Медики борються за життя семи дітей: у якому стані родина з Копичинців, яка отруїлася грибами

Медики борються за життя семи дітей: у якому стані родина з Копичинців, яка отруїлася грибами

Багатодітна родина вживала гриби вдень 27 жовтня. Ввечері у дітей погіршилося самопочуття, проте мати намагалася самостійно їх вилікувати. За допомогою до медиків звернулися лише на третій день, кажуть правоохоронці. 

Серед потерпілих – восьмеро дітей віком від трьох до тринадцяти років, а також їхня матір і її співмешканець. Двох постраждалих дітей транспортували до Львова, шістьох перевезли до «Охматдит», ще одну дитину перевели до Тернопільської обласної лікарні. 

Також 59-річного чоловіка, який зібрав і приніс додому гриби, у важкому стані доставили до лікарні. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. 

Розвозили у різні лікарні 

Першою із симптомами отруєння до медиків Копичинецької комунальної лікарні надійшла дворічна дитина. Зі слів директора Сергія Любченка, швидка привезла її о 03.15 30 жовтня. 

Відео дня

– Дитина була у важкому стані із симптомами отруєння. Рідні повідомили про погіршення самопочуття та блювоту. Медики провели лабораторні дослідження і зранку прийняли рішення транспортувати до Тернопільської обласної клінічної лікарні. Інші постраждалі внаслідок вживання грибів до нас не надходили, – каже Сергій Любченко. 

Вже о 13.00 30 жовтня дітей, які вживали гриби, доставили до Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні у важкому стані. Були скарги на біль в животі, діарею та блювоту. 

— Наразі у нашій лікарні залишається лише однорічна дитина. Вона у відносно задовільному стані. Медики спостерігають за її самопочуттям. Є ймовірність, що дитина не вживала гриби разом з іншими постраждалими. Діти, яких перенаправили до Львова та в «Охматдит», перебували у край важкому стані, – прокоментували «20 хвилин» у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. 

В «Охматдит» журналістам «20 хвилин» підтвердили, що дітей оперативно доставили до медзакладу. Лікарі провели необхідні лабораторні дослідження і надають фахову допомогу. Станом на ранок 31 жовтня, померлих немає. 

Двоє дітей госпіталізували до дитячої лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова. Як прокоментували журналістам «20 хвилин», пацієнти перебувають у важкому стані у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії і отримують усю необхідну допомогу. За даними управління поліції Тернопільської області, трирічну дитину вже прооперували.

Щодо співмешканця, то швидка доставила його 30 жовтня орієнтовно о 17.00 до Чортківської центральної міської лікарні. Зі слів директора Ростислава Шульського, пацієнт був у тяжкому стані, сплутана свідомість. 

– Чоловік перебував у нас орієнтовно пів години. Медики провели лабораторні дослідження, промивали шлунок, давали антидоти. Його стан погіршувався, потребував проведення гемодіалізу. Тож прийняли рішення перевезти його до Тернопільської обласної клінічної лікарні. Наразі він перебуває під наглядом медиків, – повідомив «20 хвилин» Ростислав Шульський. 

Поліція відкрила провадження

Під час перевірки правоохоронці з’ясували, що  співмешканець матері ще в неділю, 27 жовтня, назбирав грибів. Їла уся сім'я. Того ж вечора у дітей погіршилося самопочуття, але матір намагалася самостійно лікувати їх. Правоохоронці відкрили провадження відносно матері семи дітей. 

– За даним фактом відкрили провадження відповідно до статті 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі, – повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області. 

На місце події виїжджала бригада екстреної медичної допомоги, працівники Чортківського районного управління поліції та рятувальники.

Будьте обережними

Фахівці Державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області підготували для жителів Тернопільщини низку порад, що врятують вас від отруєння.

По-перше, купувати гриби можна тільки у відведених для їх продажу місцях, особливо радять уникати стихійних ринків. І варто брати тільки ті, які вам відомі і ви вже їх вживали.

По-друге, перевіряйте кошики з грибами, особливо дитячі. Усі сумнівні – викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.

По-третє, запам’ятайте, гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби до 10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Що стосується приготування, то обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, що використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку. Навіть, якщо ви впевнені в якості грибів, ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, що довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

УВАГА! Навіть значна кількість грибів, які досі вважали їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.

Провідна лікарка ветеринарної медицини Наталія Остапів радить тернополянам не ризикувати з лісовими грибами. 

– Якщо ж ви вирішили придбати лісові гриби, то обов’язково звертайте увагу на їх зовнішній вигляд, щоб там не було жодної плісняви. Якщо ви не знаєте того гриба, то краще не купуйте, аби не нашкодити собі, – каже фахівчиня. – До того ж я завжди наголошую, гриби не є основним інгредієнтом харчування. Вони не містять необхідних для організму речовин, мікроелементів, а лише рослинний білок. А він в нашому організмі дуже погано засвоюється. До 12 років дітям не бажано вживати гриби, а також людям, які мають проблеми з кишковим трактом.

Отруїлися? Дзвоніть до медиків

Якщо ж після вживання лісових грибів ви відчули біль у животі, слабкість або нудоту, то не варто нехтувати ці симптоми. Краще звертайтеся до лікарів, аби мінімізувати наслідки, рекомендує заступник директора з дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Юрій Дементьєв.

– Бліда поганка б’є по нирках, печінці, центральній нервовій системі. Але обов’язково при будь-якому отруєнні треба робити промивання шлунку. У лікарнях промивають і шлунок, і кишківник, для цього є все необхідне обладнання. Тому раджу не сидіти вдома і чекати втрати свідомості, телефонуйте до швидкої і відправляйтеся в лікарню, – наголошує Юрій Дементьєв.

Поки швидка у дорозі варто випити чотири-п’ять пігулок активованого вугілля і багато кип’яченої води. Забороняють вживати молоко та алкогольні напої це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишківник. Під час спілкування з лікарем треба бути відкритим і правдиво відповідати на всі запитання. Так ви полегшите роботу медиків.

 

Читайте також:

У Тернополі продають лісові гриби: скільки коштують та як обрати

У Перинатальному центрі померло немовля: батьки в розпачі. А що кажуть медики?

Родина 1-річного Єремія звинувачує медиків обласної лікарні у смерті сина

Поліція розслідує причину смерті немовляти в перинатальному

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (18)
  • Anna Szcześniak

    Може мужик мав досить
  • Anna Szcześniak

    Тільки тупики можуть подавати дітям гриби
  • Людмила Людмила

    Якщо у голові матері лише процес розмноження,  то про який догляд за дітьми може йти мова?
  • Сергій Лотоцький

    Сама наїлася хто зна чого поназбирувала...для чого дітям давати???

keyboard_arrow_up