифікації тварини (чіпуванням) із занесенням в міжнародну базу даних;
- проведення профілактичної дезінфекції в місцях утримання тварин;
- заборонено реалізацію непродуктивних тварин (собак, котів і ін. тварин) в місцях стихійної (несанкціонованої) торгівлі, а також без ветеринарно-супровідних документів із відміткою про сказ.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер