Скільки коштуватиме тернополянам профілактика та лікування грипу

Скільки коштуватиме тернополянам профілактика та лікування грипу
  • Вакцина від нового штаму вірусу, що цього річ буде на Тернопільщині, коштує 226 грн.
  • Лікування грипу цьогоріч обійдеться від 500 грн, кажуть експерти.

Найефективнішим методом профілактики грипу медики називають вакцинацію. 

- Зараз якраз час розпочинати щеплення, - каже завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань «Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України» Марія Павельєва. - Кожного року міняється видовий штам, і нові вакцини включені саме ті штами вірусів, які циркулюватимуть цього року. Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні перереєструють чотири вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону: ІНФЛУВАК/INFLUVAC (Нідерланди), ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай), ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU (Корея) та  ВАКСІГРИП / VAXIGRIP ( Франція). На сьогодні замовити можна тільки корейську ДЖІСІ ФЛЮ. Інші вакцини проходять перереєстрацію. Щеплень ще не було, наразі аптечна мережа приймає замовлення. Якщо ви здорові, перед тим як щепитися, варто звернутися до свого дільничного лікаря. Вакцину доведеться купляти за власний кошт, бо вона не включена в план профілактичних щеплень. Наразі ДЖІСІ ФЛЮ коштує 226 грн. 

У першу чергу вакцинацію радять проводити групі ризику – це діти, вагітні, пенсіонери, а також люди із хронічними захворюваннями. 

Відео дня

- Ми провели такий аналіз, що лікування грипу коштує в кілька разів дорожче, ніж профілактична вакцинація, - каже головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст управління охорони здоров’я Олена Герасименко. - Вартість вакцини минулого року - 170-200 грн. А лікування найлегшої форми грипу - 400-500 грн. Якщо ж є ускладнення, то це 1000 грн і більше. А цьогоріч ці цифри збільшаться в рази. Тому треба задуматись чи краще надіятись, що грип омине, чи краще провести вакцинацію і бути захищеним.

Якщо ж ви все-таки захворіли, то першим заходом лікування є прийом противірусних препаратів. Якщо своєчасно їх прийняти, можна втамувати захворювання за 2-3 доби і пройде грип в легкій формі. 

- На сьогодні МОЗ рекомендує лише два противірусні препарати, які дійсно допомагають при грипі - це "Таміфлю" і "Реленза", - продовжує Марія Павельєва. -  В аптечній мережі є багато так званих імуностимуляторів, але вони можуть бути нечутливими до даного вірусу. Управління охорони здоров'я видали наказ про закупівлю противірусних препаратів в стаціонари як міста так і області за кошти бюджету. На сьогодні точно знаємо, що є в наявності "Таміфлю" - 10 таблеток коштує 336 грн, а вживати потрібно дві таблетки на день. "Реленза" ще незареєстрована в Україні. Але самостійно купувати такі препарати не можна, перш за все треба проконсультуватися з лікарем. 

Читайте також: Щотижня на ГРВІ хворіють майже 2 тисячі тернополян, 60% з них - діти. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • бурундук
    то капєц з тими ліками, краще зразу вмирати. якийсь дурнуватий спрейчик для горла, який ніхрена не помагає, коштує 350 грн
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:03 Підлітка з Чорткова судили за спробу теракту, бо хотів підірвати авто військового 11:00 З ТЦК планують зняти функцію оформлення відстрочок 10:00 Другу ніч поспіль росія атакує Київ: є загиблі та постраждалі, серед них — діти 09:00 «На щиті» повертаються Герої Богдан Робак та Володимир Олійник з Тернопільщини Від читача 13:24 Офісу "Зроблено в Україні" у Тернополі - 1 рік! 21:00 Переведення годинників 2025: як пом'якшити перехід на зимовий час 20:03 На «Дружбі» ДТП: один з водіїв п’яний. На місці — особи у формі і балаклавах 20:00 Перетворив хобі на терапію для фронтовиків 19:00 В ОВА назвали ТОП-10 громад, які найбільше підтримують військо 18:00 Радіодиктант національної єдності: де слухати, хто читатиме та яка назва 17:03 Які проєкти подали тернополяни на «Громадський бюджет»: огляд пропозицій. Дивіться відео! photo_camera 16:00 Купівля квитка за кордон, навушники, яких не існує та допомога: троє тернополян втратили гроші 15:00 Українські школярі за кордоном можуть узяти участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах 14:02 Водій фури, через якого загинув батько трьох дітей, залишився на волі. Що змінив апеляційний суд? 13:00 Прикра домашня поразка: Нива програла Поділлю
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up