Помешканння приблизно 3 тис. мешканців міськрада планує передати на обслуговування одного із жеків міста замість жеку комбайнового заводу. Конкурс на обслуговування цих будинків уже оголосили. У майбутньому жильців зобов’яжуть утворити об’єднання співвласників, каже міський голова Роман Заставний (36). Замість застарілої котельні для п’яти приватизованих домів, за його словами, зведуть нову.
Поки будинки буде опалювати стара котельня комбайнового. Але жильці скаржаться, що взимку батареї бувають ледь теплими.
— Зараз розпочнеться опалювальний сезон, а нам кожному окремо не дозволяють встановити індивідуальне опалення, — говорить мешканець будинку по Лукіяновича, 2, Степан (31). — У декого з моїх родичів у коридорі тепліше, як у нас у спільній прихожій квартир.
Люди розуміють, що встановити індивідуальне опалення можуть тільки цілим будинком. Але кожен собі цього не може дозволити через високі ціни, каже мешканка цього ж будинку Галина Гнатів (46).
— Ми готові дати гроші на будівництво нової котельні, — вказує жінка.
Опалення — головна, та не єдина проблема гуртожитків комбайнового, констатують мешканці Галина Гнатів та Франка Онуферко (70).
— Ми сподіваємося, що новий жек зробить ремонти, яких я не бачила з 1984 року, тобто відколи тут живу, — каже пані Гнатів. — Ми завжди за свій кошт купуємо фарбу, цемент, штукатуримо стіни та впорядковуємо під’їзд.
З іншої сторони, люди від жеку очікують ремонту або заміни вхідних дверей до бунинку. Вони уже давно діряві, констатує пані Онуферко.
— А ще в мене постійно стіна у квартирі мокріє, — розповідає жінка. — Будинок потрібно утеплити.
Наразі для передачі гуртожитків потрібно виготовити інвентарні справи, каже мер. Швидкість приватизації залежатиме від людей і того, як швидко вони нададуть власні документи, пояснює пан Заставний.
— Взагалі ми хочемо зробити у цьому місці зразковий район, — наголошує мер. — Зовнішні ремонти будинків ми беремо на себе.
Але ремонти всередині домів, за словами міського голови, мають робити самі мешканці.
Зазначимо, що спершу власники і керівники комбайнового не погоджувалися передати гуртожитки місту, але змінили позицію.
— Я утримуюсь від коментарів до того часу, поки все не завершиться, оскільки кожна зі сторін може тлумачити мй коментар по різному, — каже виконувач обов’язків голови правління, генеральний директор комбайнового Віталій Черненко (35).
Оприлюднити позицію підприємства пан Черненко погодився після переговорів із міськрадою. Водночас він наголосив, що комбайновий передав місту гутрожиток на вул. Савури, 7 але навіть у цьому випадку ще всі формальності не завершили.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер