Коаліція громадських організацій змінює місто та впливає на владу

Коаліція громадських організацій змінює місто та впливає на владу

Тернопільські громадські організації на ділі довели, що наші громадяни вміють співпрацювати, а громадський сектор вміє і може бути дієвим. За 2018-2019 рік: вдосконалили продаж та оренду через ProZorro, зробили дієвим положення «Про громадські слухання», ініціювали соціальне замовлення та багато іншого

Коаліція громадський організацій «Центр реформ» - об’єднання майже трьох десятків місцевих організацій, які вирішили спільно та системно досягати змін. Ми детальніше розповімо вам  про коаліцію, їхні дії, членів, фінансування. Для чого? За останнє десятиліття це найдієвіше місцеве об’єднання, яке є прикладом громадському сектору всієї України.

Хто вони?

Коаліція громадських організацій «Тернопільський центр реформ» (ТЦР) — це платформа неурядових громадських об’єднань, спілок, благодійних фондів, експертів, які поєднали зусилля для координації, імплементації змін, просування реформ у своєму місті.

ТЦР — джерело генерування якісних ідей та проектів рішень органів місцевого самоврядування. Коаліція — впливовий голос громадянського суспільства в Тернополі. Громадські експерти Тернополя — допомагають розробляти, адвокатують і контролюють реалізацію реформ на місцевому рівні. Це — стратегічні цілі нашого об’єднання на майбутнє.

На рахунку Коаліції позитивна динаміка напрацювання й реалізації Дорожньої карти реформ Тернополя 2018–2019 рр.; адвокація проектів у рамках цього експертного документу; розробка експертами ТЦР та затвердження депутатами і виконкомом міської ради позитивних і важливих для громади нормативно-правових актів.

Із 12-ти громадських організацій, які утворили коаліцію у 2017-му році, зараз ми «виросли» в спільноту 29-ти неурядових організацій.

Хто керує та працює?

У Коаліції громадських організацій «Тернопільський центр реформ» діє трирівнева структура врядування, що керується колегіальними рішеннями.

Загальні збори громадських організацій - вищий орган Коаліції. Право голосу на загальних зборах мають організації які є дійсним членом коаліції. Рада Коаліції - орган стратегічного управління Коаліції, складається з 5 членів. Члени Ради — авторитетні особистості з числа Членів Коаліції, яких обирають Збори. Раду очолюють двоє співголів. Секретаріат - виконавчий орган Коаліції. Ключовими функціями Секретаріату Коаліції є адвокаційна та комунікаційна підтримка діяльності Коаліції та її членів.

Склад Ради: Томчишин Василь, Кардинал Анжела, Іванечко Павло, Шевченко Володимир

Кондратюк Катерина

Секретаріат: Іщенко Марія, Вовк Любов, Карабин Марія, Гесюк Юлія

Звідки гроші?

2017-2018 рр – Коаліція існувала без фінансування

2018-2019 рр - “Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством  США  з  міжнародного  розвитку (USAID) та  реалізується Міжнародною організацією Pact в Україні.

Хто входить в Коаліцію?

Організації-дійсні члени:

 1. ГО «Демократичний Альянс Тернопільщини»
 2. Експертно-аналітична група «Акцент»
 3. ГО «Мистецький фестиваль «Ї»
 4. ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто»
 5. Пласт українська скаутська організація
 6. ГО «Творче об’єднання «Нівроку»
 7. ГО «Тернопільська правозахисна група»
 8. Тернопільський Прес-клуб ГО «Тернопільський Прес-клуб»
 9. ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики».
 10. ГО «Центр регіонального розвитку та права».
 11. ГО «Центр Юей»
 12. Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля»
 13. Тернопільський осередок «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
 14. Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт»
 15. ГО «Тернопільський медіа-центр»
 16. ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад»

Організації-асоційоваані члени

 1. ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України»
 2. ГО «Майдан – Тернопіль»
 3. ГО «Правий сектор»
 4. ГО «Сильна Галичина»
 5. ГО «Молодіжний центр розвитку «МІСТ»
 6. ГС «Молодіжний центр Тернопіль»
 7. ГО «Бункер С»
 8. ГО «Атом»
 9. ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка»
 10. Джерела громадського здоров’я
 11. Центр комунікаційних студій
 12. Асоціація молоді «Дружба»
 13. ГО «Фонд розвитку культури і неформальної освіти «Натисни старт»»

Які найбільші досягнення 2018-2019 років?

1. Удосконалення порядку оренди комунального майна через систему “ProZorro.Продажі”

 • У Тернополі оренда комунального майна проходить через відкритий електронний аукціон з допомогою системи “ProZorro.Продажі”.
 • 19 грудня 2018 року на сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли рішення «Про удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Тернополя». Згодом його вдосконалили суттєвим доповненням щодо вичерпності переліку документів та заборони вимагати додаткові документи в бажаючих орендувати майно комунальної власності.
 • Нововведення збільшить прибутки міста, оскільки бажаючі подаватимуть свої пропозиції згідно визначених вимог, а результати конкурсу будуть загальнодоступні, завдяки чіткому визначенню умов оренди та вимог до претендентів, зрозумілій процедурі участі в аукціоні, ринковій ціні майна, підзвітності місцевої влади громаді.

2. Створення бази митців Тернополя

 • Тернопіль — одне зі знакових міст та культурних місць на мапі нашої країни: тут народжувалися, творили і продовжують створювати музиканти, літератори, художники та інші діячі мистецтва, що завоювали та завойовують всеукраїнську та світову славу.
 • Донедавна мешканці та гості міста не мали доступу та можливості познайомитися з одними з найвагоміших митців в історії Тернополя — долі одних із них було неправильно потрактовано в історії, про причетність до міста інших взагалі багатьом реципієнтам було невідомо, та, навіть про сучасників подекуди важко знайти інформацію.
 • Метою створення презентаційного сайту про митців Тернополя з поділом на розділи «література», «музика», «візуальне мистецтво» було бажання розповісти про непересічні творчі особистості, які якнайбільше долучилися до розвитку міста в культурному сегменті, представити жанри та напрями їхнього творчості, ознайомити з біографіями та найбільш вагомими у їхній творчості напрацюваннями.
 • Презентація проекту, що називатиметься «TeArtists» запланована на 19 квітня о 13:00 у приміщенні Тернопільського прес-клубу.

3. Затвердження «Положення про Бюджетні слухання»:

 • Бюджетні слухання були передбаченні статутом громади Тернополя, а самого положення про порядок їх проведення — не було.
 • 21 листопада 2018 року виконавчим комітетом міської ради було затверджено Положення про бюджетні слухання в Тернополі, яке напрацювали експерти Коаліції.
 • Запропонований проект положення передбачав, зокрема, фахове обговорення проекту бюджету міста, за участі в тому числі експертів, та розумні строки підготовки до цього заходу.
 • 07 грудня 2018 року в сесійній залі Тернопільської міської ради відбулися бюджетні слухання проекту бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік.

4. Створення настільної гри «Тернопільська громада»

 • Для покращення розуміння громадянами процесів і реформи децентралізації, було розроблено настільну гру «Тернопільська громада». Вона в ігровій формі ознайомить мешканців із вказаними інструментами участі та інноваційними сервісами Тернопільської міської територіальної громади.
 • Мешканці більше дізнаються про особливості населених пунктів, які нещодавно увійшли в об’єднану громаду.
 • Гру будуть розповсюджувати безкоштовно серед шкіл Тернопільської громади, бібліотек, громадських організацій, буде подарована для використання Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ», Центру науки Тернополя та Молодіжному центру Тернополя.

5. Розробка схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

 • Щоби запобігти хаотичному розташуванню тимчасових споруд у Тернополі, було ініціювано зміни та доповнення до рішення міської ради «Про припинення надання дозволів на підготовку матеріалів попереднього погодження місць розміщення павільйонів та кіосків по магістральних вулицях і дорогах міста».
 • Міська рада прийняла рішення, яким призупинила процес розміщення тимчасових споруд у місті та розпочала створення «Схеми розміщення тимчасових споруд у м. Тернополі».

6. Проведення конкурсу з соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів:

 • 11 липня 2018 року виконавчий комітет Тернопільської міської ради прийняв рішення «Про проведення конкурсу із соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів», на якому були виділені кошти для надання соціальних послуг громадськими організаціями на конкурсній основі. Станом на квітень 2019 року для неурядових організацій проведено уже два конкурси на здійснення соціального замовлення за рахунок коштів бюджету.

7. Зміни до положення “Про громадський бюджет Тернопільської міської ради»:

 • Більш, ніж рік тривала робота щодо аналізу кращих практик міст України в проведенні проекту, напрацювання пропозицій, комунікації між експертами, громадськими організаціями та представниками органів місцевого самоврядування. У результаті, створено консолідовану позицію та кінцевий документ, а саме Положення про Громадський бюджет Тернопільської міської територіальної громади, який був підтриманий депутатами міської ради.
 • Відтепер у Номінаційний комітет, окрім 6 представників міської ради та 4 депутатів, будуть входити ще й 3 представники громадських організацій. Їх тернополяни обиратимуть шляхом прозорого голосування на порталі Е-голосувань. Затверджена частка фінансування громадського бюджету — 1 % від бюджету розвитку громади. Також внесено низку інших технічних правок.

Також в рамках «Дорожньої карти реформ» організації Коаліції працювали в процесі  Роздержавлення державних/комунальних ЗМІ Тернопільської області

Працюють над створенням Офісу безпеки громади Тернополя, розробкою порядку розміщення вивісок у Тернополі, сприянням створенням єдиної електронної баз мешканців з доступом до неї усіх служб. 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:05 Теребовлянець зібрав колекцію із кількох сотень різних корків від пива і перетворив частину у... стіл photo_camera 20:02 Найдешевші та найдорожчі дачі у Тернопільському районі: де придбати та як приватизувати? 19:04 Заморожують чи консервують. Тернополянки поділилися секретами зберігання овочів та фруктів 18:00 Через ремонтні роботи тролейбус №3 тимчасово змінив напрям руху Від читача 16:16 Порядок розірвання договору оренди земельного паю 17:14 Багажник оглянути можуть тільки візуально, всередині авто – лише за рішенням суду 16:46 Вилами та граблями: як у Тернополі очищають став від водоростей та сміття 16:09 У Коропці звільнилися всі працівники лікарні. Директор просить небайдужих зібрати гроші їм на зарплати stars 15:38 Новий вид шахрайства! Аферисти добрались до "особистих кабінетів" Нової пошти. Як працює схема? 15:07 Зловили на хабарі: посадовець незаконно продав 34 декоративних дерева з лісового підприємства 14:39 Конфлікт на Текстильній: водій іномарки влаштував розбірки та вимагав вибачення з кулаками 14:06 Шукають тих, хто хоче стати патронатними батьками. Хто має шанс і як платитимуть за цю «роботу»? 13:35 ДТП на Тернопільщині: 16-річний скутерист врізався в автомобіль і опинився в лікарні 13:02 У Тернополі з'явився унікальний майданчик для воркауту, аналогів якому немає у місті 12:30 Що сталося із моряками, які перейшли на бік окупантів? Капітан з Тернополя - про зйомки фільму "Черкаси" і не тільки stars 11:51 Увага! Перелік довідок, які більше не потрібно подавати для отримання соціальної допомоги 11:13 Без світла залишаться декілька будинків та дитсадок у Тернополі 10:40 Укрзалізниця повідомила, коли готова відновити повноцінне пасажирське сполучення 10:14 Коронавірус і карантин станом на 13 липня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:44 Коронавірус в Україні: +612 випадків за останню добу. Дані по областях
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up