Захисні комбінезони отримають лікарі 19-ти закладів, які працюють з хворими на коронавірус COVID-19. Серед них - КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги», КНП „Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» та КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань».
▪ Уряд переказав кошти для виплат 300% за березень працівникам закладів охорони здоров’я, які працювали з хворими на COVID-19, у ПОВНОМУ обсязі ще в середині квітня. Кошти за квітень буде переказано на місця уже найближчим часом.
▪ Через невиплати коштів деяким працівникам закладів охорони здоров’я, що працювали з хворими на COVID-19, 5 травня очільник МОЗ провів селекторну нараду з заступниками голів ОДА та керівниками департаментів охорони здоров’я, які до 8 травня повинні відзвітувати йому по кожній лікарні та медпрацівнику про отримання заробітної плати.
▪ З 1 червня працівники закладів охорони здоров’я будуть отримувати підвищені заробітні плати за пакетами COVID-19, яких наразі чотири: для стаціонарів, для екстреної медичної допомоги, для мобільних бригад, для лікарень, які не входили до переліку лікарень першої хвилі, але мали пацієнтів з COVID-19.
▪ З 11 травня будуть пом’якшені умови карантину, а саме: будуть дозволені прогулянки скверами, парками, зонами відпочинку; почнуть працювати заклади роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, крім зон харчування, дитячих зон та зон розваг у ТЦ; почнуть працювати заклади харчування на винос, літні майданчики кафе та ресторанів; будуть відновлені тренування спортивних команд на спортивних базах; почнуть працювати аудитори, стоматологи, юристи, адвокати, нотаріуси, а також перукарні й салони краси. Але робота всіх цих закладів можлива лише з дотриманням карантинних обмежень, необхідних для стримування поширення COVID-19.
▪ Уряд прийняв нормативний акт про те, що всі без винятку пацієнти перед плановими операціями та госпіталізаціями повинні проходити безкоштовні ПЛР-тестування.
▪ Китайська компанія-виробник Sumec Groupe виготовила для України більше 271 тисячі костюмів біозахисту, вони вже готові для відвантаження та найближчими днями будуть відправлені в нашу країну.
▪ МОЗ подало необхідні документи для закупівлі всіх лікарських засобів, які потрібні українським пацієнтам. 7 квітня очільник підписав подання про закупівлю лікарських засобів за бюджетні кошти. 6 травня відповідне подання має бути ухвалене на засіданні Уряду. Централізована закупівля лікарських засобів у 2020 році буде відбуватися за допомогою міжнародних організацій та ДП “Медичні закупівлі”.
У Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги станом на 10 годину 6 травня перебуває 15 хворих на коронавірус, 10 з них – тернополяни. Ще 6 людей у лікарні - із підозрою на COVID-19. Двоє з них – жителі Тернополя. Стан пацієнтів середньо-важкий, підключених до апаратів ШВЛ немає.
У Тернопільській міській дитячій лікарні - 5 пацієнтів (3 дитини і 2 дорослих) з підтвердженим COVID-19, двоє з них – тернополяни. Ще 16 пацієнтів - у лікарні із підозрами на коронавірус. 7 з них – тернополяни. Стан пацієнтів - середньо-важкий, підключених до апаратів ШВЛ немає.
В Тернопільській міській лікарні №3 на обсервації перебуває 4 тернополян.
Загалом у Тернополі від початку епідемії коронавірусу підтвердили COVID-19 у 82 людей. 13 тернополян одужали.
ПЛР-тестування на коронавірус, яке мають обов’язково проводити пацієнтам перед плановими операціями, має бути безкоштовним. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 6 травня, повідомляє "Українська правда".
"Всі виключення пацієнти, які будуть проходити госпіталізацію у зв’язку з плановою операцією, спочатку будуть тестуватися ПЛР-тестами, будуть дотримуватися самоізоляції протягом 2-3 днів після тестування, і вже потім будуть госпітазовані в лікарню для проведення планових операцій.
Все це буде проводитися безкоштовно, в держави існує така можливість", – сказав Степанов.
Це стосується також онкохворих дітей, яких відправляли здавати тести на виявленя коронавірусу за власний рахунок.
МОЗ дозволило випробовувати препарат від COVID-19 у 5 лікарнях, що розташовані у Київській, Львівській, Одеській областях та місті Києві. Йдеться про клінічні випробування відчизняного препарату "Біовен" виробництва ТОВ "Біофарма плазма", про це повідомляє пресслужба МОЗу.
Перелік медичних закладів:
У Дніпропетровській області було зафіксовано найбільшу добову кількість інфікованих коронавірусом
В Україні за останню добу найбільше випадків коронавірусної інфекції було зафіксовано у Дніпропетровській, Львівській, Чернівецькій областях та місті Києві. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає кореспондент РБК-Україна.
Як він повідомив, у Дніпропетровській області було зафіксовано найбільшу добову кількість інфікованих коронавірусом.
"За останню добу найбільша кількість випадків зареєстровано в Дніпропетровській області - 90, у Львівській області - 39, Чернівецькій - 37, місті Києві - 68", - заявив Степанов.
Нагадаємо, в Україні за останні 24 години інфікування коронавірусом підтвердилась у 24 дітей та у 72 медпрацівників. За добу в країні захворіли 487 осіб, однак 118 пацієнтів одужали.
Крім того, за минулу добу було зареєстровано 11 нових смертельних випадків від коронавірусу. Станом на ранок 6 квітня, в Україні офіційно підтверджено 327 випадків смерті від COVID-19.
COVID-19 виявили і підтвердили лабораторно за допомогою ПЛР-систем у 1 тернополянина, який перебував в інфекційному відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги з підозрою.
Загалом під початку епідемії коронавірусу підтвердили 82 випадки COVID-19 серед тернополян. 13 жителів Тернополя одужали.
Усього в Україні досліджено 144 283 зразків методом ПЛР.
На амбулаторному лікуванні 9 304 пацієнти, з них 744 дитини та 2 112 медпрацівник. Усього потребували госпіталізації 3 880 осіб, з них 161 дітей та 439 медиків. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 169 людей, зокрема одна дитина та 14 медиків.
Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 316 людей, з них 18 медпрацівників. Серед померлих переважають особи віком від 50-ти років (86%).
Загалом 2097 пацієнтів вже одужали, з них 490 медпрацівників, — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.
Загалом випадки підтверджено:
Вінницька обл. — 472 (219 одужали);
Волинська обл. — 359 (96 одужали);
Дніпропетровська обл. — 568 (72 одужали);
Донецька обл. — 85 (14 одужали);
Житомирська обл. — 456 (37 одужав);
Закарпатська обл. — 572 (73 одужали);
Запорізька обл. — 298 (89 одужали);
Івано-Франківська обл. — 1 037 (104 одужав);
м. Київ — 1 651 (99 одужали);
Київська обл. — 891 (89 одужали);
Кіровоградська обл. — 402 (181 одужали);
Львівська обл. — 553 (116 одужали);
Луганська обл. — 42 (8 одужали);
Миколаївська обл. — 165 (29 одужали);
Одеська обл. — 505 (20 одужали);
Полтавська обл. — 232 (55 одужали);
Рівненська обл. — 787 (100 одужали);
Сумська обл. — 130 (63 одужали);
Тернопільська обл. — 935 (188 одужали);
Харківська обл. — 403 (48 одужали);
Херсонська обл. — 143 (57 одужали);
Хмельницька обл. — 134 (30 одужали);
Черкаська обл. — 314 (81 одужали);
Чернівецька обл. — 1 985 (220 одужали);
Чернігівська обл. — 65 (9 одужали).
Згідно з даними обласного лабораторного центру в області від початку епідемії коронавірусу з підтвердженим COVID-19 одужали 188 людей
🔹Монастириський район – 89
🔹Чортківський район – 14
🔹Тернопіль – 13
🔹Козівський район - 9
🔹Заліщицький район –15
🔹Шумський район – 20
🔹Кременецький район – 8
🔹Борщівський район – 5
🔹Бучацький район – 3
🔹Тернопільський район – 3
🔹Підгаєцький район – 2
🔹Гусятинський район – 2
🔹Збаразький район -2
🔹Зборівський район -1
🔹Теребовлянський район – 1
🔹Бережанський район – 1
ℹЗгідно з даними обласного лабораторного центру станом на 09:00 6 травня на Тернопільщині 935 випадків COVID-19, 15 – летальних, 188 людей одужали
🔷275– жителі Кременецького району
🔷183– жителі Монастириського району
🔷114 – жителі Шумського району
🔷82– жителі міста Тернополя
🔷62 – жителі Бучацького району
🔷53 – жителі Чортківського району
🔷43 – жителі Заліщицького району
🔷25 – жителі Козівського району
🔷19– жителі Лановецького району
🔷14– жителі Збаразького району
🔷13– жителі Борщівського району
🔷13 – жителі Гусятинського району
🔷13 – жителі Тернопільського району
🔷11 – жителі Теребовлянського району
🔷5 – жителі Підгаєцького району
🔷4– жителі Підволочиського району
🔷3 – жителі Бережанського району
🔷3 – жителі Зборівського району
🔷В Україні 13184 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 327 летальних, 2097 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 487 нових випадків.
Адаптивний карантин в Україні будуть вводити в областях з найбільшою кількістю інфікованих коронавірусом, повідомляють в МОЗ.
Адаптивний карантин – це строгі обмеження тільки в тих областях України, де зафіксовано найбільше інфікованих і немає можливості дозволити торгівлю і роботу у більшості організацій, пояснив глава МОЗ Максим Степанов.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль додав, що адаптивний карантин у проблемних областях можуть вводити до кінця 2020 року.
Регіони з найбільшою кількістю коронавірусної хвороби: Чернівецька, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська області та місто Київ.
Нагадаємо, в Україні карантин подовжено до 22 травня.
На засіданні оперативного штабу у Тернополі було прийнято рішення про надання дозволу з 5 травня на часткове відновлення роботи ряду сфер, що були дозволені Постановою КМУ.
Зокрема, ідеться про торгівельну діяльність продуктами швидкого харчування, провадження діяльності з надання фінансових послуг, надання ургентної стоматологічної допомоги приватними клініками/кабінетами.
Рішення звучить так: «Дозволити з 05 05 2020 року:
1. Діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки за умови забезпечення персоналу (захист обличчя та очей, рук) та споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі на день, температурного скринінгу працівників на початок роботи, безконтактної передачі замовлення.
2.Торгівельну діяльність продуктами швидкого харчування, в тому числі кавою та гарячими напоями в одноразовому пакуванні – із забороною вживання їжі та напоїв на місці за умови забезпечення персоналу (захист обличчя та очей, рук) та споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі на день, температурного скринінгу працівників на початок роботи, безконтактної передачі замовлення.
3.Провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ, за умови перебування в приміщенні не більше одного відвідувача, з використанням засобів індивідуального захисту (маски, рукавички, окуляри або щиток) працівниками та відвідувачами, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів (прибирання з деззасобами двічі в день з відміткою в графіку прибирань).
4.Надання ургентної стоматологічної допомоги приватними стоматологічними клініками/кабінетами, виключно за умов:
- наявності довідки, розміщеної на доступному для відвідувачів місці про результати аналізів обстеження на COVID-19 методом ПЛР;
- забезпечення роботи медичного персоналу в засобах індивідуального захисту (захисні комбінезони, окуляри, маски, щиток) відповідно до наказу МОЗ України від 30.04.2020 №994 «Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»;
- за попереднім записом, не більше одного пацієнта в кабінеті;
- дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину відповідно до наказів МОЗ України».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер