Матері і дружини військових мітингували на Театральному майдані: репортаж

- На центральній площі Тернополя 12 листопада відбувся мирний пікет в підтримку демобілізації військових після 18 місяців служби.
- До нього долучились кілька десятків людей.
- Детальніше про те, як пройшла акція – читайте у нашому матеріалі.
На Театральному майдані у Тернополі 12 листопада організували мирний пікет. Родини захисників з Тернопільщини приєднались до Всеукраїнської акції в підтримку демобілізації наших бійців за власним бажанням після 18 місяців служби. Акція розпочалася орієнтовно о 12-й годині.
Координаторка акції та дружина військовослужбовця Вікторія Заєць розповідає, що такі мітинги 12 листопада відбуваються по всій Україні. Вона додає – жінки вимагають внормувати терміни служби для хлопців. Сьогодні на акцію, каже Вікторія, зібрались приблизно 35 учасників.
– Ми вимагаємо прийняти законопроєкт 9142 про внесення змін до законодавства України щодо уточнення строків військової служби за призовом. Хочемо. аби це зробили якомога швидше. Хлопці на передовій навіть не можуть відпочити. Я знаю багато військових, які хочуть воювати до кінця. Але у них проблеми зі здоров’ям, їм потрібно відновитися. Та у них немає можливості. 10 днів відпустки – це ніщо! – говорить Вікторія Заєць.
За її словами, таку акцію у Тернополі проводять вже вдруге. Минулого разу під стінами обласної військової адміністрації рідні захисників збирали підписи перехожих. За дві години мітингу зібрали 150 підписів. Їх зі зверненням надіслали до Президента, та конкретної відповіді не отримали.
– Хотілось би, аби люди активніше долучались до таких мирних мітингів. Багато хто боїться виходити. Ми збираємося ще організовувати такі акції до тих пір, поки щось зміниться. Адже сподіватися ще на когось, окрім себе, немає сенсу! – зауважує координаторка Вікторія Заєць.
У тернополянки Іванни Марко на передовій з 27 лютого 2022 року воює чоловік. Жінка розповідає, що також військовослужбовці – її брати, і ще багато знайомих та друзів.
– Ми зібралися на такій акції вже другий раз. Хочемо, щоб хлопцям дали відпочити. Відколи почалась повномасштабна війна, вони фактично без змін сидять «на нулі». Те, що їх відвели на кілька кілометрів від лінії зіткнення, не означає, що вони можуть відпочити. Мій чоловік двічі за час війни був вдома. Приїжджав цього року на 15 днів, і ще мав 5 днів за сімейними обставинами. Цього мало, але багато його побратимів ще взагалі не мали відпусток, – додає пані Іванна.
Матері і дружини військових вимагають прийняття законопроєкту, який з березня 2023 року, за їхніми словами, лежить на розгляді у Верховній Раді України. Петиції про можливість демобілізації через 18 місяців двічі набирали 25 тисяч голосів, однак влада ніяк не реагує – запевняють жінки.
За порядком на місці події слідкували правоохоронці. Жінки та рідні військових скандували «Вимагаємо терміни служби!» і «Демобілізація!», використовуючи кольоровий дим.
Учасники тримали у руках плакати із закликами демобілізувати бійців, які захищають Україну з перших днів російського вторгнення. На плакатах були надписи: «Рівні права для всіх», «Військові теж втомлюються», «Демобілізація після 18 місяців служби», «Чому другий рік воюють одні й ті самі», «Військові втомилися, вимагаємо демобілізацію», «За перемогу відповідальні всі» тощо.
Тернополянка Любов про акцію дізналася з соцмереж. Прийшла сюди з сином. У неї з перших днів повномасштабного російського вторгнення воює чоловік.
– Мої діти ростуть без батька! А багато чоловіків сьогодні ходять просто так вулицями, святкують, поки наші в окопах з перших днів війни. Ми хочемо, аби їх трохи замінили, вони приїхали додому, відновили здоров’я, побули у родинному колі. Ні, ми не відмовляємося боротися далі за Перемогу, але потрібно дати відпочити нашим хлопцям. Мій чоловік був у відпустці всього 15 днів. За два роки війни лише двічі приїжджав додому, – додає пані Любов.
Рідні захисників стверджують, що у влади було достатньо часу, аби налагодити механізм ротації чи звільнення військових зі служби.
До слова, жінки цього дня вийшли на мирну акцію у багатьох інших містах України: в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Чернівцях, Львові, Луцьку, Житомирі, Хмельницькому, Одесі, Харкові, Миколаєві тощо.
Нагадаємо, що 27 жовтня біля будівлі Тернопільської обласної військової адміністрації дружини військовослужбовців вже збиралися на мирний мітинг і вимагали проведення демобілізації для бійців, які воюють від початку повномасштабного вторгнення.
Читайте також:
«За перемогу відповідають усі, пора змінюватися»: дружини військових прийшли до ОВА
ЗСУ насамперед: до міської ради Тернополя знову прийшли активісти
Нам треба кошти на ЗСУ, а не бруківка та пляжі: тернополяни вийшли на акцію до міської ради
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач95Пора дослухатись до народу і накінець його почути бо він правийна 100%.