Тернопільщина скоро може повністю потрапити в «червону зону». Адже якщо “червоні” зони становлять 70% і більше від загальної території області, то її повністю можуть віднести до “червоної” зони. Про це заявила головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук на брифінгу 8 вересня.
- Цей показник ми вже перейшли, – прокоментувала Оксана Чайчук. – Щодня в області реєструють в межах 200 випадків коронавірусу. До “помаранчевої” зони відносять ті населені пункти, де реєструють від 120 до 240 випадків коронавірусу на 100 тис. населення. Це показник загалом по області станом на 8 вересня 255,8 випадків.
Побільшало на Тернопільщині і смертей від COVID. Щодня тепер – не менше двох померлих, у яких був підтверджений коронавірус. Найвища летальність – серед пацієнтів, віком 30-40 та 50-65 років, це по 33% на кожну групу.
Ситуація із захворюванням на коронавірус в області дуже складна, наголосив начальник управління охорони здоров`я Володимир Богайчук. На Тернопільщині на COVID продовжує хворіти майже чотири тисячі людей. З них близько трьох тисяч лікуються амбулаторно.
Пацієнти, в яких підтвердили коронавірус, можуть перебувати по двоє-троє в одній палаті. Ті, в кого лише підозрюють недугу, мають перебувати в окремій палаті. Тому наразі є лише кілька місць для пацієнтів з коронавірусом.
Причиною збільшення кількості хворих на коронавірус, зокрема, є й масові гуляння. Після них, наголосив пан Богайчук, суттєво зросла кількість хворих. А лікарні – стовідсотково заповнені. І тому посадовці не виключають, що пацієнтів госпіталізовуватимуть до райлікарень.
Людина, яка відчуває симптоми, біль в горлі, температура тіла підвищилась до 37, 38 чи 39 градусів, повинна звернутись до сімейного лікаря, Володимир Богайчук пояснив алгоритм дій для тих, хто підозрює, що захворів на коронавірус. Саме сімейний лікар визначає тактику лікування і потрібні обстеження. Якщо починається задишка, температура тіла стрімко росте, хворий може викликати швидку. Якщо є потреба в госпіталізації, про це прийматиме рішення бригада екстреної медичної допомоги.
Нагадаємо, згідно з рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка засідала 3 вересня, до «червоної зони» віднесено міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони.
Читайте також Навчання у «червоній зоні»: кого каратимуть за те, що діти прийшли до школи?
Олександр БОГОМОЛ, начальник головного управління Нацполіції в області:
Ще 7 вересня ми намагались діяти профілактично: попереджали, пояснювали, просили. Якщо нас не чують – поліція не ставитиме заслони на дверях і не забиватиме дошками школи. Натомість протоколи складатимемо і матеріали направлятимемо до суду.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
Давайте будемо краще молитися і Бог нам допоможе.