Постраждала знаходиться в КНП «Тернопільська університетська лікарня». Як розповіла речниця університетської лікарні Іра Кошіль, станом на 28 вересня стан жінки задовільний. Вона знаходиться в відділенні нейрохірургії зі струсом головного мозку. Лікарі поки не прогнозують, скільки пацієнтка буде тут перебувати. Вона, кажуть у закладі, має все необхідне для лікування.
В управлінні КП «Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя» розповіли, що обрізку дерев здійснюють щорічно у міжвегетаційний період, тобто зимою. Щодо дерева, яке впало на агітаційний намет, воно було здоровим і впало від сильного вітру.
– Дозволу на встановлення агітаційного намету ми не давали, – повідомляє директор КП «Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя» Микола Лесів. – Якої партії був намет, невідомо. Він знаходився не на території парку, а поблизу церкви. Дерево, що впало – було частиною парку.
На питання, хто мав би компенсувати вартість лікування жінки, Микола Лесів відповідати відмовився.
В пресслужбі Тернопільської міської ради повідомляють, що їм невідомо, якої саме політичної партії був намет.
– Відповідно до чинного законодавства, партії можуть повідомляти про розміщення агітаційних наметів, – пояснює речниця міськради Мар'яна Зварич. – Проте чіткої норми немає, тож партії можуть не повідомляти, а самостійно виставляти намети для проведення агітації. Оплачувати лікування мають ті, хто наймав її для даної роботи.
Нам пояснили, що партії надають у міську раду лише інформативні листки з адресою (назвою вулиці), де встановлюють намети. У листах не зазначаються детальне місце розташування. Міська рада передає ці листи у поліцію для інформування. А забороняти розміщення таких наметів можна лише рішенням суду.
У міській раді рекомендують жінці звернутися до суду щодо компенсації.
Юрист Ростислав Небельський впевнений, що відповідати мають саме ті установи, які займаються підтриманням благоустрою, підрізання дерев.
– Агітаційні намети мали б розміщуватися в місцях, які попередньо узгодили з міською владою, – каже юрист. – Але це не впливає на відповідальність тих, хто зобов'язаний підтримувати дерева в належному стані.
Також пан Небельський розповів, що списати все на погоду відповідальні служби можуть, якщо вона дійсно була небезпечною навіть для звичайної прогулянки людей в парку. Жінка, яка постраждала, може отримати компенсацію, якщо звернеться до суду.
Читайте також, у Тернополі дерево впало на агітаційний намет: 32-річна жінка у важкому стані.
А як вважаєте ви, хто мав би компенсувати лікування жінки? Діліться своїм думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер