Після поставленого ультиматуму колишнього мера відомий телеведучий Ігор Пелих обрав творчість
Мало хто знає, що своїм здобуткам колишній тернополянин, ведучий програми “Галопом по Європах” Ігор Пелих значною мірою завдячує мерові Богдану Левківу. Саме він, як іноді жартує Ігор, дав йому путівку в життя, вигнавши із взуттєвої фабрики. Цей доленосний момент Ігор Пелих згадує з посмішкою, адже інакше він як ді-джей та телеведучий міг би і не відбутися.
– Свого часу ти працював на взуттєвій фабриці під керівництвом Богдана Левківа. Яким він тобі запам’ятався?
– Запам’ятався хіба що своєю проповіддю, коли виганяв мене з фабрики. Мовляв, він теж колись був пацаном. Стукав щодня молоточком, виготовляючи взуття, а у вихідні грав на весіллях. Однак, окрім весілля, думав і про молоточок, а я от про нього взагалі не думаю. І що мені треба визначатися — або я чоботар, або я “фільософ”. Мене тоді це трохи образило, бо я на весіллях не “лабав”, навпаки, відчував себе дуже продвинутим музикантом, ну майже тобі Курт Кобейн. Відповідно я сказав “До побачення” і пішов з фабрики. Хоча зараз жодних образ не тримаю. Життя завжди мене кидало таким чином, що я вчився чогось нового і в результаті виходило навіть на краще.
– Сьогодні ти під які тільки творчі проекти не підв’язаний. Часу на сім’ю вистачає?
– Я десь відчуваю за собою гріх, що левова частка виховання дітей лежить на дружині. Колись таки візьму і виллю своїй Сашці пам’ятник з шоколаду. У повен зріст.
– Пригадую, коли Іванко ще тільки вчився ходити, на стінах твоєї квартири висіли букви, склади. Є результат цієї методи?
– Це знову ж таки Сашине досягнення. Вона прочитала, що в такий спосіб дитина підсвідомо засвоює літери і потім їй легше буде навчитися читати. Мозок дитини в цьому віці сприятливий для засвоєння будь-яких знань на підсвідомому рівні. Зараз ми малого віддали у школу мовного розвитку. Туди ходять діти, віком від двох років. У школі з ними граються чотири виховательки, одна з яких говорить з дітьми лише англійською мовою, друга — лише французькою, третя — іспанською, четверта — німецькою. Українська там взагалі не звучить. “Заняття” проводяться двічі на день і тривають по дві години. Як показують результати, діти після цього вже в п’ятому класі досконало розмовляють цими іноземними мовами.
– А українською Іванко у свої два з половиною рочки щось говорить?
– Якби то “щось”. Жую недавно бутерброд, а він до мене підходить і чимось цікавиться. Я йому починаю відповідати, а “кіндер” раптом заявляє: “Татку, може ти спочатку пережуєш?” Але ми не ставимо за мету виховати вундеркінда, який у шість років почне писати вірші, у десять — відкриє якийсь закон, а в 15 — застрілиться, бо не збагне всієї сутності світу. Хай просто розвиває свої задатки, якими наділила його природа. Як треба побитися, хай поб’ється. Я йому вже пояснював, що коли якийсь Василько забирає машинку і каже, що треба ділитися, то рішення приймати повинен він. Якщо хоче віддати, то віддає, а як не хоче, то треба пояснити Васильку, що зараз він може отримати в чоло.
– Як малий відреагував на народження сестри?
– Він її дуже любить — і грається з нею, і спати хоче разом. Соломійка моя дуже весела, постійно всім посміхається. А як приходить Іван Ясній (режисер програми “Галопом по Європах” — прим. ред.), взагалі заходиться від реготу, варто йому просто палець показати. До речі, Іван зараз працюватиме не над “Галопом...”, а над новою програмою “Подорожник”, яка виходитиме на ICTV. Вестиме її теж наш земляк, відомий у довколамузичних колах, Юрко Зелений. Програма розповідатиме про різні цікаві місця в Україні, куди варто податися у мандрівку.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер