Громадський транспорт та дитячі садочки у Тернополі відновлюють роботу. Як саме працюватимуть?

Громадський транспорт та дитячі садочки у Тернополі відновлюють роботу. Як саме працюватимуть?
  • Уряд дозволив ввести нові послаблення карантину. У Тернополі в зв'язку з цим вже планують відновити роботу громадського транспорту та дитячих садочків.
  • Як саме виходитиме з карантину місто та яких послаблень ще чекати, читайте у матеріалі.

Чергове засідання міського штабу для боротьби з коронавірусом відбулося у четвер, 21 травня. Там обговорили ситуацію з інфекцією в області та нові послаблення карантину

Яка ситуація із захворюваністю в області

- За період спостереження в області зареєстрували 23 летальні випадки. Одужало вже 678 осіб 61,7% від усіх зареєстрованих, - розповідає лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев. - У Тернополі останні випадки підтвердженого захворювання на коронавірус зареєстрували 16 травня. В області ситуація лишається складною, за рахунок Кременецького та Шумського району. У Тернополі ситуація з захворюваністю краща, ніж в області.

Динаміка захворюваності почала зменшуватися, однак медики закликають не ігнорувати карантинні норми – дотримуватися соціальної дистанції 1,5 – 2 метри, одягати маски у громадських місцях.

Відео дня

Завдяки тому, що ситуація з захворюваністю в області та в країні загалом покращується – Уряд прийняв нові послаблення карантину. На черговому засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом обговорили, як та коли ці послаблення запрацюють у Тернополі.

Як контролюють дотримання карантину

- Патрулі проводять роз'яснювальну роботу серед підприємців, які не дотримуються карантинних норм. Зокрема, правоохоронці проводили роз'яснювальні роботи по роботі літніх майданчиків закладів громадського харчування. Також було непорозуміння з одним з підриємців «Овочевого ринку», який працював без засобів індивідуального захисту та захисних екранів. На нього склали протокол. Патрулі працюють на ринках.

За дотриманням правил стежать і працівники Держпродспоживслужби.  

- Працівники держпродспоживслужби щодня контролюють працівників ринку, - каже начальник Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Іван Гавришків. - За кожним ринком закріплено по 2 працівника, які здійснюють контроль. Крім того, наші працівники спільно з поліцейськими та муніципальними інспекторами перевіряють заклади громадського харчування, магазини, тощо.

Під час засідання штабу також запропонували облаштувати для використаних засобів індивідуального захисту спеціальні контейнери в аптеках міста. Там можна буде викинути рукавички, медичні маски, тощо. Їх будуть утилізовувати окремо від інших побутових відходів. Такі урни мають з’явитися вже найближчим часом.

Громадський транспорт відновить роботу

З 25 травня планують відновити роботу громадського транспорту. Спеціальні рейси повністю скасують. І маршрутки, тролейбуси та автобуси запрацюють у звичному режимі.

- Ми готові запустити як міський так і міжміський рук транспорту, -  пояснює начальник управління транспортних мереж та зв'язку Олег Вітрук. - Громадський транспорт тернопільської об'єднаної територіальної громади, а це як міський так і приміський транспорт, готові відновити перевезення. Однак офіційної постанови Кабінету Міністрів ще немає, тому спершу маємо дочекатися, коли її опублікують.

Щоб скористатися транспортом, потрібно мати захисну маску. Транспорт щодня дезінфікуватимуть.

Як прийматимуть дітей до садочків

Дитячі садочки мають запрацювати вже з початку літа. Їх зможуть відвідувати всі діти, навіть якщо в сім’ї є батьки, які не працюють.

- Управління освіти і науки вже розробили порядок дій для відновлення дошкільних закладів, каже начальниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. - Ми уклали ряд договорів з обласним лабораторним центром для проведення дезінфікуючих робіт, аналізу води, тощо. Також ми закупили дезінфікуючі засоби. Діти мають пройти медогляд, щоб піти до садочків. Працівники дошкільних закладів проходять тестування на коронавірус. Ми розробили пам'ятки для батьків та керівників навчальних закладів.

До 1 червня садочки готові відновити роботу. Медичні працівники здійснюватимуть прийом дошкільнят на вулиці в кожному садочку, де їх оглядатимуть. Кожна група матиме окрему територію, де проводитимуть огляд. Температуру мірятимуть за допомогою безконтактних термометрів. Однак ще є невирішені питання з працівниками, які є у групі ризику.

- Вікова категорія працівників кухні переважно старше 50 років, - каже Ольга Похиляк. - З цим поки що проблеми, як саме вони працюватимуть, оскільки вони є в зоні ризику. Наразі ми вирішуємо це питання з керівниками закладів.

Стосовно медичних довідок – батьки з дітьми мають отримати медичну довідку №0960 з обов'язковою відміткою про відсутність контакту з хворими на коронавірус. Для цього потрібно попередньо домовитися з сімейним лікарем та узгодити вільний час прийому. На прийом можна потрапити вже з п'ятниці, 22 травня.

- Починаючи з 22 травня, ми починаємо плановий прийом дітей для медогляду, - каже головний лікар міської дитячої лікарні Андрій Артимович. -  Ми забезпечимо умови, щоб батьки з дітьми змогли пройти медогляд, уникаючи скупчень людей. Я вважаю, що до кінця наступного тижня всі, кому це потрібно, пройдуть медогляд.

Батьки мають узгодити час прийому з сімейним лікарем, щоб отримати медичну довідку.

А як ви ставитеся до нових послаблень? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Людмила
    Просто чудово що відкриють садочки ,просто коли ти вагітна з жахливим токсикозом і в дома двоє маленьких дітей які не відвідують садок це жахливо.І те що відновлять транспорт теж чудово бо їздити на огляд на таксі ,це дуже дорого.Томуя щаслива що це все відновлять.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Стела пам'яті Героям-випускникам з'явилась у тернопільській школі №19 21:03 Мобільні укриття змову можуть бути зачинені: встановлять решітки та камери. Дивіться відео photo_camera 20:28 Графік відключення світла в Тернополі та області на 5 листопада 20:00 Безоплатна міська земля — для елітного житла. Як на Чайковського виросли таунхауси замість приватних садиб Від читача 14:55 SICK SOLUTION 19:27 Комісія розглянула неправомірні дії ТЦК із силової мобілізації у Тернополі. Конкретики мало 19:00 У програму «Доступні ліки» додали препарати проти раку грудей 18:15 Неподалік Тернополя вантажівка збила чоловіка. Обмежили рух 17:20 Нацбанк знову підвищив курс долара: за скільки можна купити і продати 16:47 Монастириська громада хоче через суд повернути землю, бо підприємство не сплачувало оренду 16:00 Друга трагедія за добу на Теребовлянщині: чоловік підірвав гранату в будинку, де були четверо дітей 15:30 У Теребовлі чоловік підірвав гранату у власних руках. Шість годин поліцейські вели переговори 15:15 На Острозького відремонтували тротуар: який вигляд має тепер photo_camera 14:40 Конфлікт через ревнощі: на Теребовлянщині чоловік отримав кілька ножових поранень від сусіда 14:10 Пантеон Героїв: у Тернополі планують побудувати каплицю для прощання із загиблими воїнам. Що вже зробили? photo_camera 13:35 Зимова підтримка: українці зможуть подавати заяви з 15 листопада 13:00 Судді райсуду з Тернопільщини обрали запобіжний захід за смертельну аварію 12:32 У Підгаєцькій громаді автівка зникла з дороги, а згодом знайшлася розбитою за селом 11:55 Унікальні кадри знищення ворожої техніки публікують тернопільські воїни-артилеристи 11:05 На агропідприємстві в Заліщиках виявили тіла двох людей: один намагався надати допомогу іншому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up