Жінка розповіла, що днями була перша річниця по смерті батька. На панахиді у церкві були тільки дружина, діти і онуки. Решту родичів та друзів просили молитись за упокій онлайн.
За два дні на гарячу лінію «20 хвилин» зателефонували ще двоє тернополян. Пан Олег скаржився, що пробував прибрати могилу сина, що на Підгородньому. Приїхав, брама закрита. Постояв і ні з чим повернувся додому. «Коли вже нарешті можна буде прибрати могили родичів? Там же немає натовпу!" - обурюється чоловік. Тернополянка Тетяна скаржилась, що родичі поховані на всіх трьох цвинтарях. І доглянути потрібно всі могили. А часу до поминальних днів залишилось мало. Бо у будні жінка працю.є. І прибирати на кладовищах може тільки у вихідні. А вони всі розташовані на різних кінцях міста. Коли можна буде це зробити?
Потрапити на міські кладовища можна. І, якщо ворота вдень закриті, відкривають їх лише коли заїжджає похоронна процесія, то хвіртки принаймні у Підгородньому та на Микулинецькому цвинтарях відкриті. Принаймні журналісти на територію кладовищ зайшли без проблем.
Якщо є крайня необхідність, на цвинтар зайти можна. Але при цьому потрібно дотримуватись карантинних заходів.
Наразі благоустрій та прибирання міських кладовищ відбувається в штатному режимі – сміття вивозять, територію викошують і на ній прибирають, запевнив Сергій Тлумацький.
На цвинтарі, що на Бригадній, 47, який в народі називають «у Довжанці», у спеціально відведеному секторі для поховання померлих від коронавірусу, сьогодні, 14 травня, з’явилась перша могила. Там похований 82-річний чоловік, життя якого відібрав COVID-19.
Читайте також Як, де і за чий кошт у Тернополі ховатимуть померлих від коронавірусу
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Аня Фроляк
Олеся Лт
гср
Тарас Петрук