Із карти пенсіонера з Тернопільщини зникло 128 тисяч: працювали «оператори»

Із карти пенсіонера з Тернопільщини зникло 128 тисяч: працювали «оператори»

«Віддалена заміна сім-карти» — послуга, яку використав зловмисник. Аферист представився співробітником мобільного оператора, отримав доступ до мобільного номера потерпілого та привласнив його заощадження.

Про шахрайську схему розповіли в ГУНП Тернопільської області.

— За допомогою до правоохоронців звернувся 60-річний житель Тернопільського району. Він розповів, що довірився додзвонювачу й погодився дистанційно замінити сім-карту. Чоловік продиктував коди, які надійшли в повідомленнях. Як наслідок – відбулися транзакції з банківських карток на невідомі рахунки. Відтак, потерпілий втратив 128 000 гривень, — йдеться в повідомленні.

За фактом шахрайства слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочину.

Відео дня

Як уберегтись від шахраїв

Працівники поліції нагадують: захистіть телефонний номер, який прив’язаний до банківського рахунку. Більшість громадян прив’язує свій номер телефону до банківських карток та до сторінок у соцмережах, що дає можливість зловмисникам отримати доступ до банківського рахунку.

поліцейські застерігають від телефонних шахраїв: невідомий ошукав мешканця тернопільщини на 128 000 гривень

Аби убезпечитися від шахраїв, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • за будь-яких умов нікому не повідомляйте SMS-коди мобільного оператора стосовно банківського рахунку.
  • відключіть послугу віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора;
  • тримайте в секреті логін на пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора, смс-коди операторів; puk-код та серійний номер cім-картки.

Чим маніпулюють аферисти, коментує експерт

Михайло Козюк, поліцейський психолог

 — Аферисти — це неабиякі психологи, часом вони просто «гуру» комунікації та різних психологічних технік впливу.

Часто шахраї маніпулюють безвихіддю. Тимчасова відсутність місця проживання штовхає людей  на необдумані кроки. Ще одним важливим психологічним моментом є природнє бажання зекономити (в цілому це пов’язано із загальною бідністю населення) і природнє тяжіння людини до життєвої «шари, халяви, лотереї». У розмові шахраї завжди надають вигідні умови, розтермінування на частини, йдуть на ваші умови щодо швидкості заселення, розповідають як вам пощастило, що ви до них зателефонували і тепер вам не доведеться віддати свої важко зароблені кошти представникам агенції із нерухомості.

Варто дуже критично мислити, коли орендодавці вам розповідають: «…ми дуже порядні віруючі люди, шукаємо винятково порядних людей, хочемо саме таких як Ви та ваша сімя…». І тут, у розмові підлаштовуються під будь які Ваші соціально-побутові критерії — «у нас також є діти, і вони також студенти…, ми також сповідуємо порядність та щирість , ….ми також маємо домашніх улюбленців..» У психології це називається проявляють емпатію - співпереживання. Істинна мета будьякого орендаря — це заробіток коштів, а ваші  проблеми та життєві труднощі і тим більше переживання та світогляд їх цікавлять мало.

Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що пенсіонер з Тернополя втратив майже півмільйона гривень через «благодійну допомогу».

Читайте також:

Жінка з Тернопільщини заплатила 28 тисяч гривень за нереальну станцію електроживлення

Жінки з Тернопільщини продавали одяг онлайн і втратили тисячі гривень

Жителька Тернопільщини втратила 280 000 гривень, намагаючись заробити в Інтернеті

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Людмила Людмила
    По кілька сотень тисяч гривень на рахунках у пенсіонерів? Невже хтось після цього повірить, що вони ледь виживають на свою злиденну пенсію???
    Володимир Козін reply Людмила Людмила
    Ти нормальна? Вони по три тис мають пенсії :)
  • Володимир Козін
    128 тис на карті в пенсіонера?

keyboard_arrow_up