Тернополянам у формі гри запропонували відчути себе у шкурі переселенця

Тернополянам у формі гри запропонували відчути себе у шкурі переселенця
  • Гру "Переселенська блуканина" представили 9 листопада в приміщенні обласної дитячої бібліотеки. 
  • У грі описано 80 ситуацій, які неодноразово траплялись у житті переселенців. Але грати в неї можуть усі, окрім самих переселенців. 

-    Ця гра має зовсім не розважальний формат, а соціальний та навчальний, - розповідає представник програми «Радник з питань ВПО» Людмила Неверицька. – Це «бродилка», у якій за допомогою ходів люди зможуть побачити реальні ситуації, які трапляються з переселенцями. 

Через цю гру, як каже пані Людмила, до людей хочуть донести те, що на шляху переселенців до нового життя є чимало бюрократичних запитань та інших проблем. Також до людей хочуть донести антидискримінаційний настрій та стерти стереотипи. 

-    Гра націлена на представників місцевої громади та урядових організацій, які співпрацюють з внутрішньо переселеними особами, - додає Людмила Неверицька. – Ми пропонуємо людям пройти цих вісімдесят ситуацій і дійти до фіналу. Хоча він теж умовний, бо цим шлях переселенця не закінчується. Це наступний крок до вирішення ряду інших питань та проблем. 

Один з прикладів ситуацій в грі: «Ви потрапили у списки СБУ. Зачекайте або поверніться на кілька ходів назад». У грі є, як і позитивні, так і негативні ситуації. Наприклад: «Ви стали переможцем гранту від міжнародної програми» і ви просуваєтесь на кілька ходів вперед. Або ж назад, коли потрапляєте на місце зупинки, де пише: «Черга запису в банк два тижні. Зачекайте два тижні, щоб оформити банківську картку переселенця».  

-    Я сама є переселенкою і живу в Тернополі разом з сім’єю більше трьох років, - координатор колцентру для переселенців в Тернополі Яна Шкуратова. – Приїхала сюди з Луганська. Для нас є дуже важливим розуміння та підтримка представників держорганів, які прийшли на цю гру. Ми постійно з ними стикаємось і я маю надію, що такі заходи трішки відкриють їхні серця до нас. Також хочу подякувати представникам бібліотеки, що підтримали нас і дозволили провести цей захід. 

В «Переселенську блуканину» зіграла начальник відділу тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Максимюк. 

-    Гра не задля розваги. Бувають моменти, коли і піджимає сльозу, - каже пані Ірина. – Завжди співчутливо відносишся до людей, які стикаються з проблемами. Але в цій грі є дуже багато м моментів. І я зрозуміла, що про ті перешкоди, які є у переселенців  знала лише на відсотків сорок. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Helga Soloha
    Може тепер представники соціальної служби до нас будуть відноситися трохи поважніше та людяно. Бо поки що шукають тільки компромат щоб не виплачувати пенсії та допомоги.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Уродженець Гусятина Віталій Глют достроково вивів юнацьку збірну з футболу у фінал Євро-2026 20:00 Доглядав за тяжкохворою бабусею, але отримав 5 років тюрми: суд виніс вирок за дезертирство 19:10 Назавжди в сторю: на війні загинув поліцейський з Тернопільщини Іван Нагайовський 19:00 Уже є половина суми, але ми не можемо зупинитись : тернополяни збирають кошти на човен для військових Від читача 10:50 Викрили шахрайський кол-центр, учасники якого ошукали громадян США на понад 500 тисяч доларів. 18:00 Коли за продаж картоплі, кабачків та помідорів з городу доведеться платити податок 17:00 Школярі-футболісти з Тернопільщини вибороли бронзу на Всеукраїнському турнірі photo_camera 16:00 Добра справа на згадку про школу: випускники з Теребовлі передали кошти військовим 15:00 На ремонт лавок передбачили майже 500 тисяч гривень 14:00 Обірвалось життя 43-річного лікаря-хірурга, уродженця Тернопільщини Сергія Буковського 13:00 Лисиця забігла на подвір'я та покусала чоловіка у селі Бучацької громади. В тварини підтвердили сказ 12:00 Смачніші за м’ясні: готуємо відбивні з кабачків у паніровці та у клярі 11:00 Куди піти на кіно у Тернополі: добірка фільмів на вихідні 10:00 Смертельна аварія на трасі Одеса – Миколаїв: автобус зіткнувся з фурою, загинули 9 людей 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Романа Похолока, Володимира Сторожука та Василя Росохи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up