Про пожежу у підвалі житлового будинку, що на вул. Пушкіна, читачі повідомили на сайті. Люди кажуть, рятувались, відчинивши вікно. Бо вдома спали маленькі дітки. Як діяти, коли у будинку загорілось, пояснити рятувальники.
У сусідньому під’їзді горів підвал. Дим почав поширюватися по усьому під’їзді догори та доходив на поверхи крізь вентиляційні труби.
Чи вірно діяли читачі? Чи варто, поки немає сильного задимлення чи вогню, сидіти вдома з відкритими вікнами? Як діяти, якщо в будинку загорілось, пояснив керівник прес-служби Управління ДСНС в області Сергій Данілін.
Тож, аби уберегтися від небезпеки під час пожежі, відчиненого вікна недостатньо. Недарма рятувальники, у випадку пожежі в будинку, проводять евакуацію його мешканців. Це робиться, аби убезпечити людей від впливу небезпечних та шкідливих факторів пожежі.
При пожежі потрібно остерігатися: високої температури, задимленості і загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалля. Небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість менше 10 м.
При рятуванні потерпілих із будинків, що горять, і при гасінні пожежі, дотримуйтесь наступних правил:
- перш ніж ввійти в приміщення, що горить, накрийтесь мокрим покривалом, пальтом, плащем, щільною тканиною;
- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;
- у дуже задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригнувшись;
- для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину.
Запам’ятайте! Маленькі діти від страху часто ховаються під ліжками, в шафах, забиваються в куток.
- якщо на вас загорівся одяг, лягайте на землю і, перевертайтесь, щоб збити полум’я; бігти не можна - це ще більше роздуває вогонь;
- побачивши людину в одязі, що горить, накиньте на нього пальто, плащ або яке-небудь покривало і щільно притисніть його. На місце опіків накладіть пов’язки і відправте потерпілого в медичний заклад;
- при гасінні пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю, покривала та інші засоби;
- речовини, що гасять вогонь, направляйте в місця найбільш інтенсивного горіння і не на полум’я, а на поверхню, яка горить;
- якщо горить вертикальна поверхня, воду подавайте в верхню її частину;
- в задимленому приміщенні використовуйте розпилений струмінь, який сприяє осадженню диму і пониженню температури;
- горючі рідини гасіть сумішами, які викликають піну, засипайте піском або ґрунтом, а також накривайте невеликі осередки покривалами, одягом, брезентом і т.д.;
- якщо горить електропровід, спочатку виверніть пробки або вимкніть вимикач, а потім починайте гасити вогонь;
- виходити із зони пожежі необхідно в навітряну сторону, туди звідки дме вітер.
- для приведення в дію пінного вогнегасника підніміть держак вгору і перекиньте її до упору; потім переверніть вогнегасник вверх дном. Струмінь піни, що виникає, направте на поверхню, яка горить (при відсутності струменю піни стряхніть вогнегасник або прочистить отвір);
- вуглекислотний вогнегасник направте розтрубом на поверхню, що горить, обертаючи маховичок проти ходу годинникової стрілки до упору, відкрийте запірний вентиль. Снігоподібною масою, яка викидається з розтруба, покривайте поверхню, яка горить, до повного закінчення горіння.
- не тримайте розтруб голою рукою, можна отримати термічну травму внаслідок переохолодження;
- для приведення в дію пожежних кранів, які знаходяться в будинку (споруді), необхідно відкрити дверці шафи і розкотити в напрямку осередку пожежі рукав, який з’єднаний з краном і стволом;
- відкрийте вентиль поворотом маховичка проти ходу годинникової стрілки і направте струмінь води із ствола на осередок горіння.
Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок, або ґрунт, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть гілки дерев або одяг.
У разі виникнення пожежі викликайте рятувальників – телефонуйте за номером «101».
Від початку року на Тернопільщині сталася 151 пожежа. В них загинули семеро людей, травмовані ще п'ятеро. Врятовано трьох людей і 108 будівель.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер
Анонім
Виникає питання чому пожежні інспектори не перевіряють щитові будинку ,поверхові щити , освітлення і чому не дають припис цим обслуговуючим конторам . Я скажу так в тих поверхових щитах взагалі бардак робиться . Порушена схема , все знощено ,ніхто не перевіряє контак зєднання короче кажучи бардак і це питання часу, коли там все почне горіти.Згідно норм проводка має мінятися кожні 15 років ,а в старих будинках вона вже 3 рази мала бути замінена . Всі ці контори які обслуговують будинки туда навіть не заглядають ні в норми ні в щити ,ні в підвали ,а коли їм кажеш ,що там бардак відповідь одна: "це все мешканці винуваті ,або це відноситься до капітального ремонту ,або на це відсутні кошти" . Тільки ось весь фокус в тому ,що при згорівшому щиті треба більше затрат ніж на те ,щоб його перебрати і оновити .
Анонім
David Starr reply Анонім
David Starr